Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szívtelen anya az, aki külön...

Szívtelen anya az, aki külön gyerekszobában hagyja aludni a gyerekét?

Figyelt kérdés

13 hetes kismama vagyok és már most téma a környezetemben a gyereknevelés. Főleg, hogy a barátnőmnek van egy 4 hós kisfia. Ők úgy alakították ki a szobát, hogy egy pici helyen alszik Ő és a Férje, a babaágyban a kicsi és a kutya is bemehet a szobába.

Én úgy gondolom, hogy teljesen természetes, hogy nálunk egy külön szoba lesz berendezve Neki, ahol lesz éjszakai fény, sólámpa, felhúzható játék, amit már a pocimban is hallhat, esti simi, puszi, és szépen kimegyek. Egy relaxfotelt szeretnék csak betenni amiben szoptatok és majdnem vízszintesig dönthető, így ha mégis elszunnyadok, arra jó, de NEM akarom rászoktatni magam és a kicsit arra, hogy együtt alszunk!!

Nem gondolom, hogy korrekt, ha valamit engedek pár hónapig évig, majd utána már nem szabad.

Hogy élünk szexuális életet? Ha jön a tesó, már két gyerek alszik majd az ágyban, mint sok családban??

Van kutyánk is, imádom, sokak szerint már túlzottan is, de bármennyire is szeretem, nem jöhet be a hálónkba, higiéniai okok miatt. (pedig havonta fürdetjük, séta után lábtörlés, negyedévente féreghatás, szóval tiszta kutya, de mégis kinnt szimatol és játszik a többivel)


Ti hogyan oldottátok ezt meg?

Kegyetlen az, aki nem hagyja hogy a házassága és a magánélete is rámenjen a baba kiskorára???


Szeretem a Kicsit már most, de a Férjemet is és nem engedhetem meg magamnak, hogy azért a 10-15 évért, ameddig a gyereknek nagyobb szüksége van az anyára, minden figyelmét és az ideje 100%-át csak Neki szentelje, mialatt a házassága tönkremegy, hiszen sok helyen látom, hogy ahogy a baba megszületik az anya és az apa is csak a gyereket "nézi"... Egymásra többet nem néznek, vagy nem "úgy"...

Nektek mi a véleményetek ezekről?? :)


2011. nov. 8. 10:07
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
92%
nem hinném h emiatt szívtelen lenne
2011. nov. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
51%

Mi is külön szerettük volna rakni a babát, de ordított minden este a kiságyban 2héten keresztül. Akkor döntöttünk az együttalvás mellett. Most 14hós, együtt alszunk el, de egyedül tudom hagyni. Az elején este nem volt szex, mert 2-3óránként keltem szoptatni, örültem,hogy pihenni tudtam. Mi akkor nappal oldottuk meg, most meg akkor amikor alszik. Mindent meg lehet oldani, egy picit kreatívabbnak kell lenni.

Nem vagy szívtelen, mindenki másképp csinálja, mert minden baba más.

Van barátnőm, akik együtt akartak aludni a babával, de ott meg a baba nem akart és csak akkor aludt/alszik el, hogyha külön ágyban van.

2011. nov. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
69%

Alig várom, hogy költözzünk és külön szobában legyen a fiam. MOst is külön szoba, de az a nappali. Csak kicsi a lakás.


Vannak, akik elképzelni sem tudják, hogy külön szobában legyen a baba, mások, mint mi, meg azt nem, hogy egy szobában vele. Mások vagyunk, ez így van jól.

Nálunk cica van, de csak benti, ő jöhet-mehet mindenhová, valószínűleg a külön szobába is bemehet majd, bár kétlem, hogy akarná. :) Kicsit fél a gyerektől.

Ha kinti cica lenne, máshogy lenne.

2011. nov. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
74%

Ha meg lesz legalabb 3 teso akkor mar egy agyban fogtok aludni 6-an. :))) En teljes mertekben egyet ertek veled, mindenkinek legyen kulon szobaja, apanak anyanak maradjon meg az intim szferaja, ahol osszebujhatnak ketten, szeretkezhetnek.. Ebbe a gyermeket nem kell belevonni, legyen akarmilyen kicsi is, mindenkinek a sajat agyaban van a helye. Ettol te nem leszel rossz anya, sot sok szenvedestol megkimeled magatokat es a picurt is, hogy nem kell majd az agyaba visszaszoktatnod, hiszen termeszetsenek fogja venni, hogy neki a sajat agyaban kell aludnia.


