Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan, hogy nem tanul meg...

Van olyan, hogy nem tanul meg a gyerek beszélni? Januárba lesz 2 éves a fiam, de nem beszél. Mindent megért. Mi a gond?

Figyelt kérdés
annyit mond csak mama,baba,pap,ebbe.de ezt már 1 éve mondja.ha mondom beszéljen,akkor rázza a fejét.miért?gond lehet?
2011. nov. 7. 07:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha megérti, amit mondanak neki, akkor semmi baj. NE eröltesd, ne akard rábeszélni arra, hogy mondjon valamit, mert ezzel csak gátolod a fejlödését.

Viszont ha lehet, "értsd gyakran félre, amit akar", (persze ne fontos dolgokat) igy rájön, hogy a beszédnek van elönye is.

Van ismerösöm, aki úgy került elsö osztályba, hogy még nem beszélt, és csak amikor eltévedt az épületben és nem tudott segitséget kérni, akkor kerzdte el.

2011. nov. 7. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
Két évesen,főleg a fiúk ritkán beszélnek. Erőltetni nem szabad. Semmi gond nincs a fiaddal,fog még beszélni,többet is,mint szeretnéd.
2011. nov. 7. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Állítólag a kisfiúk nehezebben és későbben kezdenek el beszélni, mint a kislányok.

Az öcsém is későn kezdett beszélni, küldték fülészetre, logopédiára, de szervi baja nem volt, csak lusta volt beszélni. Pár szóban kimerült a szókincse. Bekerült oviba, na ott olyan rohamos fejlődésbe kezdett, hogy azóta se áll be a szája, pedig már 19 éves.

Nem tudom, hogy lesz a fiamnál, majd kiderül...

Ha védőnő vagy a gyerekorvos nem javasol külön vizsgálatot, akkor szerintem nem kell aggódni. Nézegessetek sok képeskönyvet, mondókázzatok, vagy próbáljatok többször gyerektársaságba menni, hátha megtörik a jég.

2011. nov. 7. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 xStefix ***** válasza:
Hasonló ahhoz, amit feljebb javasoltak: ne reagálj az eddigi megnyilvánulásaira (mutogatás stb.), hanem erőltesd egy kicsit, hogy beszélnie kelljen. Persze ezt csakis úgy, hogy inkább játéknak tűnjön! Ne a fontos/sürgős kéréseknél és ne erőltetve próbálgasd, hanem szinte észrevétlenül.
2011. nov. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A kislányom februárban lesz 2 éves. Szavak amiket mond: anya, apa, mama, tea, néni, hinta, alma, kaka,baba, nem és semmi mást:) A védőnőnk szerint tökéletesen elég ennyi majd elkezdi a többit is.Én mindig nevetek mikor valaki sopánkodik hogy nem beszél mondatokban, eljön az idő mikor majd azt akarják hallgasson el egy kicsit:) Én nem bánom , hogy nem mondókázott már egyévesen ahogy ezt más anyáktól hallom:)
2011. nov. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%
Az enyémek már 2 héttel elmúltak 2 évesek,és még mindig semmi:(Igaz,ikrek,és fiúk is,de akkor is,körülöttünk már mindenki réééges régen beszél,mondókázik.Én is csinálom a "nem érti anya" dolgot,de nem ér semmit.Már nagyon várom h beszéljenek,és értelmes szót halljak magam körül!
2011. nov. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ja és úgy is szoktam,hogy tanítom rá őket,h pl. ha mutogat v nyűgös mert éhes,akkor mondom neki h "mondd:éhes vagyok",ezt így mindennel,nem csak az evéssel.Valaki azt mondta,h ez jobb módszer mint az "értetlenkedés".
2011. nov. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
igen köszönöm a válaszokat,a gyerekorvos is azt mondta,az égvilágon semmi gond nincs vele,csak lusta,nem tartja fontosnak a beszédet.én is ráakarom öt venni,hogy beszéljen,de csak a fejét rázza,meg sikit,ha mondom neki.de ö mutogat,és elvárja,hogy mondjam hogy mi az mi van ott.fogadok ö már mindent tud fejböl,mondokákat is stb.csak nem mondja.ha beszélek elötte olyat is amit nem akarom hogy hallja,de meghallja és csinálja,mert rafinált.most akkor mi a j,ha értetlenkedek,hogy nem értem,vagy ha mondom hogy beszéljen valamit?
2011. nov. 7. 12:45
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
hónap végén lesz 2 éves a kisfiam és kb 5 szóból áll a zsókincse.ő is megért mindent,de ő meg szégyell beszélni.kimond valamit,majd meglepődik és elszégyelli magát.majd elkezd beszélni.
2011. nov. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Az unokám most 2 és fél éves, sokáig nem beszélt, most kb egy hónapja elkezdte, és azóta naponta újabb szavakat mond, söt a legtöbbször nem is szavakban, hanem nagyin egyszerü mondatokban beszél, (pl. lépcsö lenn mama - ami annyit jelent, hogy menjenek le a lépcsön a mamához). Ne idegeskedj, föként a fiúk sokszor csak késön kezdenek, de hamar behozzák a lemaradást.
2011. nov. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!