Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet valami baja? 10 hós...

Lehet valami baja? 10 hós kislányom néhány napja állandóan lefelé néz. Ha fel van véve büfizni. Az apja válláról is feszíti magát oldalra, hogy le tudjon nézni, szinte nyomja a kis mellkasát.

Figyelt kérdés
Ha feláll a kiságyban, akkor is ezt csinálja. Ráadásul tegnap előtt leültettük az ágyába, és megdermedt. De úgy, hogy kimeredtek a szemei, a két kis keze is úgy maradt, ahogy előtte volt, és nem reagált semmire kb. fél-1 percig. Örökölhette tőlem az epilepsziát? Vagy mi lehet vele? Ja, attól, hogy hisztisek vagyunk, nem lehet, ugye? Régebben is ilyenek voltunk.
2011. okt. 30. 12:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Kb most jön rá, h van lent. Az enyém is ennyi idősen kezdte el. Addig szépen elüldögélt a székében a kajára várva, de mikor rájött, h van lent, akkor addig nem tudtam betenni a székbe, míg én is oda nem ültem, mert mindig hajolgatott kifelé. Viszont ez a megmeredés reagálás nélkül lehet jele valaminek. Mondd el a gyerekorvosnak, mikor ott jártok.
2011. okt. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Nem kell megijedni a babáknak vannak furcs dolgai, de annak tudatában, hogy te epilepszás vagy mindenképp beszélni kéne a gyermekorvossal. Inkább feleslegesen aggódj. attól.hogy hisztisek vagytok,biztosan nem lehet, de azért előtte ne nagyon kiabáljatok.
2011. okt. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A lefelé nézés nem feltétlen baj, lehet épp felfedezett valami új mozgást, vagy zavarja valami. De ha nem reagál, ledermed, az lehet epilepszia jele. Szerintem, ha többször megismétlődik, inkább vidd el a neurológiára (egészséges rendelésen a gyerekorvosnál vagy a gyerekkórház ügyeletén adnak beutalót) - egy EEG-vel ki tudják szűrni úgy tudom, és akkor biztosat fogsz tudni. Hisztivel nem hiszem, hogy van összefüggés...
2011. okt. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én elvinném neurológiára, biztos, ami biztos.


Büfizni már nem kell felvenni egy 10 hónapost, saját magától kijön, amikortól a baba stabilan egyedül felül.


"Örökölhette tőlem az epilepsziát? Vagy mi lehet vele? Ja, attól, hogy hisztisek vagyunk, nem lehet, ugye? Régebben is ilyenek voltunk."


Igen, örökölhette.

Együtt hisztiztek? Az nem tesz jót a babádnak. Amikor ő hisztizik, próbálj legalább te nyugodt maradni.

2011. okt. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Még születése előtt megbeszéltük itthon, hogy el fogjuk vinni megnézetni, de a doki nem mondta. A veszprémi gyerekneurológiát felhívtuk, de azt mondták, hogy 3 éves kor körül jelennek meg a tünetek. Beszélgettünk arról, hogy EEG-t hogy tudnának neki csinálni, hisz ahhoz nyugton kellene feküdnie. Ő meg egy igazi kis sajtkukac...
2011. okt. 30. 12:55
 6/7 anonim ***** válasza:
ma 12:34 vagyok. A mi 14 hósunknak a napokban csináltak EEG-t. Az ölemben tartottam szorosan, amíg egy zenélő játékot nyomogatott élvezettel. Észre sem vette a sapkáját :) Ja és voltak ott sokkal kisebb 3-4 hós babák is epilepszia-gyanúval vizsgálaton...
2011. okt. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

3 éves kor körül?? Az epilepsziának rengeteg fajtája van,van olyan ami kifejezetten pl 2hónapos-1 éves kor között jelentkezik..

Vigyétek el orvoshoz! Persze nem rémisztgetni akarlak,de jobb az elővigyázatosság,tudva,hogy te epilepsziás vagy!

2011. okt. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!