Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenhol más van! Mikortól...

Mindenhol más van! Mikortól ehet mézet egy baba? 12 hónaposan már lehet?

Figyelt kérdés
2011. okt. 28. 20:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%

2 éves kor alatt hökezeletlen mézet nem ehet.

pont tegnap voltam étkezési tanács adáson. egy német doktornö tartotta.

a hökezelés pl sütibe ahol 100 foknál melgebben minimum 10 percig fölnek a baktériumok.


a mézben van egy baktérium ami igen nagy fulladásos alergiát okoz. a immunrendszer 2 évesen talán elég erös annyira hogy lebontsa és ne alergia legyen belöle.


persze majd jönnek az anyukák hogy az övéké sem halt bele.

na én nem kísérletezek. mézes kalácsot kaphat, de mézet, vagy mézes teát semmi képpen sem. (te max 80 fokos még forron is)

2011. okt. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
44%
Elvileg 1 éves kor után lehet adni, de még én se nagyon adtam a 21 hósomnak.
2011. okt. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
69%
1 éves kor után lehet, én ettől függetleül nem adok a 2 évesemnek. a botulizmus a parám, nem hiányzik egy tüdőgyulladás... :S
2011. okt. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én erről nem hallottam, ha tudtam volna, én sem adtam volna neki, de már 1,5 éves, és többször is kapott. Gondolom ha eddig nem volt baj belőle, ezután sem lesz.
2011. okt. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%
én is adtam már egy éves kor után a babám teájába. most 15 hónapos, de akkor inkább hanyagolom. nekünk termesztőtől van mézünk.
2011. okt. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, nem azon múlik, hogy milyen minőségű a méz. De ha baj lenne, akkor nagy baj lenne, úgyhogy úgy szerintem, ha nem volt baj, akkor már nem is lesz.
2011. okt. 28. 22:34
 7/14 anonim ***** válasza:
18%
Én úgy tudom, hogy 3 éves kor alatt nem ajánlott, pont a baci miatt és azért mert nagyon allergizál. Én se adtam még a 20hós fiamnak. Barátnőm lányai ekcémásak lettek.
2011. okt. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
"1 éves kor felett már kaphat a kicsi mézes teát, de a mézet soha ne keverjük bele a forró teába, mert a hőtől a legfontosabb hatóanyagai kioldódnak."
2011. nov. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
a bolti mézre az van írva,hogy 1 éves kor felett fogyasztható.
2011. nov. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
87%
Szia!Én anno 3hósan ettem már mézet. De az már 26éve volt. Ma azt mondom h 1 éves kor alatt nem lehet mézet adni. Igy tudom... A lányom 13hósan kapott. S házit kapott mert a papám méhész. Szerintem bolti mézet nem adnék neki. Egyszer vettünk maci mézet és az egész tubussal megettem és nem mult a torokfájásom el,de a papáétól igen. Egyébként a mézet 60fok felé nem lehet melegiteni mert károsodik. Tehát 60fok feletti forró teába se ajánlott tenni!
2011. nov. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!