Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy éves szülinapon minden...

Egy éves szülinapon minden baba el tudja fújni a gyertyát?

Figyelt kérdés
Hallom, hogy sokan igen. Meg lehet tényleg ilyenkor már tanítani a babáknak? Kisfiam 11 hónapos, de még eszembe sem jutott volna ilyesmi, pedig nagyon értelmes baba. Könnyen ment nektek? Mennyit gyakoroltátok?
2011. okt. 28. 22:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Meredeknek tartom ezt gyakorolni...majd jön ha jön, egyébként sem lenne semmi értelme a gyertya elfújásának, ha nem is érti a dolgot. Az én gyerekeimet kivétel nélkül teljesen hidegen hagyta az első szülinap, nemhogy a gyertyával, de magával a tortával sem foglalkoztak, és meg sem fordult a fejemben, hogy ezt erőltetni kéne...gyakorolni, huhh.
2011. okt. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%

Gyakorolni? Viccelsz?



.....remélem.



Nem, nem gyakoroltattam ilyen rettentő fontos dolgot egyik gyerekemmel sem. Őszintén szólva eszembe sem jutott!


Úristen...

2011. okt. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nem lehet.

lehet olyan hogy egy gyerek fúj egyet és a szülö észrevezsi megdicséri majd a gyerek megint ismétli.


de a megmutatni, és gyakorolni nem lehet vele.


mi járunk baba-mama énekere. ott elötte hetekben sokszor énekeltük az ég a gyerety éget. ö ott járt hogy nézett. most 13 hósan már az úját feltartja néha.


amit nekem imádott a lányom a szülinapján az az óriási héliummal töltött lufi.

2011. okt. 29. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
az enyém sajnos megmarkolta mielött 2-t léptem volna, sztem ne tegyél rá gyertyát.. iszonyat volt.. vigyázz vele
2011. okt. 29. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Van olyan gyerek, aki fél a gyertyától. Kisfiam még két évesen sem tudta elfújni segítság nélkül a gyertyát, de ez nem is volt számomra fontos. A lufik jobban érdekelték, mint a torta. Most két és fél éves lesz, apukájának most volt a szülinapja. Most láttam kisfiamon elösször, hogy a csokitorta volt a lényeg az egész köszöntésben. Egyébként kisfiamat 4 hónapos kora óta visszül úszni, ahol gyakoruljuk a buborék fújást, de mégsem tudta a gyertyát elfújni.
2011. okt. 29. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem, szerintem egyik baba sem tudja elfújni, vagy legalább is nagyon kevés. Jó, ha 2évesen el tudják fújni.

Én kisebbemnek tegnap volt az 1. szülinapja, sajnos belenyúlt a lángba, sírás volt, el is raktam gyorsan.

A nagyobbom a 2. szülinapján már el tudta fújni.

De ő sokat buborékfújózott már 15-16 hós korától, nagyon jól tudott célirányosan fújni.

2011. okt. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Elfújni nem nagyon fogja, max. nézegeti. A lányom most 8 hónapos, és itthon szoktunk illatos gyertyát gyújtani. Nézegeti egy picit, aztán annyi. De legalább nem fél tőle.

Ismerősöm a kisfia első szülinapi tortájára tűzijátékot rakott. A kisfiú úgy ordított, hogy csak na, rettenetesen megijedt. És mit csináltak az okos szülők? FÉNYKÉPEZTÉK! Nem vette el előle senki, ő meg csak sírt. :(

Szóval 1 évesen szerintem óvatosan kell bánni minden ilyen tüzes dologgal, mert nem lehet tudni, hogy reagál a baba.

Az elfújást nem kell vele gyakoroltatni, de szerintem néha gyújthatsz egy-egy gyertyát a lakásban, akkor nem fog félni tőle.

2011. okt. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nálam a nagyobbik fiam mikor egy éves volt,megoldotta...rányomta a marcipánt és azzal eloltotta :D

2011. okt. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az én fiam is két ujjal oltotta el... mint az apja szokta. Egy pillanat alatt odanyúlt, de azért nem volt nagy sírás. Most, a 2. szülinapon már elfújta:)
2011. okt. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem tudja elfújni, gyakoroltatni meg hülyeség. nem kell ezt erőltetni, nem az a lényeg.
2011. okt. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!