Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Örökbefogadással kapcsolatos...

Örökbefogadással kapcsolatos kérdés! Átlagosan mennyit kell várni a kisbabára az alkalmassági határozat megszerzése után?

Figyelt kérdés
A Bölcső Alapítványnál szeretnénk jelentkezni. Van bárkinek tapasztalata esetleg bármilyen tanácsa az örökbefogadással kapcsolatban? Köszönöm a válaszokat!
2011. okt. 30. 19:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy 3-5 év is lehet.
2011. okt. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A környezetemben eddig akinek a leghamarabb sikerült babához jutni, az valamivel több, mint 3 év volt.

De átlagosan 5 évvel mindenképpen számolni kell.

Van olyan ismerősöm aki a végén már beteg babát vitt haza annyira nem bírtak várni, de olyan is van, aki inkább, mint nevelőszülő vitt haza babát (egy májdaganatos 4 hónapost), mert ott kb csak fél éves a procedúra. Csak ugye ott meg nem válogathatsz, hogy kit viszel haza és bármikor el is viheti egy örökbefogadó. (Ő is csak azért viheti majd haza a babát, mert daganatos gyereket senki nem fogad örökbe)

Borzasztó nehéz dolog ez... :(

2011. okt. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogyha cigány gyereket is vállalsz, akkor kevesebb. Meg ha beteget, de én azt nem vállalnék, köszönöm szépen. Ha 3 évesnél nagyobbat is vállalsz, akkor is kevesebbet kell várni.
2011. okt. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha vállalsz cigányt, vagy 2-3 évest esetleg idösebbett,vagy testvéreket, akkor akár fél-1 éven belül is lehet gyereked. Mi tavaly februárban kaptuk meg a határozatot, és még azon a nyáron megkerestek egy cigány testvérpárral. Egyébként én úgy tudom, hogy hivatalosan nem jelentheted ki, hogy csak fehér gyereket akarsz, söt ha megkeresnek gyerekkel, ők se mondhatják meg, hogy cigány vagy fehér, a gyerekek jogai miatt. Nekünk egyébként egy nagy szerencse miatt csak 1 évet kellett várnunk. Ha a bölcsőhöz jelentkeztek, ott általában 9 hónap-1 év a várakozási idő, eddig ilyeneket hallottam. A legtöbbet akkor kell várni, ha fehér egészséges csecsemőt akarsz.
2011. okt. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ne a Bölcsőhöz, hanem a Gólyahírhírhez menjetek, arról több jót hallottam.
2011. okt. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
én félfüllel úgy hallottam hogy 20 év.aztán lehet félrehallottam...
2011. okt. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!