Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van aki nagyon szeretett...

Van aki nagyon szeretett volna babát, de mikor megérkezett megbánta?

Figyelt kérdés
olyan okokból pl hogy nem volt elég felkészült meg ilyesmik, mert én ettől félek:(
2011. nov. 3. 13:53
 1/10 anonim ***** válasza:
A megbánás nem jó szó,de természetesen mindenki megijed először,bármennyit is várt rá,és bármennyire tervezett baba volt,úgyhogy nyugi.
2011. nov. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ezért (is) tart 9 hónapig a terhesség, hogy legyen idő felkészülni lelkileg.
2011. nov. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Megbánni? nem szerintem ilyet még egy tini akinek becsúszik sem érez.


De olyat hogy felkészületlen voltam talán. mindenre felkészültem csak arra nem hogy senki nem fog segíteni, hogy egyedül maradok vele, és még egy fél napom sincs gyerek nélkül. Persze a párom segít, és vigyáz is néha rá, de senki más nincsen.

2011. nov. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem lenne megbánás, nem lenne annyi intézetis gyerek sem.... De ne hasonlítsd magad az olyan szülőkhöz, nem lesz semmi baj, normális dolog, hogy félsz :)

Senki nem lehet eléggé felkészült, de ezzel nincs baj :)

2011. nov. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy megbántam ez így nem igaz! Inkább azt mondom csalódás volt.

Első gyermekes anyukaként,semmi tapasztalattal,azt hittem hogy a babák egész nap csak esznek meg alszanak. Később meg azt csinálja amit mondok neki,szót fogad eljátszik egyedül stb. Na ez nem így lett!

A lányom az egész csecsemőkorát végigordította,szenvedtünk a szoptatással. Most közel 2évesen,mindent csinál csak azt nem amit mondok,egyedül egy percet nincs el,semmi nem köti le,egész nap pörög. Én meg már kivagyok idegileg tőle sokszor! Nagyon gondolkodom hogy lesz e még egy babám,mert nem voltam felkészülve rá hogy ilyen gyerekem lesz,és még egyszer nem tudnám végigcsinálni.

Ettől függetlenül,örülök hogy van,és imádom!!!

2011. nov. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem bánja meg soha az ember, de biztosan mindenkinek vannak nehéz napjai, hetei, amikor elvonulna egy lakatlan szigetre aludni, olvasgatni, pihengetni, mert bizony sokszor nehéz, de akkor kapsz egy mosolyt, egy érintést, egy ó szót, és újratöltődsz. A klasszikus értelemben vett megbánás szerintem sem létezik. És nem csak azért mert még magának sem vallja be az ember.
2011. nov. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én is nagyon félek, mert a férjemen kívül nem lesz segítségem. Ő meg ugye dolgozik napközben. Estére lesz csak itthon. El sem tudom képzelni milyen lesz az első pelenkázás fürdetés stb. Na de beletanul az ember.Fel a fejjel, nem csak te gondolod így, hogy nem leszel elég felkészült. Nekem a védőnőm azt mondta majd minden jön magától. Boldog babavárást neked!
2011. nov. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem sok ilyen ember lehet, legalábbis itt a gyk-en.


A barátnőm mondta, hogy ha a második fia született volna előbb, akkor tutira egyke lett volna, annyira kétemberes gyerek volt az első 3 évben. :) De szerencsére a nagyobbik lett előbb, és ő nagyon jó fiú volt. :)

2011. nov. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

nem bántam meg, mert imádom, de bizony sokszor van, hogy éjszaka a 125. felkelésnél már én is zokogok...Bevallom mikor vártam a babát, azt hittem, simán fog minden menni, hogy eszik-alszik-mosolyog-gügyög-játszik szépen egyedül is, hogy anya tudjon tanulni(most záróvizsgázo jogon), ehelyett az első 6 hetet egy az egyben végigüvöltötte, szinte levegővétel nélkül...aztán megtanult szépen egyedül elaludni, hallelúúúja, majd elfelejtette, hogyan kell..ajajaja....aztán már csak egyszer kelt éjszaka, hallelúúújaaa, most ismét 3-4-5x kel, ajajajaj... most jön a második fogacskája(4,5 hós), most napközben is baromi nyüszmüssz....a tanulással nagyjából 3 havi lemaradásom van és van még 3 hetem ...(ja most ebédelek, azért érek rá itt olvasgatni), pedig nekem segítségem is van..a férjem mindig hazajön du 3-ra, átveszi a gyerkőcöt, és elvégez szinte minden házimunkát, hogy tudjak készülni...de bevallom, baromira másmilyen mint amit az elején gondoltam..nem is tudom mikor aludtam 3 óránál többet egy éjszaka, vagy legalább 3 órát megszakítások nélkül:(

Szóval nagyon-nagyon fárasztó, idegtépő, kimertő, ugyanakkor a legcsodálatosabb dolog a világon, az ő mosolyánál szebbet el sem tudok képzelni, ha meglát már ragyog az arca, még a szeme is mosolyog, úgy bújik hozzám, mintha belőlem merítené az erejét, nincs ennél szebb ézrés, mint hogy engem szeret a legjobban...újrakezdeném mégegyszer, pedig a szülés sem volt sétagalopp...

2011. nov. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én nem bántam meg, de sokkal nehezebb egy kisbabával illetve pici gyerekkel, mint előtte valaha gondoltam volna. Láttam magam körül sok pici babát, mindegyikük anyukájának dőlt a teje, nem gondoltam, hogy pont nekem nem fog sikerülni szoptatni... Sok nehézségen túlvagyunk, de utólag már főleg a szép dolgokra emlékszem :) Amikor először rám mosolygott, amikor mászni, járni kezdett, amikor először adott puszit, vagy ölelt meg :) Ezek nagyon sok erőt tudnak adni.

Biztosan vannak olyan nők is, akik megbánják, de szerintem arányukban nagyon kevesen lehetnek. És nem azért, mert felkészületlenek voltak, hanem mert pl. sérült, beteg a baba, vagy megromlik a párkapcsolata, ilyesmikre tudok gondolni.

Ne félj, ne aggódj előre! Az nem baj, ha mindenre felkészülsz lélekben, de próbálj optimistán gondolkodni, hogy minden rendben lesz.

2011. nov. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!