Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek külföldön dolgozik a...

Akinek külföldön dolgozik a párja, hogy bírj egyedül a babával? A kicsi mennyire viseli nehezen?

Figyelt kérdés
Milyen sűrűn jön haza az Apa és a kicsi nem idegenkedik tőle?Mekkora a babátok?
2011. okt. 28. 13:05
 1/3 anonim ***** válasza:
80%

Cia!

Bár nem külföldön dolgozik az apuka,de azért leírom,hogy lásd,nem csak azoknak az anyukáknak lehet nehezebb dolga,akinek külföldön dogozik a párja.- remélem nem haragszol érte!!!!!

3 gyermekkel vagyok itthon. 24/24 illetve 24/48-ban dolgozik a párom. 4 és 2 éves,illetve 6 hetes lányaink vannak. Jól elvagyunk mi csajok :-) Persze mindenkinek hiányzik amikor nincs itthon,és tulajdon képen akkor is amikor itthon van,mert itthon is dolgozik a sok fizetni való miatt. Reggel hazajön egy 24/es műszakból,átöltözik és megy is ki/el dolgozni... Este valamikor beesik,megfürdik,eszik,alszik,reggel megy megint 24-be. Rendszerint így telik az életünk már több hónapja.

A két nagy már megszokta hogy így van,a pici pedig - olyan jó nézni- elkomázik az apjával,ha nagy ritkán odáig jut,hogy lássa. Igazándiból nincs is gond a gyerekekkel,könnyen el lehet látni,rendszerint a házimelóval vagyok elcsúszva. Tudod,kertes házban vagyunk,vannak kacsáink,fa tüzelésű bojler,gáz nincs bevezettetve,kandallóval fűtünk- tehát ha azt nézed,egy szokványos városi anyukához képest kicsit több dolog van,ami nem merül ki a főzés és takarítás körében. Automata mosógépünk sincs,forgótárcsással mosok. Én úgy gondolom,hogy ahhoz képest nagyon ügyesen megoldom a dolgokat- egyedül port nem szoktam törölni,csak nagyon ritkán 1-1 polcot,mikor meglátom és pont ráérek... az meg elég ritka...

Segítségem egy deka annyi nincs. Már a nagyot is cűgöltem magammal,akár esett,akár fújt,többször kaptam is beszólást,hogy "ilyen időbe kihozni ilyen kicsi babát!!!"- akkor 8 hónapos volt a nagy,nagyon hideg volt kint,a hót is fújta a szél...


A kicsid tudni fogja hogy ki az apja,hiába látja csak ritkán!!!

2011. okt. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
68%
Amikor terhes lettem a fiunkal a párom már rég külföldön dolgozott nagyon jó helyen,mikor a szülésre került a sor haza jött amúgy 4 hetente 1 hétre járt haza,és itthon is maradt,3 hónap kőkemény álláskeresés után feladta és vissza ment egy másik céghez a kisfiam mindig tudta ki az apukája,sokat skypoltunk meg kamoztunk estefelé,így elég gyakran látták egymást,nagyon ros volt nagyon hiányzott de kinnt jobb a pénz,Végülis amikor a fiunk 1 éves lett megint haza jött,mert már ő nem birta tovább hogy lemarad mindenről első lépések meg hasonló dolgok,talált munkát is bár a ottani fizetéséhez viszonyitva itt semmit ne kapott és ahogy megszoktuk azt a színvonalat meg a hitelt ahogy felvettük elég szűkös lett a nadrágszíj időközben eltelt 1 év megint,állapotos lettem,megszületett a várva várt kislányunk is ő most 3 hónapos,kénytelen megint külföldre menni 5-én indul:(Sajnos!A fiunk nagyon ragaszkodik hozzá sajnos itthon is vidékezett egynap kétszer beszélünk telefonon,de amikor rosszat csinál és bünti van akkor mindig at mondja hogy úgy hiányzik az apukám,szeret ő még engem?És hát persze hogy szereti ezerszer elmondja neki apának is majd megszakad a szive,de hogy mindet meg tudjunk nekik adni muszáj kimennie,Alig várja a fiam hogy apa hazaérjen ma este is későn ér haza de reggel már szólt hogy anya hahó ébresztő van, péntek van ma jön haza az én apám:)29hónapos.
2011. okt. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az Én párom évekig dolgozott külföldön,de haza jött mert évekig/9/ nem estem teherbe.Szerencsére így hamar összejött a baba aki most 9 hónapos.A párom nehezen talál normális munkát.Mindig dolgozik,csak soha nem jelentik be,nem kap normális fizetést vagy meg sem kapja.Nem jár szabi,táppénz.....sorolhatnám.Úgy döntöttünk megint kimegy külföldre.Nagyon nehezen hagyja itt a kisfiát és én pedig kicsit tartok attól,hogy milyen lesz egyedül vele segítség nélkül.A kicsi mennyire fog tartani az Apjától ha hónapokig nem látja.:(

2011. okt. 28. 15:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!