Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit eszik 9-10 hónapos babátok...

Mit eszik 9-10 hónapos babátok tízóraira, uzsonnára?

Figyelt kérdés
Az én kisfiam 9,5 hónapos, reggel és este tápszert eszik, délben pedig főzeléket. A tízórai és az uzsonna általában tejpép, vagy gyümölcsjoghurt, de szeretnék változatosabb ételeket adni Neki. Nálatok mit eszik a pici? Mikor lehet Neki adni például kenyeret, sonkát stb.?
2011. nov. 4. 06:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Az én kislányom is 9 és fél hónapos. Nálunk az a gond, hogy még darabosat nem eszik meg (kiflivéget, kukit rágcsál de azzal nem fog jóllakni). Ő is reggel-este eszik tápszert, tízóraira joghurtot kap gyümölccsel(rendes gyümit turmixolok bele) és/vagy keksszel ebédre Ő is főzit kap, uzsira, tejpép, túrókrém, de van hogy akkor is kap egy főzeléket. Nálunk sem túl változatos... de amíg nem tud darabosat enni...

Kisfiad tud már darabosat enni? Mert akkor uzsira már adhatsz Neki akár sajtkrémes kenyeret is.

2011. nov. 4. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát, inkább csak próbálkozok a darabos ételek bevezetésével, egyelőre még a pépes ételek csúsznak jobban. De nem is siettetem a dolgot, csak kíváncsi voltam, mit lehet már adni Nekik ebben a korban. A gyümölcsöt az én kisfiam is nagyon szereti, de a tejpépekért annyira nem rajong. :)
2011. nov. 4. 08:43
 3/3 anonim ***** válasza:
Tízórai reszelt alma banánnal, keksszel. Egyszerűen nem tudja megunni, nagyon szereti.:) Uzsonna vagy a délről maradt főzelék, vagy tejpép. Hidd el, ők még nem igazán igénylik a nagy változatosságot!
2011. nov. 5. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!