Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kit mennyire változtatott meg...

Kit mennyire változtatott meg az anyaság?

Figyelt kérdés
Én 24 évesen még csak most kezdem összeszedni magam, hogy rendesen tudjam vezetni a háztartást (1 éve élek a párommal) és mellette sajnos még nem dolgozom, de ha sikerül munkát találnom is kétséges, hogy tudom majd így folytatni és sikerül a munka mellett is. Ezen kívül rettenetes önbizalomhiányom van, félénk vagyok, nem igazán tudom érvényre juttatni a gondolataimat. Viszont nagyon szeretnék egy babát és remélem, hogy pár éven belül meg lesznek hozzá a körülmények is. Szóval szerintetek ezek változni fognak, ha anya leszek? Ti miben változtatok az anyasággal?
2011. okt. 28. 17:13
 1/5 anonim ***** válasza:
73%

22 évesen költöztem össze a párommal, 23 évesen szültem és annyi változott, hogy fáradtabb lettem

kis baba mellett is ugyan úgy meg csinálom a házimunkát mint eddig


végül is így belegondolva engem nem az anyaság változtatott meg, hanem inkább a munka, iskola után azonnal elkezdtem dolgozni és ekkor lettem határozottabb, önállóbb, boldogabb és a magam ura

2011. okt. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
47%
Az anyaság annyiban változtat meg, hogy optimális esetben a gyereked körül forog majd minden. Neki először ruha, cipő, gyógyszer....Meg lelkileg is más leszel. Pl. anno én minden horrorfilmet megnéztem, még azt is amiben gyerekek vannak. Hát most kapásból elfog vmi szorongás, meg összeszorul a szívem, nem nézek ilyeneket; de akkor is ugyanaz az érzetem, ha vmilyen gyerekkel kapcsolatos negatív hírt hallok.....
2011. okt. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
73%

Empatikusabb lettem.

A beállítottságom, az alapvető tulajdonságaim nem változtak.


De a gyerekért mindent megteszek. Nem voltam soha nagyszájú, most sem vagyok, de ha a gyerekemről van szó - még ha csendben, visszafogottan is - de megoldom a dolgokat.


A háztartást eddig is elláttam, most is ellátom. Sőt jobban, mert a gyerek "kényszerít" - etetnem kell őt, így többet kell főznöm, mint előtte.

2011. okt. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Engem a fiam születése előtt nem igazán kötöttek le a babák. Örültem ha a baráti társaságban született pici de nem voltam az a körülrajongós. Most minden a baba/babák körül forog.


Takarítást, mosást ugyanúgy megcsinálom, a főzés sajnos azóta sarkalatos probléma lett, előtte minden nap csináltam meleg ételt, a pici mellett (ha egyedül vagyok vele)ritkábban tudok főzni és akkor is csak egyszerűbbeket.


Sajnos magamra kevés idő marad. Vásárolni is neki szoktam. A női ruhákat ritkán nézem meg, viszont a babaholmikat soha nem hagyom ki. :)


Abszolut rendszert hozott az életembe, mindig tudom mit fogok csinálni 1-2 óra múlva!:)

De a legnagyobb változás az, hogy előtte el sem tudtam képzelni milyen lehet anyának lenni, és most azt nem milyen lenne nélküle!

2011. okt. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát szerintem erről a kívülállók sokkal pontosabb (és negatív) jellemzéseket tudnának adni. :) Néha, tisztelet a kivételnek, tényleg röhejes/felháborító dolgokat tudnak művelni ettől a változástól.
2011. okt. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!