Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A ti 1 és 2 év körüli gyereket...

A ti 1 és 2 év körüli gyereketek szokott sírni orvosi vizsgálatkor, vagy injekciónál?

Figyelt kérdés
2011. nov. 4. 10:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi már a mérlegtől is üvőltünk. :)13 hós kis "hős" fiam van.
2011. nov. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Hajjajj! Nagyon durván kiborul, ha orvoshoz megyünk. Most 19 hónapos, de már vagy fél éves kora óta ez van, és csak durvább lett. Legutoljára a 18 hós oltásnál már annyira behergelte magát, hogy az injekció beadásakor 3-an alig tudtuk lefogni, és utána az öltöztetésnél is vergődött, egyedül nem bírtam vele, a védőnőnek segítenie kellett, hogy rá tudjam adni a ruhát. Mindig meg is kérdezi a doktornő, hogy otthon is ilyen? De nem, ilyet itthon nem csinál. Mély nyomott hagyott benne az oltások emléke.
2011. nov. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Igen, mert természetes hogy fél.

Az enyém még kórházban is volt és ez is rossz emlék Neki.

Majd 2,5-3 éves kora körül v.szinű elhagyja.

Az Én fiam év elején töltötte a 2. évét és akkoriban vették ki az orrmanduláját.

Nyáron a szurinál már csak akkor sírt, amikor beleszúrták a tűt.

Kb 2,5 éves koráig a rendelő közelében az utcán már sírt utána már inkább érdeklődő volt.

2011. nov. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Még utolsó vagyok:

Kérdeznek a rendelőbe hülyeségeket, de Ők is tudják, hogy ez természetes!

Nekem az asszisztens nézett bután, de a doki mondta hogy majd leszokik róla.

Egyébként az orrmandula műtétnél képesek voltak megkérdezni, hogy miért nem beszél.(Két éves kora előtt már szépen beszélt)

Most ezt komolyan gondolták?

Egy rémült, éhes, szomjas 2 éves miről beszélgessen?

Azért mert gyerek, nem hülye!

2011. nov. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Az én 1,5 éves lányom is szokott. Ma fogorvoshoz vittem. A doki nem gyerekfogász, hanem felnőtt, és van két felnőtt fia. Nem csinált semmit a lányom fogaival csak megnézte, de a kicsim ettől sírva fakadt, nem nagyon csak kicsit. Soha nem volt még fogorvosnál, a doki ráadásul egy fehér köpenyes nagydarab szakállas férfi. A fogorvos durván kioktatott a sírás miatt, szerinte ez azért van mert nincs nevelve a gyerek, azon pedig, hogy meg mertem vigasztalni végképp kiakadt, pedig csak a nyakamba bújt, és azt mondtam neki hogy nem történt semmi, nem fájt. Az egész nem tartott 1 percnél tovább.
2011. nov. 4. 10:32
 6/12 anonim ***** válasza:
szerencsére már elég régen nem voltunk orvosnál, de mikor 1 évesen kórházban volt, a branüll mindíg elmozdult, így 3-4 napig szegény injekcióban kapta az orvosságot, napi 2 alkalommal. Az nagyon megviselte lelkileg, pedig a drágám minden betegséget (az injekcióig azt is), hasmenést, diétát, mindent mosolyogva, jó kedéllyel visel. De azután a házidoktonéninél is sírva fakadt. Mondta is a doki, hogy nem véletlenül nem vesz a rendelőben sem köpenyt, nem akarja megrémiszteni a gyerekeket.
2011. nov. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ezek szerint nem csak az én gyerekem "nincs nevelve". Elég rosszul esett nekem ez a kioktatás....
2011. nov. 4. 10:47
 8/12 anonim ***** válasza:
Jezusom!!! Szerintem az orvos lehetne kicsit tappintatosabb. Elhiszem, hogy rosszul esett de innen is latszik, hogy nem o hordozta a fiait a dokihoz hanem a felesege. :) Az en kisfiam is sir az orvosnal. Ha meg akarja hallgatni a lelegzetet vagy bekukucskal a fulebe sot ha csak a lazat meri meg attol is sir. Pedig a lazmeres 3 masodperc a fulbe es kesz. Megis olyan keserves krokodil nagysagu konnyeket tud hullatni. 21 honapos. Sajnalom, hogy ilyen dokit fogtatok ki.
2011. nov. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
az én lányom születése óta üvölt ha dokit lát. mindig. januárban lesz 3 éves. legutóbb annyira vigasztalhatatlanul üvöltött, hogy a doki meg se tudta hallgatni a mellkasát, le kellett fogni, dobálta magát. fogorvosnál is sírt, és összeszorította a száját, pedig körbeudvarolta mindenki. (lett volna olyan bunkó a fogorvos, mint a tietek, tuti hogy nem látott volna többé minket). egy ideig azt mondogattam magamban, természetes életkori sajátosság ez, majd kinövi. de nem változott semmi, szinte még rosszabb is lett. és akkor, a legutóbbi hisztériázás után vettem egy nagy levegőt és orvost váltottunk. úgy egy hónapja. most mint a kisangyal, nyitja a száját, nem sír, csöndben hagyja hogy megvizsgálják. és emlegeti is, hogy a régi doki nem volt kedves, nem szerette. a gyerekek valóban nem hülyék, csak kicsi a kommunikációs eszköztáruk egy felnőtt meggyőzéséhez. nálunk igazi csodát tett az orvosváltás.
2011. nov. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A 15 hónapos oltás után volt ilyen "gond", előtte nem sírt. Aztán most, a 2 éves státuszon ismét nem sírt.
2011. nov. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!