Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért válaszolgatnak a babák...

Miért válaszolgatnak a babák témakörben első babás, terhes kismamák?!

Figyelt kérdés
És ráadásul semmi ráció nincs némelyik válaszban,tapasztalat hiján....
2011. okt. 31. 20:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
talán segithetnek...
2011. okt. 31. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Talán mert van tapasztalatuk, mert olyan helyen dolgoznak vagy a közeli barátnőjük/testvérük már szült... de ez csak egy ötlet. Még nekem sincs meg a babám, 26 hetes vagyok, de a legjobb barátnőm épp aug.-ban szült második babát :) meg még rajta kívül jópár ismerősöm szintén. Lehet, h vannak még így többen is.
2011. okt. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is első babás vagyok, még csak 6 hónapos a kisfiam, de szoktam válaszolni, mert attól, hogy nincs nagy tapasztalatom még lehetnek ötleteim és előfordulhat nálunk is hasonló szituáció, mint ami a kérdezőknél.
2011. okt. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Joyce ***** válasza:
100%
Èn is elsö babàs vagyok DE tanultam csecsemö àpolàst.Ha tudok valamiben segìteni, mièrt ne tennèm?
2011. okt. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 porcukormókus ***** válasza:
91%

Attól, hogy valaki (még) nem anyuka, attól még lehetnek hasznos ötletei tanácsai, vagy éppen tapasztalata máshonnan.

Engem pont a másik eset szokott néha kicsit bosszantani: amikor valaki azt hiszi, hogy 1-2gyermek nevelésétől azt hiszi nála van a Bölcsek Köve és okítja a kezdő szülőket.

2011. okt. 31. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Lehet,hogy ott a válaszoknak nincs értelme, de itt meg a kérdésnek...
2011. okt. 31. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 TKI Ibolya ***** válasza:
40%

Én most az utolsót nem értem.Az nem baj ha valaki tapasztalat nélkül osztja az észt az viszont igen ha van 1-2-3 gyermeke és a tapasztalatait mondja el.ettől miért gondolod hogy azt hiszi hogy nála van a bölcsek köve?

Tudod az úgy van hogy nekem is voltak elképzeléseim a gyerek nevelésről amikor még nem volt babám de amióta 3 gyerekem van már másként látom a dolgokat.És az hogy volt már a környezetemben kisbaba az enyémek előtt az nem jelenti azt hogy értettem is hozzá.Én egyébként mindenki véleményét szívesen olvasom függetlenül attól van e gyermeke vagy sem!

2011. okt. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Első babás anyuka vagyok, és lám írok Neked választ:


1. Itt mások tapasztalatait sokat böngészve is tudok segíteni.


2. Lehetséges, hogy olyat kérdeznek, amin már mi is átestünk a "kemény" 7,5 hónap alatt.


3. Ez az oldal nem okító céllal működik, hanem az apró tapasztalatcserék miatt.


4. Az is előfordul, hogy olyat írok, amit az orvos/védőnő ajánlott.


Kb. 1,5 év múlva - talán - már 2 gyermekes család leszünk, és remélem akkor majd értékesebbek lesznek a válaszaim számodra... :)

2011. okt. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 TKI Ibolya ***** válasza:
Bocsi a 20.50-est nem értem.
2011. okt. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az első babát váró terhes nők is tudnak nagyon hasznos tanácsokat adni, mert készülve a gyerekvállalásra sok mindent elolvashatnak, sok mindennek utánajárhatnak, dolgozhatnak, mozoghatnak olyan körökben, ahol babás kötődés van.


Sokszor pont ők láthatnak tisztábban 1-1 helyzetet, mert még nincsenek benne, nem elfogultak, talán náluk még a "hogy kell helyesen csinálni" szemlélet van, ami valljuk be, sok gyerekes anyukánál a fáradtság, összezavarodottság, érzelmi hullámzás miatt átalakul "hogy tudom csinálnivá". A babám születése előtt pl. én magam is sok mindent máshogy láttam, máshogy készültem rá, tudtam, mi lenne a helyes, de ahogy meglett a baba, energia híján kiegyeztem a 2-3-4. legjobb megoldással is, nem erőltettem a tökéletest. Nekem tetszik, hogy náluk még megvan az 1. szemlélet!


Én úgy vagyok vele, ha valaki, BÁRKI jószándékból, normális stílusban írja le a véleményét/tanácsát, hozzátéve a "státuszát" (terhes/1 gyerekes/2 gyerekes/3 gyerekes stb.), akkor hálás vagyok érte. Nem okoskodásnak fogom fel, hanem egy véleménynek, amivel nem muszáj egyetértenem. Sőt, lehet, hogy a beírónak is jót teszünk, ha megosztjuk vele a mi tapasztalatainkat, így mire meglesz a babája, formálódik az ő szemlélete is.


Azt nem tudom eldönteni, hogy egy gyerekes anyukákra is vonatkozik -e a kérdésed. Ha igen, akkor gyakorlatilag arra is ugyanezt tudom mondani. Szerintem nem baj, hogy sokfélék vagyunk, sokféle szemlélettel, tapasztalattal. Ha valaki nagy hülyeséget mond, szerintem úgyis nyomban ott terem vki más, aki helyre tudja igazítani, kijavítja.


És ezt az oldalt nem kell szentírásnak venni, nem helyettesít egy jó védőnőt, jó gyerekorvost.

2011. okt. 31. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!