Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hagynátok, esetleg hagytok...

Hagynátok, esetleg hagytok sirni 6-7 hónapos körüli babát, aki mellett amúgy SEMMIT nem lehet csinálni, mert az egész napos kézbenlétet igényli?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mielőtt a leszúrásokat kapnám, elhihetitek, hogy én sem igy terveztem ...

Várva - várt baba, nehezen és sok küzdelem után jött össze, aki a születése után egyszerűen kikövetelte magának a foglalkozást. Most, hogy különköltöztünk a szüleimtől, egyszerűen kész vagyok, 2 perc szabadidőm nincs, mert a babám nap közben szinte nem alszik, max. 2x 20 percet. Amikor pedig ébren van, nem marad meg sehol, adhatok én neki bármilyen játékot ...

Nem arra gondolok, hogy le szeretnék feküdni aludni, viszont főzni, takaritani, zuhanyozni nekem is kell. Mindent pedig képtelen vagyok abban a pár percben megcsinálni, amikor alszik.

Tapasztalt anyukák, tudtok nekem tanácsot adni, le lehet egy ilyen ölbebabát szoktatni az egész napos kézbenlétről?

Köszönöm előre is!


2011. okt. 31. 11:47
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
78%
Kisfiam 6 hónapos és szerencsére elvan egyedül, viszont van mikor a szobájában van a földön, játszik és egyszer csak elkezd méltatlankodni, akkor én sem kapkodom fel egyből. 1 percig sír, aztán talál valami játékot és elvan vele. Mikor a konyhában vagyok és leteszem a hordozóba, akkor is sokszor ki akar jönni, de nem kapkodom ki egyből. A zuhanyzást én úgy oldom meg, hogy a mosógépre teszem a hordozóban, és tökéletesen elvan addig amíg zuhanyzom. Szerintem nincs azzal semmi gond, ha kicsit hagyod sírni, nem pár hetes már, és ha tényleg semmi baja nincs, nem éhes, nem fázik, stb. akkor ha látja, hogy nem fogsz egyből ugrani, ha elkezd sírni, akkor lefogja foglalni magát valamivel. Én legalábbis így gondolom. Ha nagyon sír, akkor menj oda hozzá, kicsit maradj ott Vele a földön, vagy vidd ki a konyhába mikor főzöl, stb, de szép lassan próbáld leszoktatni a kézben létről. Nem tudom mennyire hiszel a borostyán láncban, de az is megnyugtatja a babát. Kisfiam úgy 2 hete elkezdett nagyon nyűgi lenni, a foga és éppen akkor bújt ki, és folyton kézben akart lenni, meg éjszaka is mindig át kellett vinnem magamhoz. Megvettem a nyakláncot, és már első este óta kezdtem látni a javulást, és azóta olyan mint régen, sőt még nyugodtabb is :)
2011. okt. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
51%

Igen ez dúrva, de hidd el a sírni hagyás sem jó, főleg ha eddig ennyire kézben van/volt, nem értené most miért nem lehet ölben.

Van esetleg mei-taod, vagy csatos hordozód?

Ha nincs bérelj vagy kérj kölcsön egyet, vedd a hátadra pl mosogatás közben és nézd meg hogy viselkedik. Ha tetszik neki szerezz be egyet és máris lesz két szabad kezed, plusz a kicsi is rajtad lesz :)

Én a múltkor így rendeztem át a szobát.


Akkor sincs el a baba, ha a konyhába leraksz neki egy kis játszósarkot és addig te főzöl?

Mert nekem 8 hónapos a fiam, imád ölben lenni, hordozott baba, de vágyik arra, hogy szabaduljon és mehessen a játékaihoz, viszont ő is csak addig van el amíg lát engem.

2011. okt. 31. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
57%

Járóka/babahordozó/babahinta vagy csak egy plédre lefektetd, és mindig ott legyen, ahol Te is vagy. Lássa mit csinálsz, és közben beszélj hozzá (banális, de mondd, hogy most a zoknikat teregeted stb.), vagy énekelj.

Vagy ha jó erőben vagy: hordozókendőben tedd magadra, közben mindkét kezed szabad a munkára (főleg ha a hátadra kötöd)

2011. okt. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
31%

nem hagynám sírni. és elvinném gyógytornára. mert 6-7 hónapos babának már kéne követnie anyát, nagyobb élvezetnek kéne lennie, hogy utána kússzon-másszon.

és nem utolsó sorban egy jó napirendet kialakítanék, a mostani nyilván nem jó, nem ennyi alvásra lenne szüksége, lehet még a szep. szorongás is befigyel, szóval egy kicsit szigorítanék, attól neki jobb lesz :)

2011. okt. 31. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Viszem mindenhová magammal, más választásom nem is nagyon van ... A konyhában a babakocsiban ül, de csak ideig - óráig birja igy is, hiába beszélek neki folyamatosan, jó esetben 15 perc után besokall, és addig üvölt, amig fel nem veszem. Vettünk neki elemes, zenélős babahintát, állitom, összesen 1 órát nem volt még benne, hiába a hintáztatás, sir ... Rakhatom hiper - szuper játszószőnyegre, pár perc után sir ...

El vagyok keseredve. Mintha semmi más nem érdekelné a világból, csak én ...

Mondjuk a kengurut, hordozókendőt nem próbáltam, de most majd az következik. Köszönöm!

Viszont kedves (azt hiszem) Negyedik, nem értem, miért kéne gyógytornára vinni a babámat??

2011. okt. 31. 12:16
 6/32 anonim ***** válasza:
93%

4. vagyok. ne érts félre, nem azért írtam mert baj lenne, le lenne maradva!

csak már neki élvezettel kéne próbálnia változtatni a helyét, gyógytornán segítenének neki ebben, rájönne, hogy rajtad kívül is vannak tök jó dolgok amikkel követhet téged. és persze koncentrációra ösztönöznék ami segít abban, hogy egyedül eljátsszon 10-20 percet.

szóval én ezért vinném el a babám ha 6-7 hónaposan csak ölben lenne, szeretne lenni :/

2011. okt. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

Bocsánat, helyesbitenem kell, mert még számomra is ijesztő, amit leirtam.

Tehát nem arról van szó, hogy semmi nem érdekli a babámat rajtam kivül, mert korához képest még talán túlzottan érdeklődő és élénk, figyelmes is, de csak akkor jó neki, ha én is Vele együtt figyelem a dolgokat, egyedül képtelen létezni :-)

2011. okt. 31. 12:27
 8/32 A kérdező kommentje:

Utolsó, köszönöm, nem is feltételeztem semmi rosszat, csak nem értettem. Én is abban reménykedem, hogy ha elkezd kúszni - mászni, akkor talán jobban le tudja majd foglalni magát.

De mivel tényleg állandóan kézben van, még csak négykézlábra áll, "kutyázik", de nem kúszik :-(

2011. okt. 31. 12:30
 9/32 anonim ***** válasza:
32%

A kisfiam volt ilyen baba,reggel elterveztem,hogy beteszem a mosnivalót ,délután 4-kor sikerült,mert nem tudtam elmozdulni a gyerek mellől.

Már elmúlott 5 éves,kiderült,hogy miért volt olyan nagyon nyugtalan baba,mert hiperaktív kisgyerek.

2011. okt. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm Neked is, kedves utolsó ... Hát nem nyugtattál meg :-( És idővel jobb lett a helyzet, vagy rosszabb?
2011. okt. 31. 12:49
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!