Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hagynátok, esetleg hagytok...

Hagynátok, esetleg hagytok sirni 6-7 hónapos körüli babát, aki mellett amúgy SEMMIT nem lehet csinálni, mert az egész napos kézbenlétet igényli?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mielőtt a leszúrásokat kapnám, elhihetitek, hogy én sem igy terveztem ...

Várva - várt baba, nehezen és sok küzdelem után jött össze, aki a születése után egyszerűen kikövetelte magának a foglalkozást. Most, hogy különköltöztünk a szüleimtől, egyszerűen kész vagyok, 2 perc szabadidőm nincs, mert a babám nap közben szinte nem alszik, max. 2x 20 percet. Amikor pedig ébren van, nem marad meg sehol, adhatok én neki bármilyen játékot ...

Nem arra gondolok, hogy le szeretnék feküdni aludni, viszont főzni, takaritani, zuhanyozni nekem is kell. Mindent pedig képtelen vagyok abban a pár percben megcsinálni, amikor alszik.

Tapasztalt anyukák, tudtok nekem tanácsot adni, le lehet egy ilyen ölbebabát szoktatni az egész napos kézbenlétről?

Köszönöm előre is!


2011. okt. 31. 11:47
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm Nektek is a választ!

Kedves 18.44-es, nekem is azt mondták, hogy örüljek, hogy ilyen figyelmes, élénk baba, látszik, hogy sok esze van :-)

Örülök is, csak kezdek lerobbanni. 7 hónapja, amióta megszületett, még semmit nem csináltam nyugodtan, meg nem állok egész nap. Én is nagyon szeretnék 2. babát, de igy ... Te hogy birod? Olyan kis követelőző, nálunk is az van, hogy 5 perc után már magából kikelve üvölt, ha nem veszem fel. Azt mondják, én rontottam el, pedig esküszöm, igy van kezdettől fogva. De ezek szerint nem egyedi eset a fiam :-)

2011. nov. 1. 10:19
 22/32 anonim ***** válasza:
50%
Én már tegnap (is) válaszoltam, én ajánlottam a hintát. Én, ezt a nagy anyai kötődést arra vezetem vissza, hogy néhány napos korában elvették tőlem, átkerült a koraszülött osztályra, mert nehezen jött meg a tejem, ő meg csak fogyott. Ott sokat sírt, igaz mindegyikőnkké. Majd belehaltunk, mikor hallottuk őket sírni! Sokáig tartott, mire én kihevertem (elfelejteni soha), de a gyereknek is-szerintem. Ezért én később nem hagytam sírni. Most más, most a dackorszak kezdetén van, próbálgatja a határait. Egyébként annyit akartam még írni, hogy ezek a gyerekek, akik több törődést igényelnek, ügyesebbek lesznek, mit azok, akik esznek, alszanak és eljátszanak magukba. Nekem folyton mondókáznom kellett, énekelnem, ölbéli játékokat játszani. 20 hónapos korára 4-5 szavas mondatokban beszél. Én erre vezetem vissza. Mert ha el lett volna ő is egyedül, biztosan nincs ennyit az ölemben és nem szórakoztatom ennyit.
2011. nov. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:
Igen, én is gondoltam rá, hogy a fiam talán érzi, tudja, hogy mennyire és milyen sokáig vágytam, vártam Rá. Sőt, az is eszembe jutott, hogy azért hordtam túl, azért kellett inditani a szülést, mert amikor már a hasamban volt, nem akartam "megválni" Tőle. Imádtam, hogy mindig velem van, hogy folyamatosan érzem, vigyázhatok Rá, és kifejezetten nem vártam a szülést, tudtam, hogy borzasztóan fog hiányozni a hasamból :-( Ez igy is van, hiányzik mind a mai napig ... Talán ezt érzi rajtam, és igy akar "kárpótolni" ...
2011. nov. 1. 12:45
 24/32 anonim ***** válasza:
100%

18.44-es vagyok ismét. Hogy bírom? Hol kétségbeesek, hol reménykedem, hogy lesz majd jobb is. Őszintén szólva naponta legalább kétszer érzem úgy, hogy nem bírom tovább. De aztán rám vigyorog a kisfiam, és helyre billenti az egyensúlyt. A minap ülve elaludtam a tv előtt, mint egy mamóka este 9-kor!:D A férjem csak mosolygott, de ő is kivan. Van már egy 12 éves lányom, ő teljesen más volt, nyugodt baba, negyed ennyire sem mozgékony. Ő csak 15 hónaposan indult el, nem sietett el semmit. Ennek ellenére kiváló tanuló, nagyon érzékeny, kedves nagylány, de vele mindig minden könnyebb volt! Nem kellett rohangálnom utána, de igaz ami igaz, ő sem szeretett sokáig egyedül lenni. Viszont ő legalább megbízhatóan aludt mindig, nappal 2-3 órákat délután, délelőtt másfelet egyben, tehát mindent meg tudtam csinálni mellette. Most főzni is csak akkor, ha valaki közben őrzi a manót...

