Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Császáros szülés után hány...

Császáros szülés után hány nappal tudtad egyedül (minimális segítséggel) ellátni a dolgaidat, ha volt egy kb. két évesed is otthon?

Figyelt kérdés
A fiamat császárral szültem, különböző okok miatt 2 hétig vegetáltam, ki voltam szolgálva (anyámnál laktam). Most progis császár lesz dec. 19-én, karácsonyra jön a baba, a doki azt mondta, ha nincs gond, 4 nap után hazaenged, hogy otthon ünnepeljünk. A férjem velünk lesz az első napokban. Arra vagyok kíváncsi, hogy hány nappal/héttel szülés után tudom majd ellátni szinte maradéktalanul a dolgomat (két gyerek ellátása, ill. háztartás, a többi még várhat). Az első császárt nagyon jól viseltem.
2011. okt. 31. 09:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Engem császár után 5 nappal engedtek haza, teljesen egyedül voltam, így minden feladatot el "kellett" látnom. Szerencsére nem volt gond, nagyon jól viseltem. Ha a férjed tud az elején segíteni - sajnos az enyém nem tudott - az sokat jelent. Szerintem 1-2 hét és nem lesz gond, de amíg van segítséged, pihenj sokat!!!
2011. okt. 31. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
a férjem jobbára otthon tud lenni, de nem kizárt, hogy pár órára el kell menjen. Ezért lesz jó, ha karácsonyra jön a pici, ilyenkor kevesebb a munka.
2011. okt. 31. 10:11
 3/8 Tóth Bernadett2 ***** válasza:
3. nap engedtek haza, akkor már főztem ebédet. De szerencsés voltam mert jól viseltem.
2011. okt. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

2 császárom volt


az első után 4nappal mehettem haza de más másnap rohangáltam a kórházban :-) szal mire hazamehettem már nem volt gond a napi rutin persze azért nem teljese erőbedobással

mivel ő a második gyerek volt így 2gyerek volt otthon akit el kellet látni


a 2ik császár után 1,5 napot voltam bent és mehettem haza ugyan úgy a műtét utáni másnap már mentem ide oda

akkor ár 3 gyerek volt de ha lassan is de mindent meg tudtam csinálni


volt olyan aki 4ik nap még a lábát is alig tette ki a ágyból


szal egyéb függő ki mit bír

2011. okt. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia.Szombat este csaszaroztak,vasarnap reggel mar setaltam.Hetfo delutan pedig hazaengedtek minket.A ferjem segitett a gyerekkel de a haztartast egyedul "vezettem".Nem voltam olyan gyors mint most de megcsinaltam mindent.

Ha az elso csaszart is jol viselted nem hiszem hogy most baj lenne.Tudod miket szabad/nem szabad csinalni tudod mennyit birsz el.Semmikepp se eroltesd meg magad.A gyerekek az elsok a tobbi varhat.

2011. okt. 31. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

Igen, nálunk 1. nap nem volt szabad felkelni, másnap vették ki csak a katétert is, akkor már sétáltam a folyósón, mert tudtam, hogy így hamarabb lehet gyógyulni. A dokim is ki volt akadva, mert akárhányszor jött vizitelni, sosem talált:) A gondom az volt, hogy 1 hétig ültem kórházban, utána 1 hétig anyámnál, mert a lakás nem volt kész, szóval ki voltam kímélve, és igazából nem is tudom, mit tudtam volna megcsinálni egyedül. Anyámnál kínomban már odaálltam rántott husit sütni, mert untam magam. Hazajőve áttakarítottam a lakást újra, ez volt a 3. héten. De azért szerintem ég és föld a különbség a 2,5 hét és a 4 nap között, főleg, ha ráadásul már van egy csemetéd otthon. Igazából lelkileg próbálok felkészülni rá, mert fizikailag nem tudom, most mit tehetnék, így, szülés előtt.

2011. okt. 31. 12:42
 7/8 anonim válasza:
Helló! Hát én csak pislogok itt...Én császár után 4 napot voltam a kórházban, mozdulni is alig tudtam a fájdalomtól sőt, még utána 2 hétig alig tudtam felkelni is :( Borzasztó volt. eKellett vagy 2-3 hónap, amikor már elmondhattam, hogy nem érzek semmit. Fogalmam sincs, hogyan tudtak itt a hozzászólók szaladgálni már másnap! Azóta ráadásul hiába telt el msáfél év, és a hasam még mindig hatalmas :(
2014. jún. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Amint hazajöttem, mindkét alkalommal. az elsőnél én is vígan szaladgáltam, minden fájdalom nélkül. a másodiknál meg muszáj volt, mert nem volt segítségem, pedig nagyon sokáig fájt, főleg mikor a nagyot kellett emelgetnem.
2014. szept. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!