Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Köztudott hogy a Kecskeméti...

N.kata1984 kérdése:

Köztudott hogy a Kecskeméti bébiételeket a Hipp gyártja? Akkor abba mit tehetnek?

Figyelt kérdés
Tudatos Vásárlók Egyesülete ‎"Hipp bébiételei esetében a magyarországi hanságligeti gyárban készült Vilmoskörte bébidesszertet, valamint a Hipp Jó éjt papit osztrák megfelelőikkel hasonlították össze. A vizsgálat mind az érzékszervi, mind laboratóriumi teszt esetében megállapította, hogy az állagán és ízén kívül a cukortartalom is magasabb volt a magyar termékekben, az osztrák üzemben készült termékekben ezzel nem volt gond. A kormányhivatal jelentése kihangsúlyozza, hogy a magasabb cukortartalom a csecsemőkre élettani hatások miatt káros lehet hosszú távon, ezért a fogyasztóvédelem vizsgálatot kezdeményez nem megfelelő tájékoztatás miatt a Mezőgazdasági Szakigazgatási Hivatalnál (Mgszh). " Mit szóltok ehhez? És ugye köztudott hogy a Kecskeméti bébiételeket a Hipp gyártja. Akkor abba mit tehetnek? Kreatív Online - Rosszabb minőségűek itthon a világmárkák?
2011. nov. 8. 17:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
A hipp gyártja a kecskemétit? Mióta van így?
2011. nov. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A Hippben, ahol fel van tüntetve, hogy nincs benne hozzáadott cukor, abban nincs is. Ha fel van tüntetve, én alapból nem veszek olyat, teljesen mindegy, hogy mennyi van benne.

Kecskemétit meg egyáltalán nem veszek, mert abba alapból raknak cukrot. Sajnos, nem vettem észre és megdöbbenve láttam, hogy még egy olyan ártatlan ételbe is, mint a krumpli almával, is raknak cukrot. Na, nálam kilőve ez a márka, teljesen mindegy, hogy most a Hipp gyártja vagy sem, én nem veszek ilyet, amit sikerült megvennem, azt elajándékozom.

Legalább a Hippek között van bőven választék nem cukrosokból. A Hipp jó éjt papi még jó, hogy tele van cukorral, az nem meglepő. Az már egy igazi desszert.

Ha meg igazi osztrák Hippet akarsz venni, kapsz a Müllerben, azt biztos, hogy kintről hozzák.

2011. nov. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
A különbség az alapanyagokban van, a Hippet bioból csinálják, a kecskemétit nem. Meg hát a cukor használata a másik különbség.
2011. nov. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én csak az első válaszolónak írnám, hogy 2 éve vettem utoljára Kecskeméti bébiételt de már az is HIPP termék volt. :O
2011. nov. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Már 4 éve is Hipp volt. A védőnő nekem azt mondta, hogy nyugodtan vegyek, mert ebbe nem kristálycukrot tesznek, hanem gyümölcscukrot. Szerintem ez az egész csak hitelrontás.

Valamelyik évben az Ovkoról találták ki, hogy tele van vegyszerrel. Aztán a cég perelt, bevizsgálták újra, és nem találták jogosnak. De szerintem ennek ellenére annak a cégnek már lőttek. Évekig nem is lehetett kapni a nagyobb áruházakban, de sokan még most sem veszik emiatt.

2011. nov. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Akkor a vedonod tevedett. Ha az van irva az osszetevok koze, hogy cukor, akkor cukrot raknak bele es nem fruktozt! Ez nem anti reklam, hanem igy van.
2011. nov. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

5 éve voltam HIPP előadáson és már akkor elmondták, ők gyártják a Kecskemétit, természetesen a szegényebb rétegnek, hígitva, nem biozöldségekből stb stb.

Tehát nem ugyanaz a minőség, hanem rosszabb. Egyébként így is van, összehasonlítottam annó, a Hipp látványra is jobb volt.

Én ritkán vettem Kecskemétit. Inkább leértékeléskor, jól bevásároltam Hipp-ből.

Nem egy nagy felfedezés, labor sem kell hozzá és maga a gyár sem titkolja ezt.

2011. nov. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Hát ha ennyire nem bíztok a bébiételekben,akkor termeljétek meg magatok a zöldséget és gyümölcsöt! Én zöldségesnél biztos nem veszek semmit,mert ki tudja mivel permetelték,honnan jött, stb. A bébiételeket szigorúan ellenőrzik! Ha pl. egy repedt üveg van,akkor előtte és utána is 100!!! üveget kidobnak. Attól a pici cukortól meg semmi baja nem lesz a gyerekednek,hamarabb lesz baja a szmogtól,ami az utcán van,amikor sétálni viszed és bármi baj érheti!!!!
2011. nov. 9. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Köszönöm, most már én is okosabb vagyok :)
2011. nov. 9. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Hát persze, igazad van, sajnos tele van nyomva mindennel. Nekem van nitrátmérőm (elég drága, csak külföldön lehet kapni), és méregettem a hozzátáplálás kezdetén a zöldségek-gyümölcsök nitráttartalmát nyáron, a legtöbb nit.tartalma veszélyesen (egy felnőtt szervezet számára is) magas volt. Rendeltem biozöldséget is, abban sokkal kevesebb (ez is számít), de sajnos több gyümiben-zöldségben magas volt szintén. Szeretem, mikor a szmoggal jönnek, persze. Csakhogy a többi káros dologgal még többet ártunk. A nitrátról köztudott, hogy rákkeltő. Persze, egy-egy dinnyétől nem lesz semmi baj, de, ha valaki rendszeresen fogyaszt ilyen ételeket éveken keresztül, ott már nagyobb a valószínűsége a veszélyesebb betegségeknek. Mert, sajnos, nemcsak a zölodségekkel van a baj, ott a hús, amit telenyomnak antibiotikumokkal, némelyik áruház pedig felhasználja a lejártat és beszínezi (megtörtént eset velünk, Spar, jött le a festék otthon a lemosásnál, vittük vissza). Ott vannak a különféle ízesített joghurtok, túrótermékek, pudingok, mirelitek, felvágott, virsli, stb., amit telenyomnak tartísítóval, színezékkel, stb. Ezek mind nagyon károsak. De sokan megvesszük, mert ugye sok helyen uzsi-vacsi-reggelire felvágott vagy virsli van. Én próbálok egészségesen táplálkozni, de nálam is szokott lenni felvágott vacsira, mert nem mindig van időm mást készíteni.

Persze, a gének is számítanak. De, tegyük föl, hogy valaki hajlamos az onkológiára, így is kialakulna egyszer benne a betegség előbb utóbb a mai világban, de szerintem nem mindegy, hogy 5-20 évvel hamarabb vagy később.

Visszatérve a zöldségekre, én szoktam venni és főzni, néha Hippet adok. Azért a frissen elkészített kaja még mindig jobb, mint egy Hipp. Amúgy én csak a Hippet veszem, mert az jobb és egészségesebb. Nem fogom cukorral tömni a babámat. Szmog ide vagy oda. Nem divat hóbort ez, csak próbálok odafigyelni, mi a jobb választás.

2011. nov. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!