Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Havonta mennyibe kerül egy...

Havonta mennyibe kerül egy újszülött baba havonta? 2-3-4 hónappal késöbb is ugyan annyi?

Figyelt kérdés
kaja, pelenka, minden minden együtt (babasampon popsikenőcs stb minden)
2011. okt. 29. 17:30
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
60%

A pelus, kb 20ezer (attól függ, milyet használtok majd, lehet kevesebb is)

Popsitörlő kb 2000 (ez is márkafüggő)

A kaja ingyen van, amennyiben anyatejes :)

Popsikenőcs, fürdető, hintőpor, alkohol, d-vitamin, k-vitamin: durván 3000 forint, de ez nem havi költség.

Minél idősebb, annál kevesebb pelus kell majd, mert már nem fog este kakilni. Viszont, ha 4-6hósan elkezditek a hozzátáplálást akkor az meg pénzbe kerül.

A tápszerről nem tudok nyilatkozni.

Ami sokba kerül: ruhák, textilpelus

2011. okt. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Ruha van, nagyon sok...akkor a pelus lesz sok.... -:)
2011. okt. 29. 17:42
 3/28 anonim ***** válasza:
92%

hát a szoptatásra kell törekedni inden erőddel :) , akkor ez 0 Ft, mint a reklámban :)


De ha tápszeres, akkor minimum 10 ezer Ft / hó, attól függ, mennyi tejed van (nekem csak pótlás kellett 2 hónapig), és később több, mert többet eszik, viszont mikor hozzátáplálást kezdesz a főzelékkel, akkor kicsit kevesebb kell majd a tápból-annyival.


Pelus (+popsitörlő) a nagy kiadás, havi 15 rugó körül...attól függ, milyet veszel...

később azért kevesebb kell valamivel, de nem sokkal.

A sampon+fürdető 1-2 ezer, popsikrém 1500-2000 körül/hó.

Ne adj isten, gyógyszer is kellhet, de inkább csak a lázcsillapító, hányáscsill.ó, ezek legyen otthon mindig, hátha egyszer kellenek...

2011. okt. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
73%

akkor térjetek át mosható pelenkákra,az egyszeri több összeg,de ha kinövi el tudjátok adni, amúgy meg berakod a mosógépbe és kimosod. nagyon szépek vannak belőle www.mamami.hu -n a fórumokon sok információt lehet róla szerezni, a neten biztosan olcsóbban is találhatsz ilyen pelusokat.

amúgy én is úgy tapasztaltam,ahogy az első válaszoló írta. pelussal tudsz kicsit spórolni akkor is,ha DM pontokat gyűjtesz, mert 50 pontonként ki tudsz váltani egy 25%-os kupont, amivel a pelus lényegesen olcsóbb.

2011. okt. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Annyiban tudok hozzászólni, hogy egy tápszeres baba kb 5 ezer forint/hó, ha az orvos írja fel receptre.
2011. okt. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
38%

Kedves első!

Hadd kérdezzem meg, mért kerül pénzbe a hozzátáplálás? Azt gyümölccsel, majd főzelékkel kell, én sosem vettem bolti bébi ételt, mert az tényleg drága ahhoz képest, amennyiből én megfőztem a főzeléket...?

2011. okt. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
78%

Kedves Dorisz: nekünk 5 éve nem jött ki 5000 Ft-ból a tápszer...Pedig egy kis tejem is volt még eleinte...Orvos írta nekünk is...Beba

Milyet írt Nektek az orvos?

2011. okt. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
87%
Ha nem tápszert,bébiételt,babakekszet stb. veszel,hanem magad főzöd a baba ételeit,sokkal kevesebbe kerül. Pelenkából,egyebekből sem kell a legdrágábbat venni.
2011. okt. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Én pelusra még nem költöttem 10 ezernél többet havonta. Törlőkendőre kb ezer, babafürdetőszerek nem ajánlatosak ilyen kis korban, amit a dokinő felír az összesen pár száz ft. A kaja az húzós, ha nem anyatejes a baba.
2011. okt. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
94%

Milupa tápszer 749 Ft 900 gramm receptre szóval nekünk is kb 5000Ft havonta!

Pelus és törlőkendő havonta 10.000 és 15.000Ft között.

Ruhákat nagyon szépeket lehet kapni használtan is.

Fürdető,olaj,popsikenőcs 1500 Ft körül havonta.

2011. okt. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!