Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 honapos babam mar csak...

11 honapos babam mar csak reggel es este kap tapszert, de sosem eszi meg a teljes adagot ujabban. A fel liter kozel sincs meg. Eleg az a max 3dl, amit megiszik belole naponta?

Figyelt kérdés
2011. nov. 7. 11:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Lányom már régebb óta nem itta meg a "kellő" mennyiséget tápszerből. Kérdeztem a védőnőt és mondta, hogy ha mellette változatosan táplálom, akkor nem lesz baj. Persze próbáljak meg tejtermékeket adni neki kiegészítésként (sajt, túró, joghurt stb.). Lányom most 13 hónapos és csak főzelékbe csempészve tudom neki adni a tápszert már vagy 2-3 hónapja, mert másképp nem issza meg (sem a tejitalt, sem a tejpépet nem fogadja el). Így sokszor joghurtot kap, meg sajtokat, gyümölcsöket túróval, esetleg babapudingokat.

1 éves kor előtt főleg nagyon fontos a tejalapú étkezés, így valahogy pótolnom kellett nála a kiesett mennyiséget.

2011. nov. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem baj. Adj neki sok főzeléket. Az én fiam sem ette meg, de ha megette sem lakott jól vele. Nekik már kell reggeli is meg vacsi is, utána vagy előtte a tejcsi. Adj neki joghurtot, túrót, sajtot. Ezek is tejtermékek.
2011. nov. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
De lehet annyi mennyiseget adni neki mondjuk sajtbol vagy joghurtbol?
2011. dec. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Első vagyok: írtam, hogy nem itta meg soha a "kellő" mennyiséget, és ez vonatkozik a joghurt/sajt/túró stb.-re is. Ennek ellenére jól fejlődő, egészséges gyerek. A doki is megnyugtatott, hogy a fél liter tejalapú táplálék a nagykönyvben van megírva, de nem minden gyerek igényel ténylegesen ennyit.
2011. dec. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!