Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért baj, ha cumit adok a 6...

Miért baj, ha cumit adok a 6 hetes kislányomnak?

Figyelt kérdés
A nagy családom tapasztalt tagjai állandóan ezt mondják:de szép ez a kisbaba,csak az a csúnya cumi ne lenne a szájába,minek az.Ettől én most rossz anya vagyok,hogy cumit adtam a babámnak?Nekem az a véleményem,hogy az a fontos,hogy időben le legyen szoktatva róla.Egyébként meg nem értem miért baj,ha cumizik?Van amikor ettől nyugszik meg.
2008. márc. 19. 13:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem egyáltalán nem baj, ahogy Te is írtad, az a lényeg, hogy idejében leszoktasd.

2008. márc. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

pontosan,nem baj az ha gyereknek kell.

nekem az a csúnya ha a gyerek azzal megy, azzal mászik. vélményem csak nyugtatásra használjuk ne pótlásra. nem jó az ha egész nap a szájába lóg, legyen az alvásra. aztán 2 éves koráig le kell szoktatni mind a cumirol mind a cumisüvegröl, mert attol fekete(rohadt) a gyerek tejfoga.

2008. márc. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%

Ha szopik, akkor csökkenhet tőle a tejtermelés, mert kevesebb időt lesz mellen. Sokszor egy kis ölbevétel, ringatás is megnyugtatja, a cumi számomra anyapótlék, de ettől még nem ítélek el senkit, aki cumit ad!

Azért azt végiggondolnám, hogy rászoktatod, holott tudod, hogy pár hónap múlva meg mindent megteszel majd, hogy elvedd tőle... ez sztem nem fair ;)

2008. márc. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nincs semmi baj a cumival. Az én fiam is cumizik. Csak fontos, hogy megnyugtatásra használd, ne legyen egyfolytában a szájában. Az én véleményem az, hogy nagyjából 4-5 hónaposan érdemes arra rászoktatni, hogy cumi csak az ágyban, esetleg a babakocsiban van. Aztán amikor két-három évesen megy bölcsibe/oviba, akkor érdemes leszoktatni róla teljesen. Nekem négy hónapos a fiam, nagyjából már csak elalváshoz cumizik, meg ha nagyon nyűgös, akkor néha még a szájába adom akkor is, ha ébren van, de ha nem sír, akkor kiveszem, mert már nem kell neki. Azt viszont nem hiszem, hogy aí szoptatásnak ártana a cumi. Oké, ha minden nyafira mellre lesz téve a baba, akkor több lesz a tej, de miért kell több, mint amennyi elég? Ha nő az étvágy úgysem nyugszik meg a cumival, tehát tudni lehet, hogy éhes és nem csak cumizni akar.
2008. márc. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A 3. hozzászólónak teljesen igaza van.
2008. márc. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Én nem láttam még egyetlen felnőttet sem cumizni:)))))))

Ez azt bizonyítja,hogy leszokik róla előbb-utóbb minden gyerek.Nem kell ebből akkora problémát csinálni,ezeket a dolgokat gyerekeknek találták ki.Csak a nagyokosok hisztiznek rajt mostanában.Szegény ujszülötteket majd belefujtják a pohárba,mondván nem szabad cumisüvegből itatni.És miért nem???Nekem mindkét gyerekemnek volt cumija,és cumisüvege is,és adok a harmadiknak is.Semmi hátrányát nem láttam.A szopinak pedig semmi köze hozzá.

Az a gyerek is eszik,aki cumizik pont annyit,amennyire szüksége van.Ráadásul annyi tejem volt mindig,hogy el is adtam.A leszoktatásból sem csináltam gondot,nem erőszakoskodtam velük csak mert elmúlt 2 éves.Társaságba úgyis szégyelli egy idő után,főleg ha macerálják vele.

Alvásnál meg miért baj,ha használja?Én az ujjszopást sem tartom jobbnak,sem higiénikusabbnak,sőt....és azt még elvenni sem lehet.

Ha kérdezik,hogy miért van a csúnya cumi a szép gyerek szájába,mond meg,hogy pontosan ezért,mert gyerek!!!!

Majd,ha felnőtt lesz,nem lesz neki:))))

2008. márc. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Dehogy vagy rossz anya! Én is utálom az ilyen megjegyzéseket. Az én lányom is cumizott attól kezdve, hogy hazajöttünk a kórházból, és a szopizással sem volt semmi baj. 6 hónapos koráig csak szopott, és utána is folytatta 14 hónapos koráig. Mellette végig cumizott. Próbáld valahogy leépíteni az okos rokonokat, ne bántón, de azért úgy, hogy többet ne jusson eszükbe megemlíteni. Te csak hallgass a szívedre meg a saját tapasztalatodra, mindegyiteknek az a legjobb. Ilyeneket meg ne gondolj, hogy nem vagy jó anya, hiszen arra törekszel, hogy a babádnak jó legyen! További szép babázást. És még egy jó tanács. Ahogy múlik az idő, mindig lesznek hasonlóan okos(kodó) emberek, rokonok a környezetedben. Bele fogsz jönni, hogy meghallgasd őket, aztán elfelejtsd, amint nem tartasz jónak. Engem állandóan azzal szekáltak, hogy miért veszem magunk mellé a kicsit, sohasem fog leszokni róla, kiságyban a helye. Én meg nem így gondoltam. Most 17 hónaposan szokott rá a saját helyére, alszik benne, mint a bunda, most érett meg rá. Úgyhogy, Te csak hallgass a szívedre.
2008. márc. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
67%

Én vagyok a 3. válaszadó...

Csak arra hívnám fel a figyelmet, hogy a cumi, cumisüveg nem alaptartozék. Attól, hogy a többségnek nem okoz gondot, igenis van kisbaba, aki emiatt hagyja abba a szopit rövid időn belül. Senki nem tudhatja, kinél fog bezavarni.

Én már a 3. gyereket nevelem cumi nélkül, és rám is furcsán néznek, miért nem adok neki cumit! Csak az első gyerekem szopja az ujját, a másik kettőnek semmi nem kell.

És nem tettem mellre őket minden nyekkenésre, előbb megpróbáltam ringatással, játékkal, büfiztetéssel.... és ha úgy tűnt, semmi más nem segít, akkor kaptak szopit.

2008. márc. 20. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2008. márc. 20. 10:43
 10/13 anonim ***** válasza:

Egy gyereknek semmi nem alaptartozéka.Sem ruha,sem az ágya...stb...akkor hagyjuk a meztelen valójában születése után?

Szerintem meg a az a baba is éhes lesz,amelyik cumizik.

És tapasztalataim szerint szopik is.Szopizavar pedig bármelyik babánál lehet,nem kell ahhoz cumi,vagy üveg.

Én nem vagyok egyik ellen sem,van amelyik el sem fogadja,azt nem kell erőltetni.De ha megnyugszik tőle,miért ne lehetne adni neki?Én is a 3-ik gyerekemet várom,mindkettőnek volt cumija,cumisüvege,és lesz neki is ha elfogadja.Majd a baba eldönti kell-e neki.

Egyébként rengeteg tejem volt szerencsére.

De ismerek olyan anyukát,aki ugyanígy ellene volt,mégsem tudta szoptatni a babát.Először szegénykét pohárból próbálta tápszerezni,de nem nagyon ment a dolog,kénytelen volt a jól bevált cumisüveget használni.

2008. márc. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!