Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » SOS- nagyon magas láz, tünet...

SOS- nagyon magas láz, tünet nélkül? Volt a babádnak ilyen? Mitől? Légyszi irjatok nagyon aggódom.

Figyelt kérdés
Két nap estére 40 fokos láza lett 16 hós kisfiamnak. Nagyon nehezen sikerült levinni a lázát. Ma az orvos újjbegyéból vért vett hogy nincs e gyulladás benne, de nincs. Torka nem piros, semmi tünet csak a láz. MOst olvasgattam a neten és olyan ijesztő dolgokat találtam (daganat) hogy csak sirni tudok hogy mi baj lehet.
2011. nov. 2. 13:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

A három napos láz is ilyen elvileg, de ha a dokidnak nem jutott eszébe...

(Három napig magas láz, aztán pici piros pöttyök az egész testen, amik nem igényelnek semmilyen kezelést, elmúlnak 3-4 napon belül.)

2011. nov. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Én is a 3 napos lázra gondoltam...elvileg úgy elmúlik mintha mi se történt volna, szóval ha 4. napon semmi baj nincs, akkor tuti ez volt. De tényleg fura, hogy a doki nem említette.
2011. nov. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
szia baratnömnek volt ilyen a 14 hós babájának egy nap alatt lezajlott a betegség nekünk is volt ilyen 2 hónappal ezelött egy napos volt. De van olyan ami 3 napig el magas lázzal járhat majd kiütés.egyelöre csillapits gyógyzserrel és hüttöfördözd a babaádat ha magasra ne szökjön mert lázgörcse is lehet töle . Ha bármilyet tapasztalsz azonnal ügyelet illetve korház. Itasd óránként
2011. nov. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Nem mondott ilyet a doki hogy 3 napos láz. Hétfő reggelre kezdődött és ma reggel is még volt 37,8. De engem az aggaszt hogy mindkét éjjel 40 fok volt. Remélem ma már nem lesz ilyen lázas.

De neki nincs kiütése. Kiütés nélkül is jelezheti ezt?

Úgy félek...

2011. nov. 2. 14:06
 5/17 anonim ***** válasza:

A kiütés akkor jelenik meg, amikor elmúlik a láz. Kb. 3 nappal a láz megjelenése után.

Feltéve persze hogy a kicsidnek ez a baja...


Szerintem ne a neten keresgélj, inkább az orvossal legyél rámenősebb.

Ő amúgy mit mondott? (azon kívül hogy csinált egy vérvételt)

2011. nov. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Holnapra vizeletet kell vinni, és ha az nem mutat semmit akkor rendes vérvételt. De azt hiszem hogy kiharcolom már holnap reggel a vérvételt.
2011. nov. 2. 14:13
 7/17 A kérdező kommentje:
Ja és még egy kérdés, hogy az normális hogy a keze és a lába lázas állapotban szinte jég hideg?
2011. nov. 2. 14:19
 8/17 anonim ***** válasza:
Szerintem is a 3 napos láz lesz, herpesz vírus egyik fajtája okozza. Azért hideg a keze-lába, mert az erek olyankor összehúzódnak a végtagjaiban. Csillapítsd a lázát, itasd sokat, és ne olvasgass a daganatokról :) Rendbe fog jönni. Azért írd meg, hogy ez volt e, jó?
2011. nov. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
az én fiamnak is 3napig 40fokos láza volt éjjel-nappal nyáron,csakúgy tüzelt szegénykém,pont nyaraltunk,akkor volt 13hónapos,elvittük ügyeletre,megnézték,de semmi baja nem volt,piros se volt a torka,annyit mondtak továbbra is csillapitsam a lázát+hűtőfürdő ha kell.38-ig tudtuk levini csak,de félóra múlva megint 40fokra fel ment,ez ment 3napon keresztül,a 4napon már csak hőemelkedése volt.És a fiamnak nem voltak utána pöttyök,csak ez a magas láz.
2011. nov. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt ilyen, 13 hónapos volt a lányom, amikor a semmiből hirtelen 39 fok fölé ment a láza. Kihívtam a doktornőt, megvizsgálta, semmit nem talált, más tünete sem volt. Pár napig lázas volt, aztán elmúlt, nem voltak kiütések sem és más sem. Azóta voltunk vérvételen, nem ebből kifolyólag (1 éves kötelezőt húztuk 14 hónapos koráig), és minden rendben van. Szóval ne aggódj, nem lesz semmi baj. De egyébként megértelek, mert én is hajlamos vagyok arra, hogy beképzelek szörnyűségeket az interneten olvasottak alapján és aztán tiszta ideg vagyok. Pedig nem szabad, és nagyon ritka hála az égnek, hogy pl. egy láz, mint nálatok is, igazán komoly betegséget jelentsen. Csak ezeket, mint a mi esetünk is, nem írják le a neten, csak a kirívó, komoly betegségeket. Szóval ne aggódj, biztosan semmi baj nem lesz, adj neki rengeteg folyadékot, az segít és legyél nyugodt, mert az is jó hatással van a babádra, pár nap múlva nyoma sem lesz a láznak!:)
2011. nov. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!