Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan vaspótló készítmény...

Van olyan vaspótló készítmény babáknak (15 hónapos), ami recept nélkül kapható?

Figyelt kérdés

Ha esetleg csak gyanítom, hogy vérszegény mit adhatok neki? Azért gyanítom, mert szinte semmi húst nem eszik meg. Főleg tápszert eszik még mindig, főtt kaját alig pár kanállal. A szeme alatt sötétes elszíneződés van. Szeretném megnézetni a hemoglobinját, az apja szerint "túlreagálom a dolgot és megint képzelődök".

Már vettem neki üveges húsos bébikaját, azt ette egy ideig, kb. 1 hétig, de már azt is kiköpi. Pedig más ízűeket vettem, hogy ne unja meg, de mégis. :(

Valami ötlet?


2011. nov. 1. 21:20
 1/4 anonim ***** válasza:

a hemoglobin lehet jó de a vas közben lehet alacsony. ilyenkor szokták ajánlani pl: multikid szirup vassal. a lányom vérszegény, vascseppet, folsavat, cebiont kap, hat hetente vérvétel van. 7 hetesen kapott vért is.most 15 hónapos lesz. amit tudok ajánlani: sóska, spenót, csirkemáj, cékla, vöröshús.

de ha sápadtabb, aluszékonyabb lenne mint máskor akkor érdemes egy vérképet csináltatni.

a nem evés mögött nem igazán vérszegénység van, hanem inkább megszokás.

2011. nov. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló, nagyon köszönöm. Holnap valami céklásat fogok készíteni neki.
2011. nov. 1. 21:40
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekünk a Maltofer csepp jött be. Habár lehet az receptes..
2011. nov. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

első vagyok


a maltofer az receptes. vigyázni kell mert ezt is túl lehet adagolni. pl. a gyógyszerészünk ezért nem ajánlotta a vasas multikidet, mert ugye eleve szed vascseppet.

próbálj úgy főzni hogy minden héten legyen 1-2 vérképző hami.


én a céklát felkockázom, megfőzöm, bele a krumplit, azaz abban fő, majd husi. aztán a céklát egy kicsi krumplival turmixolom mert ugye az kemény.a maradék krumplit pedig csak összetöröm neki. imádja a lányom.


ha vasárnap főztök húslevest, egy fél csirkemájat odaadhatsz a babának a levesébe "törve". a család (anyuék, anyós) tudja ha husileves akkor a fél máj a babáé :) de egy fél éppen elég neki.

2011. nov. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!