Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hasfájásra mi jó még?

Hasfájásra mi jó még?

Figyelt kérdés
Kisfiam 6 hetes múlt, borzalmasan hasfájós! 2 hete nemhogy nappalunk nincs, már az éjjeli etetés után is sír 2-3 órát! Kipróbáltuk az Infacolt, a Gripe watert, Babamosoly, kamilla és rooibos teát, homeopátiát, tornáztatjuk, hason altatjuk, mégis nagyon csikar szegénynek! Napközben alig alszik 1-2 órát, éjjel is nyugtalan. Már nagyon el vagyunk keseredve! Ma vettem egy szélcsövet, de még nem próbáltuk ki. Papaverint akartam feliratni, de a helyettesítő orvos nem volt hajlandó. :(
2011. okt. 28. 17:59
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia! Kitartás, tudom min mentek keresztül, a mi kislányunk is iszonyatosan szenvedett, igaz nála épp a 6. hét után kezdett javulni a helyzet , most 4 hónapos, szerencsére már csak ritkán van nagy pocakfájás! Mi is mindent kipróbáltunk, a Papaverin sem segített semmit - viszont ami bevált az a hajszárító , tudom hülyén hangzik, de bekapcsoltam, picit fújattam a pocijára a meleg levegőt, s pillanatok alatt megkönnyebbülve elaludt - szerintem a hangja is kizökkentette a nagy sírásból, illetve a meleg elernyeszti az izmokat, így a beleket is , én nem akartam elhinni mennyire hatásos, kívánom nektek is segítsen , majd írj, ha kipróbáltátok! ( mikor nagyon nagy volt a baj, úgy csináltam, hogy miután elaludt még melegítőpárnát tettem a hasára, s így később sem riadt fel)
2011. okt. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hú, nálunk ez irtó sokáig tartott (6 hónapig). Semmi, de semmi sem segített.

A Papaverint nem írta fel nálunk sem a doki, hihetetlenül tiltakozott ellene. Amit tehetsz, hogy egy másik dokival megpróbálod felíratni!

A cseppek, a teák, a torna, a hasaltatás, az egyebek nem jöttek be, semmi sem hatott.

Tudom iszonyat nehéz, de nálunk csak a türelem és kitartás segített.

Jó esetben pár hét alatt, max. 3 hónapos korára kinövi. Reméljük nálatok így lesz.

2011. okt. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nálunk ami használt: melegítőpárna a pocakra, és úgy cipeltük, hogy ő a földet nézte,huh nehéz elmagyarázni,de biztos tudod mire gondolok. Kitartás, nálunk már 2,5 hónaposan szinte egyik percről a másikra elmúlt a pocakfájás.
2011. okt. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom lehet-e még kapni,de mi a nagyobb lányomnak(5 éves)a Nurse Harvey's -t használtuk tiszta gyógynövényes és nagyon jó volt,beadás után kb.15-20 perc hatott.A kicsi lányom pedig nem volt hasfájós(4 hó.s)ezért nemtudom hogy lehet-e még kapni.
2011. okt. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
szia. nekem is hasfájós volt a kicsim, de amióta vettem a gyógyszertárba ánizsmagot és abból főzök neki teát elmúlt a hasfájása, most 7 hetes, de én teljesen ki voltam a hasfájása miatt, szerintem mi jobban szenvedtünk mint ő. nemsokára elmúlik. kitartás
2011. okt. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nálunk sem használt semmi csak a szélcső! Eleinte ódzkodtam tőle, de kipróbáltuk és tényleg segít. A babám hiába erőlködött, még a puki is csak csővel volt és akkor megkönnyebbült, megnyugodott.
2011. okt. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
most 4 hónapos a kislányom, de mi is mindent kiprobáltunk. Végül a doktornő tanácsára minden reggel, evés elött kamillateát kap még most is, nem sokat 10 ml-t.Ettől rendezödött a hasfájás dolog is,székleti probléma is megoldodott. Ja és az espumisan cseppet használjuk étkezések elött.
2011. okt. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Megpróbálom a hajszárítózást és az ánizsmagot.. Gondoltam már az édesköményre is, csak tartok tőle, hogy még jobban begörcsölne ezektől.. Na mindegy, egy próbát megér! Majd a hajszárító meg a szélcső megoldja talán!

Megkérdezhetném, hogy mennyi teát adsz neki kb. az ánizsmagból? Egész nap azt itatod vele?

A szélcsövet hogyan használod? Kb. meddig tartod benn? Nem szokhat hozzá?

A kamillateát már próbáltuk, de nekünk nem használt semmit!

2011. okt. 29. 04:54
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia. Nálunk 4 hetesen kezdődött. Vettem espumisan cseppet, és azt kezdtem adni. A legegyszerűbb ha veszel egy fecskendőt a patikában, a legkisebbet, 2,5 ml, és azzal szívsz fel 1 ml-ert, könnyen a szájába tudod adni apránként. Először elrontottam, mert csak 1-2 alkalommal adtam neki, majd mondta a védőnő, hogy így csak rosszabb lesz mert minden szopi előtt kell adni, ne aggódjak nem tud hozzászokni. Nekünk nagyon bevált. 1 hónapig volt szükségünk rá, már elhagytuk.
2011. okt. 29. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Kipróbáltam a teát és a hajszárítót.. A hajszárító bevált, vagy legalábbis nagyon tetszett neki a meleg, mert ahogy lekapcsoltuk, elkezdett ordítani. :)

A teára még várok egy két napot, nem nagyon pukkantgatott nap közben, sőt, egyszer meg is szélcsöveztük, mert kaki sem volt, de már nagyon szenvedett. Most viszont hallom, hogy rotyogtat rendesen, hátha megteszi a tea is a hatását 1-2 nap alatt! Köszönöm mégegyszer a segítségeket!

2011. okt. 29. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!