Még annyit, hogy koraszülött a kisfiam, 10 hetet töltött kórházban, mire haza hozhattuk, addig a poklot jártuk meg.

Sürgősségi császárral született, 4 napos volt, amikor először láttam, és 6 hetes, amikor először megfoghattam. Mostanra utolérte magát, minden rendben, de a nyugtalanságához talán ez is hozzájárult. Azt szoktam mondani, hogy be kell pótolnia azt a majd 3 hónapot, amíg csak az inkubátor ölelte körül legfeljebb szegényt.:(

2011. nov. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:

Igen, én is naponta érzem úgy, hogy nem birom tovább, főleg, ha tudatosul bennem, hogy ez még csak a kezdet :-)

Azt viszont tényleg nem tudom, mi lesz, ha megérkezik a Kistestvér, mert azért nagyon szeretnék még babát.

Mindenesetre megnyugtató tudni, hogy más is jár hasonló cipőben!

Köszönöm, hogy irtatok! Kitartás mindenkinek!

2011. nov. 1. 15:25
 26/32 anonim ***** válasza:
100%

18.44-es:)

Ne aggódj, a második biztosan más természetű lesz, nincs két egyforma gyerek!:) Gondolj arra, hogy milyen szerencsés vagy: a nehezén túl vagy elsőre!:D Én mindig arra gondolok, mennyivel jobb lett volna, ha a nyugis kislányom születik meg most, és a kisfiam 12 éve, amikor még csak 25 voltam, és halál türelmes!:D:D

2011. nov. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm, 18.44-es :-)

Én is ezzel próbálom nyugtatni magam! (Igaz, én már most 34 vagyok, remélem, tényleg túl leszek a Kisfiammal a nehezén, és "öreg napjaimra" kapok majd nyugis, könnyű természetű babát!El sem tudom képzelni, milyen lehet :-D

2011. nov. 2. 10:27
 28/32 anonim válasza:
Nekem mindkét kisfiam ugyanilyen :-) Azt hiszem a kisfiúk annyira ragaszkodnak az anyukàjukhoz,hogy nem engedik szem elől :-) Én is még a Wc-re is vele jàrok! :-) Nem könnyű! Ràadàsul folyton kézben akar lenni. Olyan szívszaggatóan zokog ha nem veszem fel.... Azzal vígasztalódom,hogy semmi sem tart örökké! :-)
2015. jún. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:

De fura, hogy benéztem és íme, egy válasz :-)

Kicsi fiam, akiról a kérdés szólt, immár 4 éves elmúlt. Egy hihetetlenűl okos, értelmes gyerek, aki mindig beszél, kérdez, választ vár. Minden érdekli. Amilyen kimerítő volt csecsemőnek, kb. 1,5 éves korától olyan nyugodt, jó gyerek. Önállóan alszik el, reggelente szépen elvan az ágyában, amíg be nem megyek hozzá.

Azóta született egy kislányom is ... A csecsemőkora felüdülés volt a fiamhoz képest, mindent meg tudtam mellette csinálni, nyugis volt, sokat aludt. Viszont most (21 hónapos) idegtépő! Hisztis, akaratos, ha felkel, visít, amíg ki nem veszem az ágyból, mindenhova felmászik, semmi félelemérzete. Szóval ennyi idős korában a fiam sokkal-sokkal könnyebb eset volt!

2015. jún. 19. 15:13
 30/32 anonim válasza:

Én is így vagyok most, mint te a kérdésben, kisfiam 7 hónapos, lassan 8,5 kg én meg már alig bírom, imádom, kicsi cukorfalat de megeszi az idegeimet, amikor leteszem s max 5 perc múlva üvölt, akkor is ha ülök mellette, ha nem lát, ha lát, mindegy csak az ölemben legyen. Nem főztem 7 hónapja egy rendeset, a takarítás már csak annyiban érdekel, hogy ne legyen térdigérő kosz, neki megfőzök ha hagyja s a férjem s én eszünk amit találunk s azt is éjjel vagy szerre.

Most itt alszik mellettem kb 15 perce (ha felkelek s elmegyek innen akkor bekapcsol a riasztója s egyből felébred), úgyhogy van még 5 perc csendem :)

DE nagyon jó olvasni, hogy elmúlik!!

2018. szept. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!