Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lehet ez az ijesztő bőrelvá...

Mi lehet ez az ijesztő bőrelváltozás?

Figyelt kérdés

A problémám a következő: kb. 2 hete jelent meg 2 éves kisfiam mind a 10 ujjbegyén egy furcsa és ijesztő elváltozás. Először vízhólyag szerű kiürült dudorokat vettem észre, ami aztán lefoszlott neki és egy csúnya, vörös terület maradt meg utána, ami hámlik, kiszárad és viszket neki. Érdes a tenyere tapintása, megvastagodott rajta a bőr, összeráncolódott és mindeközben hámlik. A probléma csakis a tenyerét és az ujjbegyeit érinte, a körmei és az ujjai köze egészségesek.

Tegnap már a talpán is megjelentek a foszlás jelei, de ott még nem vörös neki. Soha nem volt bőrpanaszunk, sem neki, sem a család semelyik tagjának. Hirtelen jött és nem akar javulni.

Mi lehet ez? A bőrgyógyászhoz hónapok múlva kaptunk csak időpontot, addig nem vagyok képes lelkileg elnézni, ahogyan szenved a kisfiam.

Köszönök minden segítő tanácsot!


2011. okt. 28. 11:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy költséges de én biztosan elvinném magán szakrendelésre.

Egyébként fogalmam sincs mi lehet ez, szerintem orvosnak kellene látnia mindenképp.

2011. okt. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
SZia! Nem szeretnék udvariatlan lenni, és ne haragudj, ha már lefutottad ezeket a köröket, de miért nem kérsz időpontot egy magán rendelőbe? Rengeteg dermatológus rendel maszekban, szerintem ha felhívsz egyet, már holnap viheted a babát-inkább vársz a körzetibe/kórházba? Ez elég gyors lefolyásúnak tűnik, én biztos nem lennék hajlandó várni és egy weboldalon kérdezni. Ezt csak a szakorvos fogja tudni kezelni. Remélem kaptok hamar időpontot, és megszűnik ez a kellemetlen probléma!
2011. okt. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A tünetek alapján gombás fertőzésre gondolok. Gyerekként sokszor volt ilyen a kezem. Fél évbe telt, mire rájöttünk, hogy nem szabad a kutyánkat simogatnom, mert ő "ragaszt" rám valamit. A helyedben nem várnék hónapokat, ha megteheted vidd el magándokihoz.
2011. okt. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ne viccelj!

Te elhiszed, hogy csak hónapok múlva kerülsz sorra?

Ez sürgős eset!

Még látatlanban is azonnali ellátást igényel!

Az Én 2,5 évesemnek ekcémás lett a feneke, mert a fogzás miatt nem használt semmi a bőrgyulladására!

Természetesen iszonyúan viszketett neki és talán csak a Fenistil csepp és krém enyhített rajta.

Ja és eddig mindig használt a Bepanthen (akkor nem volt ekcéma)stb és most semmi!

Nem kellett előjegyzés, csak annyit kértek hogy reggel menjünk és ne napközben essünk be!

Beszélj a bőrgyógyásszal!

2011. okt. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Gyanúsan ekcéma. Nekem az ekcémám kezdődik mindig apró fehér vízhólyagszerű dudorokkal, amelyek ha kifakadnak lehámlanak és viszkető, hámló, a sima bőrfelszíntől különböző tapintású felület keletkezik. Melegvíz és csípős hideg hatására rosszabodik, a napfény és a nyár viszont egy áldás. Nálam főkét a kézfejemen és a lábszáramon jelent meg, de a húgomnál a hajlatokban volt tapasztalható. Volt hogy véresre vakarta szegény.

Az egyik kollégámnak az egész tenyerét beborítja és rendkívül fájdalmas neki, mert a piros bőr folyton kirepedezik (nálunk is). Szerint is vidd el egy magánrendelésre, ahol vesznek mintát a bőréről és utána tudnak kezelést javasolni.

2011. okt. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ja, még utolsó vagyok:

pl egy régen meglévő probléma miatti kontrollra adhatnak csak hosszabb távra időpontot, de ha gyerekről van szó, akkor bármelyik szakrendelésre kötelesek időpont nélkül is fogadni, pláne ha így rosszabbodik.

Főleg hogy úgy tűnik, vmi terjedő fertőzésről van szó.

Minket pl. a szemészeten is időpont nélkül fogadtak, mert az allergia miatt majdnem szét vakarta a gyerek a szemét és szépen be is gyulladt, de látásvizsgálatra már időpont kell!

2011. okt. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nekemvolt ilyen, gombás fertőzés, nálam egy gyulladt fog hozta ki, a tnyerem sé talpam léett húlyagos, viszkett és hámlott, nagyon rossz volt, állandóan vakartam volna

A krémek nem igazán segítettek, de egy másik módszer igen:

minden este 1 hétig beáztattam lába és kezem ecetes vízbe(1l ecet 1l víz), és utána ledörzsöltem, nagyon hamar elmúlt

2011. okt. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

előző

Nem tudom hol laksz, de itt nálunk fogom magam, vagy gyereket és elviszem az sztk-ba bőrgyógyászatra, nincs olyan, hogy időpont

ha nincs gyerekrendelés, akkor a felnőttre

2011. okt. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

nálunk is úgy működik, hogy ha nem kapok időpontot lesétálok az sztk-ba és addig onnan el nem megyek míg be nem hívnak. érdekes, mindig egy órán beelül túl voltunk rajta.

a másik, hogy minimum a gyerekorvoshoz vidd el, azért ő is jobban ért ehhez mint hogy házilag félrekezeld és az se mindegy, hogy kellemetlen neki.

én is gombára tippelnék első körben, majd ekcéma és persze a herpesz ami nagyon nem vicc és már ilyen kicsi korban el lehet kapni!!! egy barátnőm kisfiának a karja volt herpeszes, hetekig tartott kikezelni, addig fertőző. a gomba meg elrákosodhat ha nem kezelik időben. az ekcéma mondjuk nem olyan veszélyes de azt meg nem nőheti ki ha nem csillapítjátok. szóval én a helyedben most becsörtetnék vele az sztkba, hidd el, el fogják látni, nem küldhetnek el!

2011. okt. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én megmondom, hogy 2 éves kisfiamnak kérek időpontot, és alapból aznapra, vagy másnapra kap. Szóval itt elég rendesek, normálisan állnak hozzá. Elég ilyesztőek ezek a tünetek, de biztos pofon egyszerű rá a megoldás. Innen csak ötleteket fogsz kapni, a doki tudja megmondani, mi ez, mi használ rá.
2011. okt. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!