Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tudnám leszoktatni róla?

Hogy tudnám leszoktatni róla?

Figyelt kérdés

13 hónapos kislányom hónapok óta úgy eszi a falatkákat, hogy beadom a szájába és rögtön belenyúl a szájába, kiveszi, megnézegeti, majd utána vagy beveszi és megeszi vagy eldobálja.

Katasztrófa így minden reggeli meg vacsora, néha 1 órán át tart így az etetés. Nem beszélve arról, hogy van eset, amikor megmakacsolja magát és csak úgy hajlandó enni, ha rohangálok utána a falatkákkal... :(

Próbáltam lefogni a kezét, hogy ne tudja kivenni a szájából, próbáltam úgy is, hogy elterelem a figyelmét és közben mesélek neki könyvből... de bizony van eset, amikor egyik trükköm se jön be.

Van valakinek valami ötlete? Egyáltalán meddig tart ez? El fogja hagyni ezt a szokását?


2011. nov. 1. 15:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én pár alapszabályt biztosan lefektetnék:

- először is 13 hónaposan nem etetném falatkákkal, az a normális, ha maga kapja be. (Ezért veszi ki, és teszi be újra)

-evés csak evésidőben az asztalnál van, köztes időben nem. Amennyit elfogyaszt az asztalnál, annyi van következő étkezésig.

-együtt ennék vele (bár lehet, hogy ez így van, de inkább azt gyanítom, hogy az "etetés" egy olyan "attrakció", amikor a babát tápláljátok, ti meg máskor esztek, előtte vagy utána, bocs ha tévedtem) Szóval közös étkezés, mindenki a magáéval foglakozik

-az első "játék az étellel"-nél figyelmeztetném, ha még egyszer ezt csinálja, vége az evésnek, és ha megint csinálja, akkor ki az etetőszékből, kézmosás és el az asztaltól. Ha ekkor jön rá, hogy mi is történt, és még tényleg éhes (csak ugye azt szokta meg, hogy ezt szabad csinálni), akkor meg lehet vele beszélni, hogy visszaülhet enni, de csak rendesen, és ha megint szórakozik, akkor végleg kiszáll, itt fontos, ha ez bekövetkezik, akkor következő étkezésig tényleg ne kapjon semmit.


Két-három napon belül enni fog, mint a kis angyal. Ez nem "szokás", hanem Te szoktattad rá erre. Ami nem baj, hiszen rájöttél, hogy így nem jó, de Neked kell leszoktatnod is.


Az evés az evésről kell szóljon, nem játékról, meséről stb, arra ott van az egész nap, ugyanígy játék idő alatt sem szabad falatkákkal szaladgálni utána.


Időről időre minden gyerek próbálkozik ilyesmivel (szóval a lányod teljesen normális :o) , de következetességgel elejét lehet venni hamar.


Sok sikert!

2011. nov. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem értem,miért akarod te etetni,ha ő egyedül akarja csinálni?


Én úgy örültem,mint majom a farkának, mikor a falatokat (almagerezd, narancs, mandarin, kenyérkatonák, rántott hús,sült krumpli stb) egyedül csipegette fel a fiam a tálcáról...

Rohangálni meg nem kell utána. Hol eteted?

Ültesd etetőszékbe, elé tálcára a kaja, aztán egyen!


Ezt igazán nem kell túlbonyolítani!

2011. nov. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A vacsoránál ki is próbáltam, amit az első válaszoló írt. Hát kb. a felét ette meg annak, amit általában nagy nehézségek árán bele tudtam imádkozni. Egy idő után elkezdett játszani a kajával, ott be is fejeztük az evést. Nehéz volt ezt tennem, mert most meg attól tartok, hogy nem eszik eleget és nem hízik majd rendesen... :(

De kitartó leszek, remélem tényleg úgy lesz egy idő után, hogy enni fog végre normálisan.

2011. nov. 1. 19:32
 4/5 Döne ***** válasza:
Ha a gyerek éhes, akkor úgyis enni fog. Ha meg nem, akkor csinálhatsz különböző húkuszpókuszokat, akkor sem fog sokkal többet enni, max esetleg egy-két falattal többet tudsz belevarázsolni. Teljes mértékben egyet értek az első válaszolóval. Szeretettel, viszont következetességel sokminden könnyebb lehet. Kitartás.
2011. nov. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én 11 hónapos babám is sokszor csinálja azt, hogy kiveszi a szájából, megnézi, de aztán megeszi. De ha dobálja ne erőltesd, mert akkor már biztos nem éhes. És ne szaladgálj utána, meg ne vond el a figyelmét evés közben játékkal, énekléssel. Én így csináltam a nagyobbik fiamnál, és még most 4 éves korában is van hogy én etetem, miközben a kicsi egyedül falatozik.
2011. nov. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!