Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos babátok mennyit...

5 hónapos babátok mennyit alszik nap közben?

Figyelt kérdés
Az én fiam 3* alszik fél órát. Nem kéne többet aludnia?
2011. nov. 4. 13:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Néha az én fiam se alszik többet, sőt van, hogy még szinte ennyit se. Most őt nagyon megzavarta az óraátállítás. Éjjel alszik kb. 8 órát, nappal pedig kb. 5-6x fél-fél órát.
2011. nov. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A fiam öt hónaposan háromszor aludt napközben, általában fél órákat. Éjszaka pedig 11-12 órát.
2011. nov. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kislányom most lesz 5 hónapos, alvásai:

reggel ébred 7kor, fent van kb 1 órát és visszaalszik kb 9-fél 10ig, van hogy még ebédig beszokott aludni, attól függ, ha nyüszög, akkor elfáradt. Utána 1óra után alszik 4ig. Esti fekvés 7-fél 8. De van, hogy bealszik olyan fél6-6körül.

A Ti babáitokhoz képest mi mormoták vagyunk :)

2011. nov. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

5 hós lányom reggel 7-kor ébred,utána 8-10-ig alszik,utána 12-től 2-ig alszik,aztán 4-6-ig séta közben alszik,este pedig fél 8-tól alszik,még ébred éjjel enni.

Mi is mormoták vagyunk hozzátok képest,nekem a 3x félóra kevésnek tünik,de hát ha nem nyűgös,minden rendben vele,akkor biztos neki elég annyi is.

2011. nov. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem attól is függ, mennyit alszik gyermeked, hogy az éjszakái milyenek. Ha sokat alszik egyhuzamban, illetve nem kel fel éjszaka, akkor nappal valószínűleg nincs szüksége sok alvásra. Bár ez teljesen gyerekfüggő, úgy gondolom.

Az én 5 hónapos fiam például teljesen kiszámíthatatlanul alszik. Este 22 óra körül alszik el, és általában alszik reggelig (van amikor éjjel is megéhezik vagy csak megébred, ilyenkor megetetem, ha a cumi nem segít-de így visszaalszik). Reggel teljesen változó, hogy mikor kel, ez lehet fél 6 vagy akár fél 9 is. Ennek függvényében alszik napközben. Van amikor nekem is csak 3X fél órát, de van amikor a 4 órát is megalussza(2 vagy 3 részletben)

Szerintem ne aggódj. Addig, amíg látod, hogy nincs különösebb baja- nem álmos, nyűgös-,ne foglalkozz azzal, mennyit alszik. Véleményem szerint a nappali alvás attól is függ, mennyi inger érte a gyereket: mennyit játszott, mi mindent látott, amit eddig még nem stb., ezt mindet fel kell agyacskájuknak dolgozni, amihez alvásra van szükségük :)

2011. nov. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!