Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babakocsi kérdés, melyik a...

Babakocsi kérdés, melyik a jobb megoldás?

Figyelt kérdés

Van egy 1 éves babám, aki nagy és nehéz, viszont nem kezdett még el járni. Lift nélküli házban lakunk, 3. emeleten. Márciusban születik a kistesó. Most egy sport babakocsit használunk, de már nagyon nehezemre esik vele a közlekedés, aggódok is a cipekedés miatt.

Mit gondoltok, mi a legjobb megoldás az alábbiak közül ?

1. Szerezzek be most egy könnyű esernyőkocsit, és reménykedjek, hogy mire a pici megvan, a nagy már el tud sétálni a boltig / játszóig, és akkor elővehetném újra a jó kis mózeskosaras terepjáró kocsit ?

2. Éljük túl valahogy a sportkocsival, és inkább majd egy testvérbabakocsit vegyünk ?

Bár arról tényleg elképzelésem sincs, hogy a két picurt meg a tesókocsit hogy fogom elbírni :))).


2011. nov. 9. 13:47
 1/4 anonim ***** válasza:

a pici nem fog még márciusban annyit tudni menni hogy 200m-nél többet tudjál vele menni.


nekem a lányom 11 hósan indult el. most 13 hós és szuperül megy, most már minden napos gyakorlattal elértük, hogy néha 100m-t képes kézenfogva menni. mikor beindulnak akkor nem akar ám arra menni amerre te. szerintem kb 2évesen képes rövid távot arra menni amerre te akarod.


nektek simán kell még testvér kocsi, de ha emeletre kell cipelned nem fog menni. 15 hós gyerek még nem tud egyedül lépcsözni, vagy még nagyon nem biztonságosan.

de még 20 hósan sem hagyhatod a nagyot pl lent egyedül míg te felviszed már mászó babádat, aki addig pont leesik míg te lemész érte, vagy fordítva.


az ilyet úgy tudom elképzelni, hogy míg a picit felviszed bele teszed a járókába addig a nagy bekötve a kocsiban vár.


esernyökocsi most lenne jó, de abban nem tud aludni, az én lányom még simán alszik babakocsiban, habár nekünk is egy könnyü sport van.


nekem 21 hós lesz mikor megszületik a tesó, akkor már elég jól fogja bírni, de lesz testvér fellépö amire leülni is tud majd. nektek még szerintem ez is korai lesz.

tesó kocsi a folyosón hagyva.

2011. nov. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1. Nekem még a 26 hónapos gyerek sem sétál el a boltig/játszóig a mózeskosár mellett. Egyfolytában eltérül, megáll, elfárad, nem hajlandó jönni, aztán hisztizik ha rászólok, egy kész kínszenvedés velük így közlekedni.

2. jó ötlet lenne, ha nem lift nélküli házban laknátok.

"két picurt meg a tesókocsit hogy fogom elbírni" -> sehogy. nekem sógornőm járt így, pedig csak egy gyereke van. vagy segít valaki le és feljönni a lépcsőkön, vagy egész egyszerűen nem fogsz tudni egyedül elmenni otthonról velük. Szomorú, de ez van.

2011. nov. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

a 13:59-es vagyok. Úgy látom, a 13:56-os ugyanazt írta mint én.

Én annyit tennék hozzá az előttem szólóhoz, hogy manapság még egy lépcsőházban sem hagynám magára egyetlen percre sem egyik gyerekemet sem.

2011. nov. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

én elsö vagyok.


mi 8 lakásos házban lakunk az elsön.

de a lépcsön már egyszer leesett a 3-ik fokon kaptam el. vagy is nem merném ott hagyni hogy felviszem majd otthagyom míg a tesóért megyek, lehet csak félre lép és leesik. Az lehet hogy 21 hósom akkor már elég jól fogja a lépcsöt bírni és mellettem feljön. de én lenthagyhatom a babakocsit mert itt mindenki mindenkit ismer és simán elférnek mellette.


amúgy most néztem a testvér fellépöket, van olyan ami olyan mint egy babakocsi, vagy olyan amire le tud ülni. én majd a tavasszal kitalálom melyik lesz.


az oldal közepe fele van pár lehetöség

[link]

2011. nov. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!