Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kel fel éjjel állandóan...

Miért kel fel éjjel állandóan a babám? Már nem bírom.

Figyelt kérdés

Éjjel 2körül felkel a babám,fél órát viháncol,körbejárja a szobát,mindent megnéz,mire végzett(kb fél óra),akkor törli a szemét mert álmos,de másfél óra visszaaltatni,nézelődik,ki akar esni a kezemből-mert csak ölben van csendben,ha leteszem ordít.Ha elaludt,2 óra múlva kel.Már kivagyok,nem bírok 8 kilós gyerekkek félálomban,fájós háttal sétálgatni órákat.Segítsetek,mert behülyülök:(:(

8 hónapos.

Ja, a felső 2 foga most tört ki,már kint van.De semmi nem jó,sehogy nem jó:(


2011. nov. 6. 13:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
De hogy tudja körbejárni a szobát,Miért veszed ki az ágyából??Csak csendben sötétben vissza kellene altatni,úgy hogy hozzá sem szólsz.
2011. nov. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Hát mert ordít,mindenkit felkeltene.Eleinte kivettem,járkáltam vele,de láthatóan teljesen éber,mintha reggel lenne,ezért inkább leteszem a földre,addig csend van,és az én gerincem sem roppan ketté.Aztán elkezd álmosodni,felveszem és visszaaltatom.Ha nem veszem fel,addig ordít míg fel nem veszem.Volt h hagytam,fel is kelt a nagy,kb 10 percet ordított torka szakadtából,ezt csak nem hagyhatom.Gondoltam a homedics-es altató készülékre,hátha a monotonitás segít.De kivagyok.
2011. nov. 6. 13:37
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
vagy kibekkeled ezt az időszakot, vagy adsz neki Nurofent, ha fogfájós, attól jobban is alszik, vagy nem kapcsolsz villanyt, úgy fogod. Nekem is nagyon akaratos a kicsi, sakál módra üvölt, volt, hogy egy órát is kellett őrizni, azt hittem, már agyonütöm, 10 hós koráig ez volt. Szerintem sokat nem tudsz tenni, csak ne szólj hozzá, légy unalmas éjjel, majd kinövi.
2011. nov. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez a legrosszabb, amit tehetsz, hogy játszol vele éjszaka. Sötétben, csendben simogasd, ringasd, feküdj mellé, vagy bármi. Ne vedd ki sétálgatni, max az öledbe vedd ringatni.

Ha tök sötét van, amúgy sem tud sétálgatni.

Nem éhes? Nem szomjas?

2011. nov. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Dehogy kapcsolok villanyt!!Hozzá sem szólok.Max ha ha már nagyon kikészít.Adtam nurofent is,akkor is felkel:S:(Meg minden nap nem adhatok azt sem.A sedatif sem segít...
2011. nov. 6. 13:43
 6/14 A kérdező kommentje:
Én nem játszom vele,csak leteszem.Ha magam mellé veszem,simogatom,ordít,járkálni akar ölben.Kap teát,meg is etetem,de az sem jó.SEMMI.Most is hulla fáradt,de csak fetreng itt az ölemben.
2011. nov. 6. 13:45
 7/14 anonim ***** válasza:
Camomilla Vulgaris 15ch nálunk ez segített azóta nyugodtak az éjszakák!
2011. nov. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A mozgásfejlődés és a fogzás miatt nem bír aludni. Az én fiam is ezt csinálja 8 hós kora óta, azzal a különbséggel, hogy ha magunk mellé vesszük az ágyba, ő azonnal alszik tovább, viszont álmában is kúszik!! Így nem is tudunk aludni, mert azzal vagyunk elfoglalva egész éjjel, hogy miközben álmában forog és kúszik, ne essen le az ágyról.

Nagyon fáradtak vagyunk, de második gyerek, és tudom, hogy ahogyan kezdődött ez az őrület, ugyanúgy el is fog múlni egyik napról a másikra! Kitartás!

10 hós baba anyuja

2011. nov. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nálunk is totál ez volt a helyzet. Nem tudsz vele mit tenni, csak az idő fogja a problémát megoldani.

1-2 hónap után abbahagyta az "éjjeli őrjáratot"

Nálunk is az volt a probléma, hogy féltem felkelti a többieket, ezért a nyugalom kedvéért lefeküdtem a szőnyegre és játszottunk (vagyis néztem félszemmel). Egy idő után megunta, ivott egy kis teát és elaludt.

2011. nov. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nappal ne aludjon annyit,esetleg este fektesd később,éjszaka ne adj neki csak vizet,esetleg vedd magatok közé. Meg kell húzni azt a bizonyos határt még most!


Tessék a sarkadra állni ha nem akarod magatok közé tenni,mert ez nem járja! Fektesd vissza,ha felül-feláll,akkor megint fektesd vissza,ha torkaszakadtából üvölt is!De Neked egy szót sem szabad szólni,még ha már nagyon kivagy is- tudom,nehéz,volt benne részem!Egyedül a "sissegés" a megengedett,miközben simogatod,fogod a kezét. Előbb utóbb megunja és elalszik. Az első pár nap így is fárasztó lesz,de utána már Te is nyugodtan alhatsz éjszaka! ez a módszer nem arról szól,hogy magára hagyod a gyermeked és úgy hagyod ordítani,mert ezalatt végig Vele vagy!


Egyébként vannak homeós dolgok- ez esetben kúp,ami segít az éjszakai alvásban. Nevet ne kérdezz,anno ajánlották nekem,de nem próbáltam ki,mert magától helyre jöttek a dolgok... Ha erőszakoskodsz,végső soron a gyermekorvos is ír ki rá valami "nyugtatót" de ezt csak végső esetben!!



Mielőbbi és sok nyugodt éjszakát Nektek!



Üdv:3gyermekes

2011. nov. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!