Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fogzás vagy szájpenész?

Fogzás vagy szájpenész?

Figyelt kérdés
Kisfiam még csak 2 hónapos és pár napja elég nyűgös. Tömködi az öklét a szájába, nyálzik, de újabban már sokat sír nappal és este, pedig nagyon nyugodt baba volt. Hátul az egyik ínyén felfedeztem egy fehér pöttyöt. Ki is dudorodik. Szerintem jön az egyik zápfoga. Szerintetek fog vagy szájpenész? Szájpenésznél úgy tudom több pötty is van a szájban illetve lepedékes a nyelv. Nála ilyen nincs. Próbáltam utána olvasni hogyha ez fogzás, akkor milyen homeopátiás szerekkel enyhíthetném a tüneteket. De elég sok fajta van és nem tudom melyik lenne jó neki. Kinek mi a tapasztalata?
2011. okt. 28. 16:30
 1/2 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy már mocorognak a fogacskái. Ez hamar elkezdődik, de később bújnak elő a fogak. Azt szinte kizártnak tartom, hogy örlő(záp)foga jönne, azok a legutolsók. Először a metsző-, szemfogak jönnek ki. A szájpenész nem pötty, hanem olyan mintha lepedékes lenne szájpadlása, oldalt belül a szája. Ha textil pelussal próbálod letörölni, akkor nem jön le. Sokan (én is) össze keverik a tejjel, ami evés után képez lepedéket, azt le lehet törölni. Ha nagyon furcsának látod, és ki is dudorodik, vidd el dokihoz. Remélem segitettem valamit. Majd ird meg mi volt.
2011. okt. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Van,hogy a fogcsírák miatt fáj a fog csak késöbb bújik ki.De szájpenész kezdő tünete is lehet.Arra tintát kaphat.Fehér vagy lilát.De a lila a nyerő,a fehér az én kicsimnek csak pénz kidobás volt.Orvosnak mutatni fontoss!
2021. júl. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!