Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más gyereke is jobban megeszi...

Tóth Bernadett2 kérdése:

Más gyereke is jobban megeszi a főzeléket mint a gyümölcsöt?

Figyelt kérdés
9 hónapos a fiam, és a gyümölcsből alig néhány kanállal tudok belediktálni, viszont a főzeléket imádja.
2011. okt. 31. 15:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez abszolút gyerek függő.

A sógornőm fia is így volt mint a tiéd.

Az én lányom meg egyformán szerette mindkettőt, sőt, talán épp a gyümölcsöt jobban mint a főzeléket.


(Sógornőm fia azóta se hajlandó gyümit enni, pedig már elmúlt 3 éves, a lányom meg bármikor eszi a gyümölcsöt azóta is, almmát, banánt, szőlőért oda van, szilvát, bármit a kezébe vesz és harapja - 2,5 éves)

2011. okt. 31. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nálunk ez jelenleg éppen fordítva működik. :) Bármit megeszik (gyümölcs, puding stb.) a főzeléket pedig úgy kell belekönyörögni. Eddig nem volt ezzel gond... Ja, 16 hónapos. :)
2011. okt. 31. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én lányom is inkább gyümi párti. Nem szeretina főzelékeket,se a pépes dolgokat. Minden mást imád,főleg a tésztákat:)18hós.
2011. okt. 31. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
9 hónapos a fiam, ő csak a gyümölcsöket szereti, a főzelékeket nem.:) Édesszájú a drágám, állítólag ez azt jelenti. Sokszor eszik gyümölcsszószt hússal, de rendszeresen kínálom zöldfőzelékekkel is. Most megbarátkozott a zöldbab főzelékkel, végre valami, ami nem sárga, nem piros, és mégis jóízűen megeszi.:)
2011. okt. 31. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Gondolom azok a válaszok nyugtattak volna meg kedves kérdező, akik azt írják, hogy az ő babájuk sem eszik sok gyümit:)

Megértem az aggodalmad, de nem lesz semmi gond, nyugi:)A babák, gyerekek valahogy érdekesen működnek, húgom kicsinek pl mindent csak mézzel evett meg, öcsém meg csak kukoricával...

Fiam inkább gyümölcsös, mint főzelékes, viszont ami miatt néha aggódok(aggódtam, már nem érdekel:))hogy a kenyeret baromira szereti, és elég nagy mennyiséget képes belőle megenni....Mindenki mondja, hogy ne adjak neki sokat, mert szénhidrát, nem hasznos, de nem tudok vele mit csinálni....Házi kenyeret adok neki, meg rozsosat, korpásat, de ez a dzsoli kaja, ma is ez volt az ebéd szőlővel...:)

Egy tipp:Az aldiban és lidlben lehet kapni apró szemü zabpelyhet, ezt forró vízbe teszem(kb fél-1 dl vízhez 2 ek), megdagad, megpuhul, utána vagy banánt teszek bele, vagy almát reszelve, esetleg fahéj, ezt nagyon szereti!Próbáld ki, hátha így jobban elfogadja:)

uzsira, vacsira, vagy akár reggelire is nagyon jó, és tényleg fini!Hidegen és melegen is jó:)

2011. okt. 31. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nälunk is ez van mint nälatok!5 honapos a länyom mar egy honapja eszik es mi nem gyümölccsel kezdtük mert ausztriäban elünk es itt azt mondjäk zöldseggel kell kezdeni különben csak az edeset akarja majd!Mi igy is tettünk es a fözelekkel egy het utän kivältottunk egy etkezest a gyümölccsel meg nem tartunk itt!De nem sürgetem mert abbol is azert eszik!Szerintem tudjäk ök hogy mi a jo nekik!
2011. okt. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én kislányom lassan 5 hónapos, de a gyümit nem nagyon szereti, viszont a főzeléket (cékla, sárgarápa, krumpli) imádja. Szerintem nincs ezzel baj, sőt én örülök is neki mert inkább a főzeléket szeresse.
2011. nov. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!