Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálásban segítene...

Hozzátáplálásban segítene valaki? (többi lent)

Figyelt kérdés
6hós a babám, almán meg barackon kívül mást eddig nem eszik meg, de azt nagyon szereti. ebből megeszik már rendes adagot, minden más (főleg zöldséget) eddig elutasít. bébiétel úgy néz ki bejön neki. szopizik még, és nem szeretném elválasztani, ezért nem tudom hogy csináljam az étkezések kiváltását. 10óraira ha megeszik egy adag gyümit (fél alma+fél barack v egy kis banán néha) az már elég a kiváltáshoz? szoi előtt vagy után adjam a gyümit? ha utána adom, hogy lesz ebből kiváltás? hiszen a tejtől jóllakik! ebédnél ugyanez a kérdés. ha megeszik már egy rendes főzeléket, kiválthatom. de mikor fog megenni egy adagot ha szopival jóllakik? vagy ha már jó pár kanállal megyeszik, váltani kell szopi előttre? Ti is adtok már glutént? napi fél háztartási(!) kekszet v mokkáskanálnyi lisztet javasoltak a főzibe, bár utóbbi nálunk nem jöhet szóba, mert bébikaját eszik. Köszönöm a válaszokat, sajnos tapasztalatlan és bizonytalan vagyok a témában.
2011. okt. 28. 09:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Néha főzz is neki, ne csak a bébikaját etesd vele.

Először adj neki rendes kaját, főzeléket vagy pépet étkezéstől függően, majd utána szopjon ha kér. Így tudod kiváltani az étkezést, hogy folyamatosan növeled az ételt ezáltal kevesebbet szopik utána. Nem kell fél háztartási keksz, adhatsz neki egészet is. De egyszerűbb, hogy ha a gyümipépbe teszel kekszport.

2011. okt. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Rendes általam készített főzelékkel kezdtem, de szó szerint kihánnya a krumplit, cékla-sütőtök 1-1 kanál majd fintorog és elfordul. de persze még próbálom majd, azt szeretném ha azt enné amit én készítek. ezt a szopi előtt-szopi utánt meg nem értem, mert így tök logikus ahogy leírtad, csak a védőnő+a gyerekorvos szerint ez elválasztás,és szerintük utána kéne adjak szilárdat, csak ekkor nem tudom hogy váltom ki a szopit ha már jóllakott azzal. Jaj, de problémás ez nekem!!!
2011. okt. 28. 11:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!