Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyszerűen nem tudom keresztsz...

Egyszerűen nem tudom keresztszülőként mit vegyünk, ötletek?

Figyelt kérdés
Keresztelőre szeretnénk vmi maradandót, de nekem ez az arany lánc, karkötő dolog olyan elcsépelt!! ... Tanácstalan vagyok mit vegyünk...
2011. okt. 28. 09:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ecsépelt, elcsépelt, de jobbat mi sem tudtunk kitalálni. Ennél maradandóbb nincs. Sokan jöttek a betétkönyves megoldással, ne ez valóban nem elcsépelt, de személytelen. Nekem még megvannak a keresztelőmre ékszereim. Hát azóta kaptam sokkal szebbeket, de valamiért mégis ezek a legkedvesebbek. Végig kísérték gyerekkoromat.
2011. okt. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is meg van a keresztelőre kapott fülbevalóm. Ha kislány, nyugodtan adhattok neki ilyesmit.
2011. okt. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Lányom fülbevalót kapott,tortát,és egy hatalmas plüssmacit.

De ő már 1 éves elmúlt a keresztelőkor.

Szomszédban a kisfiú FP játékot kapott,meg járássegítőt(ő 7 hónapos).

Esetleg valami gravírozott képkeret(a korának megfelelő ajándék mellé).

Sajnos jobb ötletem nincs.

2011. okt. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Bocsánat, hogy eddig nem tudtunk érdemben segíteni. Anno mi is gondban voltunk, végül játékot kapott a keresztfiunk
2011. okt. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszi szépem, aranyosak vagytok, hogy próbáltok segíteni!! :) igazából annak idején, a mi kisfiunk is ruhákat kapott a Keresztszülőktől és nem is volt azzal semmi gond!! ... mert nem attól lesz vki jó keresztszülő, hogy drága ajándékot vesz!! csak szeretnénk vmi maradandót adni... persze szép emlékek az ékszerek és mi is fülbevalóra gondoltunk, de már van Neki és azt hiszem a Nagyszülőktől kapta, ezért nem lenne szép dolog erre hajazni :) ... hjajjj, nem tudom :)
2011. okt. 28. 09:56
 6/10 anonim ***** válasza:

Mi nemrég voltunk keresztelőn4Nm ékszert vettünk, hanem "játékot" Hintaállványt, hintával! Már most bírja használni, és előreláthatólag még 13 év múlva is!Nekünk is ilyen van, és örök élet meg egy nap, csak a hinta lapot kell cserélniük néhány évente4Most még babahinta van hozzá, amit imád a picike, de ez olyan játék ami a gyerek korától függetlenül mindig jó!!

Szerintem!

2011. okt. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én a keresztelőmre kereszt szüleimtől egy felnőttkorban hordható gyűrűt kaptam. Fülbevalóm volt már ugyanúgy nagyszüleimtől, a karkötő akkor még nem volt divat. Keresztlányomnak én is olyan gyűrűt vettem, amit valószínű jövőre a konfirmálásakor fog először felhúzni. Kisfiam ágyneműt kapott, meg egy nevével ellátott képkeretet, amiben most a keresztelői csoportkép van benne. Tavalyelőtt kis unokahúgom keresztelőjére voltunk hivatalosak, nem mi kereszteltünk, oda is nagyobb korban hordható gyűrűt vettünk.
2011. okt. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Protestánsnak gyermekbibliát javaslok, katolikusnak gyerekeknek való szép rózsafüzért. Persze ezeket is csak később fogja használni, forgatni, de az ékszert talán nem?

És ezek igazán keresztszülői ajándékok.

2011. okt. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az előző válaszolóval egyetértek, ha fontosnak tartjátok a vallásra nevelését a babának. Eredeti értelemben, ez a legfőbb feladata egy keresztszülőnek. (mai értelemben kissé átalakult, azok is megkeresztelkednek, akik nem feltétlenül vallásosak. akkor a keresztszülő feladata egyéb módon pártfogolni a picit)
2011. okt. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

nos... nem vagyunk nagyon-nagyon vallásosak, de vettem Neki egy kicsi édes kis bibliát meg egy rózsaszín rózsa fűzért, szóval ez már megvan!!

a gyűrű nagyon tetszik, szuper ötlet!! lehet, hogy az lesz a megoldás!! :)

ma meg is nézem őket az ékszerésznél!! de milyen méretet nézzek?? amit már tizenegy-két évesen hordhat??

2011. okt. 28. 10:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!