Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Soducremet lehet folyamatosan...

Soducremet lehet folyamatosan használni?

Figyelt kérdés
A babám popsija azt szereti a legjobban, de a barátnőm azt mondta, hogy tele van hormonnal, ezért ne használjam tartósan. Ez tényleg így van? Vagy lehet folyamatosan használni? (Árára való megjegyzést köszönöm, de nem kérek!)
2011. nov. 6. 19:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Én kb.5 hónapos koráig állandóan azt használtam, aztán láttam hogy rá van írva, hogy csak napi 4-5 alkalommal lehet. Azóta csak kakilás után kenem ezt a popsijára, egyébként Bepanthent használok. De mondjuk nem is volt soha piros a popsija, se pelenkakiütés, se semmi, szóval valamit tud az a krém.
2011. nov. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem egy kórházi ismerősöm mondta, hogy ők felfekvésre használják, mert erősen hámosító hatású.

Lehet, hogy a baba bőre nem lesz piros, én mégis egy normál popsikrémet javaslok inkább (Nivea,Gabi,Babylove stb)állandó használatra.Nálunk a sudocrem kimondottan akkor kell, ha a lányom popsiját kicsípi valami és bepirosodik.Ez ritka eset, mert nagyon jó bőre van, úgyhogy kb heti 1-2 alkalommal használom a sudocrem-et, akkor is inkább éjszakára.

Ha állandóan használod és mégis kipirosodik a baba bőre, akkor már nem találsz olyan hámosító krémet ami kezelné neki.

10 hós kiscsaj anyuja

2011. nov. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mind a két "nagy"lányunknál addig használtuk,míg le nem szoktak a pelenkáról. Most a harmadiknál is ezt használjuk,mert nálunk sokáig elég,és a legjobb szerintem!!

Ami pedig a "tele van hormonokkal"-t illeti,szerintem nem igaz,mert felénk a kórházban is ezt tették ki már évekkel ezelőtt is a babás szobában! Termék mintát is előszeretettel adnak a csomagokban... Manapság már a fogyasztóvédelem bevizsgáltat mindent,és nem engedélyeznék ha tele lenne hormonnal,sőt akkor a TV-ben is benne lenne,hogy káros! - józan paraszti ésszel gondolva.


Használd nyugodtan!

2011. nov. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Es mire alapozta ezt a kedves baratnod? Latta az osszetevok kozott, hogu hormonok vannak benne? Hol kapott ilyen sudocremet, csak erdekelne?... Csipkelodest felreteve, nincs benne hormon. Hasznald nyugodtan. Ha meg karos lenne a gyakori hasznalata es/vagy hormonnal lenne tele, akkor venykoteles lenne.
2011. nov. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is csak ezt használom, bár napjában csak max. 2x, este mindig bekenem és napközben csak kakilás után. Nagyon vékonyan kell kenni, mert egyébként nem szellőzik a popsija. de nyugodtan használhatod állandóan.Nincs benne semmi ártalmas dolog.
2011. nov. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%

NEM!!

-ha folyamataosan azzal kened és teljesen hozzászokik a bőre akkor mit fogsz rá kenni ha tényleg kipirosodik a kis feneke???

-másrészt meg összenövést okozhat!Lányoknál a kisajak összetapadhat a fiúknál a fütyi letapadhat!


Én gyógyszertárit használok születése óta,ha meg ki van pirosodva akkor Sudot ÉS NEM AZÉRT MERT DRÁGA!

2011. nov. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is ugyanúgy csinálom, mint az utolsó. A gyógyszertárit használom, mert az vált be. Próbáltunk több félét is. Száraz volt a bőre a combhajlatánál és csak a gyógyszertári tette rendbe. Sodut csak akkor használok, ha pirosnak látom a popsiját, de nem szokott az lenni. 5 hónapos a lánykám
2011. nov. 7. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A folyamatosan használni alatt sokan azt értik- lásd az előttem szólók közül is páran, hogy reggeltől estig,estétől reggelig kenik a fenekét a babának... A tartós használat fogalma azonban nem ezt takarja!

Este fürdés után,reggel első pelenka cserénél,illetve ha a baba kakált használható, így tartósan lehet használni!!

Ha kipirosodik,esetleg odáig fajul a dolog,hogy sebes is lesz,akkor még hat! Segítség képen egy kicsit fürdés előtt,vagy utána kicsit szabadon lehet hagyni a baba fenekét! Nagyon vékonyan kell felvinni a bőrre.

Ezt tapasztalatból írom!!!


Üdv:3gyermekes (3. válaszadó)

2011. nov. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!