Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy éves kisfiamnak pisilésnél...

Egy éves kisfiamnak pisilésnél ballonszerűen felfúvódik a kukija (egyébként rendes sugárban jön a pisi, begyulladva nincs). Gond ez?

Figyelt kérdés
Még egy kérdés: mindenhol azt hallottam eddig, hogy ne húzogassam neki, de akkor hogyan tartsam tisztán/mossam neki?
2011. nov. 2. 21:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Minden kisfiúnak ilyen. Egyébként 1 éves kortól lehet és kell is húzogatni neki, de csak amennyire jön, feszgetni nem szabad.
2011. nov. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ha felfúvódik az azt jelenti, hogy nincs letapadva, viszont azt is jelentheti, hogy erősen fitymaszűkületes.
2011. nov. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ, megnyugtattál. Van már egy 3 éves fiam is, nála ilyen nem volt. Neki most le van tapadva, de eddig a 3 gyerekorvosunk (költöztünk, stb), a kórházi gyerekgyógyász, meg a gyereksebészeten a doki is azt mondta, hogy ne húzogassuk 3 éves korig. De egy csomó helyen hallom, olvasom, hogy azért tisztítsam ki alóla a koszt (a 3 évesemnek egyébként sosem gyulladt be). Mennyire kell ilyenkor visszahúzni, hogy ne repesszem be?
2011. nov. 2. 21:25
 4/17 A kérdező kommentje:
a kommentet az első válaszolónak írtam.
2011. nov. 2. 21:25
 5/17 anonim ***** válasza:
Off! Mennyira fúvódik fel? Épp csak látszik? Nálunk is ilyen a kisfiamnak, én is tanácstalan vagyok, hogy akkor mikor kell és kihez vinni. 21 hós a kisfiam. A gyerekorvos azt mondja, hogy még ráér a dolog. Viszont azt mondja, ha felfúvódik mint a lufi, az nem jó, nálunk épp csak kicsit, remélem ez még belefér. Talány számomra ez a dolog, remélem megússzuk minden gond nélkül idővel.
2011. nov. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, nálunk annyira szűk, hogy nem lehet visszahúzni, kvázi tisztítani sem. Alap esetben nem látszik, hogy ennyire szűk lenne. Én nem is gondoltam. Voltunk ügyeleten mással, ott nézte meg egy doki és ő mondta, hogy egy igencsak szűk.
2011. nov. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
nálunk elég rendesen felfúvódik, ma vettem észre fürdésnél. Én sem tudtam visszahúzni neki, erőltetni meg nem akartam. Mi 14-én megyünk 1 éves kontrollra, akkor megkérdezem a doktornőt.
2011. nov. 2. 21:37
 8/17 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

Azért írtam amit, mert az én fiamnál is és a családban is ugyanez van, de sehol nem probléma, senki nem fitymaszűkületes.

Nem reped be olyan könnyen a bőr, csak akkor, ha nagyon húzod. Az én fiamnak olyan pici luk volt rajta, hogy csodálkoztam hol jön a pisi és nem is lehetett hátrahúzni. Mondtam a védőnőnek, azt mondta húzogassam folyamatosan a kádban, mindig egy picit erőltetve, persze nem annyira, hogy fájjon neki. 1 hónap alatt tágult neki, mér nem annyira kicsi a lyuk. Azt is mondta, hogy ha semmiképp nem javul akkor sebész lesz belőle, de ha jót akarok, otthon próbálkozom. Eddig úgy néz ki bevált.

2011. nov. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
mégegyszer köszönöm neked a választ, remélem, nálunk sem lesz baj. Csak megrémültem, mert a nagyfiamnál ilyen nem volt. Hamarosan, a kontrollon úgyis kiderül, mi a helyzet, addig pedig figyelem.
2011. nov. 2. 22:19
 10/17 anonim ***** válasza:

húzkodni nem szabad de fürdésnél víz alatt egyszer húzd hátra amíg engedi vagy addig se és töröld le picit. tehát mosni kell, húzkodni nem :)


ehhez a "felfúvódáshoz" nem tudok hozzászólni, fiamnál nincs ilyen. de nem úgy van ha ilyet tapasztalsz akkor orvoshoz kell vinni? mint ha ez rémlene. bár jó sok orvosnál megfordultatok, biztos mondták volna ha gond van

2011. nov. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!