A gyerekkel attol meg foglalkozol, ugyanugy neveled, eteted, tiszta ruhat adsz ra, egyszeruen csak nem szoktatod be a ti agyatokba. Itt nemcsak magatokra kell gondolni hanem a ferjre is aki dolgozni fog jarni es szeretne kipihent lenni amennyire termeszetesen egy baba mellett lehet :))

2011. nov. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
78%

Dehogy szívtelenség! Az én Lányom 1 éves múlt és még soha egyetlen éjszaka sem aludt velünk egy ágyban, külön szobája van. Csak akkor alszunk 1 szobában, ha valahová megyünk. Nálunk nagyon jól működik a külön szoba. Én tudatosan csináltam így, mert én 7 a Tesóm pedig 11! évig aludt Anyuékkal együtt. Szerintem ez nem egészséges sem a gyereknek, sem a szülőknek. Egyébként attól, hogy külön szobában alszik, még hallom minden rezdülését és azonnal ott vagyok, ha szüksége van rám. Éjjel még minimum 2* kel.

Egyébként az egy szép álom, hogy esti simi, puszi, aztán kimész. Sajnos ez nem ilyen egyszerű, de ezt majd meglátod!:o) A babákat meg kell tanítani aludni, ami nem könnyű. De ez már más téma!

Lényeg a lényeg, nem szívtelenség a külön szoba!


Boldog baba várást!

2011. nov. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
92%

Szia.

Nálunk mindkét gyerek első perctől a saját szobájában alszik, nyugodtak, kiegyensúlyozottak, és mi is nyugodtan alszunk. A kicsi most 5 hetes, ha szól, rögtön megyek. Az éjszakai szoptatást én is úgy oldottam meg, ahogy te írtad, így apa, és a nagyobb is nyugodtan alszik. Nálunk ez így vált be, de ahány család annyi szokás, ez nem szívtelenség kérdése, mindenki úgy csinálja, ahogy a babának, a családnak, és neki jó.

2011. nov. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
49%

Kedves 10:25ös válaszoló

Most már mi sem alszunk 3an és 6an sem fogunk, ha lesz 2 tesó. Mint írtam, már egyedül tudom hagyni estére, csak együtt alszunk el. Ergo külön ágyban van...de az elején, nem tudott külön lenni, mert minden este sírt akkor.

Még mindig szopizik, cicin alszik el, szóval ha akarnám sem tudnám külön szobába rakni.

De majd eljön az ideje annak is, amikor igénye lesz rá.

De minden baba más, minden szülő más!

2011. nov. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 A kérdező kommentje:

Nagoyn köszi az eddigi bíztató válaszokat!

Igaz, hogy sokminden kialakul és nem lehet mindent eltervezni, de sokmindent szerintem azért igen :)

Örülök, hogy ez másoknál ie bevált. Én nem is hittem volna, hogy manapság ez ekkora "divat", de nagyon nagyon sok helyen olvasni, hogy együtt alszanak és azzal micsoda kötődés és kapcsolat alakul ki. Nem hinném hogy csak ezen múlik. Pont azt gondolom, hogy attól lesz önálló és önmegvalósító a gyerek később, ha már korán önállósodni hagyom és nem magamhoz szorítva, vagy a kezét cirógatva tudunk csak elaludni.

És ezt sehol nem emlegetik, hogy ha a gyerek felnő, akkor hány anyuka és apuka talál vissza egymáshoz, úgy hogy tényleg szeretik ég egymást? Erre figyelni KELL, hogy maradjanak intim pillanatok és odafigyelés egymásra!! :)


Várom a további gondolatokat!! :))

2011. nov. 8. 10:34
 9/51 anonim ***** válasza:
57%
Nem szívtelen, de hidd el, sok minden másképp alakul majd, mikor kézzel foghatóan ott lesz a kisbaba, mint ahogy most eltervezed. Majd meglátod magad is. :-)
2011. nov. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
71%

Én is egyetértek veled, így is csináljuk és működik.


Néha előfordult, hogy valamilyen okból magam mellé vettem a babát. Azon az éjszakán se én se a baba nem aludtunk jól, mindig felébredtünk a másik mozgolódására. Már csak ezért sem tartom jónak. Gyönyörűen végigalussza az éjszakát 6 hetes kora óta, miért rontsam ezt el? Inkább nem csinálok magamnak feleslegesen problémát, hogy aztán panaszkodhassak, meg mártírként tetszelegjek... Bocs, ez bennem volt egy-egy korábbi sztori hallatán

2011. nov. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!