Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket tud 9 hónapos babáitok?

Bogyo110 kérdése:

Miket tud 9 hónapos babáitok?

Figyelt kérdés
az én lánykám még csak jövöhéten lessz 9 hós ,kúszik ezerrel 1-2 órát is eljátszik egyedül a szőnyegen ,puszit ad csetteg a nyelvével süti a pogácsát egésznap gagyog,dádá.baba,de,nem,ana,ana már szinte mindent eszik amugy meg tápszeres ,este nyolctol reggel 8 ig alszik.Viszont senem mászik senem tud felülni magátol és nem is akkar felálni!Szerintetek jól fejlődünk?
2011. okt. 29. 11:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Az én lányom pont az ellenkezője.9 és fél hónapos.6 és fél hónaposan már mászott, nem sokra rá fel ült rá 1 hétre fel ált.Kb 1 hete, már 2-3 métereket elsétál segítség nélkül.

Egész nap magyaráz, de még elég érthetetlen.Mamázik, de csak ha baja van.Inkább gagyog.Hallgat a nevére, és megérti ha azt mondom, hogy nem.Próbálom fejlesztgetni, de még nem igazán érdekli.Mindig pá-pázunk, meg minden ilyenek, de inkább rohangálni akar! :)

Szerintem a babád teljesen jól halad ne aggódj! :)

2011. okt. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Menni, egy utasítást végrehajtani, pl add ide, hozd ide, rakd oda, tedd bele, stb. Hosszan leköti magát. Utánozni próbál szavakat, naponta egyszer, max kétszer alszik.


A fejlődése miatt még ne aggódj. Az enyém 8 hónapos koráig csak feküdt, forgolódott. Egy szombat délután felült, aztán másnap délelőtt felállt :)

2011. okt. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A mi kislányunk 1 hete töltötte be a 9. hónapot. 4 hónapos kora óta mászik négykézláb, 6 hónapos kora óta ül egyedül és akkora fel is húzta magát a kiságyban, utána napról napra egyre ügyesebb lett, felállt mindenhol ahol csak meg tudott kapaszkodni, utána jöttek a lépegetések kapaszkodva majd később elengedett mindent és próbálgatta egyedül megtenni a lépéseket. Viszont 6 napja elindult magától! Olyan szépen elsétálgat, megy le fel az egész házban:) Ő is tápszeres, meg is eszik mindent amit csak adunk neki, nem válogatós. Az első foga 8 és fél hónaposan bújt ki, azóta kijött neki összesen 4. Elgagyog magának, imád táncolni, ha zenét hall mindent eldob és táncol. A gyerekorvosunk szerint figyelmesebb és mozgékonyabb valamennyivel, mint a korabeli gyerekek, de ehhez nem értek. Minden gyerek más, tiltani nem tudtam neki a fejlődést, hiába mondogatták a rokonok, hogy hát ez még korai...ő érzi, hogy mire képes. Szerintem ne aggódj, barátnőm kisfia 10 hónaposan elindult, és majd csak utána tanult meg ülni és 1 éves elmúlt mire megtanult mászni. Visszafelé fejlődött, a legnehezebbel kezdte és a legkönnyebbel végezte:)
2011. okt. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!