Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan oldjátok meg napközben...

Hogyan oldjátok meg napközben a kinti altatást hidegben?

Figyelt kérdés

Ilyen 10-13 fokokban anorákban betakarva kirakom a 8 hós babámat babakocsiban a teraszra.

De mi lesz, amikor még hidegebb lesz, sőt nulla - mínusz fokok? A babakocsi nálunk nagyon bevált altatásra, de muszáj lesz lemondanom róla?!


2011. okt. 28. 13:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Én hidegbe nem altatnám kint. Esetleg vidd be a babakocsit a szobába, gondolom csak betudod vinni. Vagy mondj le róla, ez van.
2011. okt. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Igen-igen, be tudom vinni megmosva a kerekeit. De akkor lehetek pisszenés nélkül. Na meg kint a falevelek figyelésébe szokott belealudni... igaz, télen lehullanak... Fú mi lesz itt... :-(
2011. okt. 28. 13:21
 3/19 anonim ***** válasza:
Hááát, szerintem el kellene kezdened benti alvásra szoktatni a kicsit. Nagy hidegekbe nem kellene ott altatni. Mondjuk én már most sem tenném.
2011. okt. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Az egyik unokahúgom addig aludt kint babakocsiban, amíg ovis nem lett.

Szerintem ez sem megoldás hosszútávra.

2011. okt. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Az egyik lehetőséged, h addig valahogy beszoktatod a kiságyba.

A másik én is ezt csináltam tavaly télen, a teraszra kitoltam és amikor már mélyen aludt behoztam babakocsistól az előszobába és ott aludt akár másfél -2 órát is.

De ilyen időben még nyugodtan alhat kint, nem lesz semmi baja, +5 fokig lehet kint altatni a babákat akár órákig is.Ha már ennél hidegebb lesz, akkor fél órát , 0 fok alatt nem ajánlott a kinti altatás.védőnő

2011. okt. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
-5 fokig mentünk sétálni babakocsival tavaly télen, és sokszor aludt el, akkor mindig sétáltam vele addig amíg fel nem ébredt. Ha fázik úgysem tud elaludni. Jól be voltunk öltözve mindketten. Nekem van egy pár ilyen jó élményem tavaly téli szikrázó napsütéses sétáról, amikor kifejezetten jó érzés volt kint lenni a hideg ellenére is.
2011. okt. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

nem értek egyet az előttem válaszolókkal :)

Fiam decemberben született, 4 hetes korától az erkélyen a bébihordozóba aludt délután egészen nyárig :) mikor meleg lett nem akart kint aludni, 2 nap alatt beszokott a kiságyba :)

az erkéllyel az volt a jó, hogy nem fújt be a szél,nem esett be az eső, 3 oldala zárt volt, a lakást meg ugye fűtöttük így a -15 fokban is kirakhattam, az erkélyen csak -7-8 fok volt :)

jól felöltöztettem, rá a bundazsák, kesztyű, sapka, sál, és egy takaró. nem fázott, volt, hogy 4 órát is aludt kint :)))

ha lesz kistesó is kint fog aludni télen, nekünk az orvosunk kifejezetten ajánlotta és nekem is nagyon kényelmes volt, nem kellett sétálnom hanem míg aludt mindennel végeztem :)

2011. okt. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Tavaly szeptemberben született a lányom. Àprilisig az erkélyen aludt nappal vagy séta közben. Fel volt öltöztetve több rétegbe alatta felette takaró lábzsák. Csak a szeme orra szája volt ki. A babakocsi kupolájára terítettem egy textilpelust ami a feje előtt lògott lefelé úgy hogy a kupolatartó részhez csomoztam és felül kb 2 cm rès volt o hgy auért levegő legyen és bekukucskálni is tudtam.
2011. okt. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Az én babám is decemberben született, és már 2 hetes korában kint altattam a babakocsiban, mert bent nem tudtam sehogyan sem elaltatni. Ahogy kiértünk a hidegre, és beraktam a babakocsiba már aludt is. Jó meleg plédet raktam alá, egy vékonyabb plüss overáll, és egy vastagabb overáll, és még két takaróval volt betakarva. Ha nagyon hideg volt még egy pléddel letakartam a babakocsi kupoláját úgy hogy egy pici helyen be tudjon menni a friss levegő, de ha nem volt -5 foknál hidegebb nem is takartam le a babakocsit, mert a friss levegő kell neki. Az ha befülled még rosszabb. Tavaszig aludt így, mikor már melegedett az idő beszokott a kiságyába, azóta sem tud aludni a babakocsiban.

A nagy fiam nyári és ő is kint aludt mindig. Télen is ugyanígy kint altattam, egészen addig míg ki nem nőtte a babakocsit.

2011. okt. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Az én fiam is imádott kint aludni, 7 hónapos volt amikor jött a hideg. Felöltöztettem hasonló módon mint ahogy előttem többen is leírták, nem fázott, 3-4 órákat aludt. Mostmár nem tudom kint altatni, mert minden más jobban érdekli kint, így marad a babakocsizás itt bent. Van egy kocsink amit nem használunk azt felhoztam és abban alszik minden délután.
2011. okt. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!