Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig tart a pofozkodós...

Meddig tart a pofozkodós csípös marós idöszak a gyerekeknél? Kisfiam 15 hónapos és folyamatosan ezeket csinálja, pedig nem lát ilyet maga körül. Van valaki aki hasonló cipöben jár vagy járt?

Figyelt kérdés
2011. nov. 9. 16:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen,én is jártam ebben a cipoben,és még mindig ebben járok,pedig már 4 éves.Csak most annyi a kulombség,hogy amikor látom,hogy már akar utni,azonnal rászolok,és már nem meri megtenni,mert tudja,hogy buntetést kap,pl.nem engedem a kedvenc játékával játszani,vagy pl.az apukájával el akar menni valahová,és nem engedem.Azt mondom neki,hogy mivel rossz voltál,nem mehetsz el,majd jol fogsz viselkedni,akkor mehetsz.Na ez pár napra beválik,aztán ujbol visszaállunk.Nehéz a gyerekekkel,mert egye utni nem akarom,és csak ilyennel tudom megfenyíteni.
2011. nov. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nallunk is volt pont 15 honapos kora korul. En ugy tudtam megoldnai, hogy ahanyszor utott meg csipet mindig megfogtam a kezet es ezt mondtam: " Nem utunk/csipunk hanem simogatunk". Es a kezevel elekezdtem simogatni ott ahol eppen megutotte. A harapasnal meg: "Nem harapunk hanem puszit adunk" es megpusziltam a kis kezet vagy az arcat vagy odatettem az arcomat a kis szajahoz finoman. Nevetni nem szabad es mosolyogva sem mondani, hanem hatarozott hangon mert maskent jateknak hiszi. Nem mondom, hogy elsore sikerrel jartam es eleg sokszor el kell ezt jatszani de ma mar 21 honapos es ha duhbe gurul es utne akkor csak annyit mondok, hogy nem "utunk hanem simogatunk" es gyorsan megsimogat vagy ha latom a szemein, hogy harapni keszul akkor elkialtom magam finoman, hogy "puszit adunk nem harapunk" es gyorsan ad egy huncut puszit.
2011. nov. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2011. nov. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
23%
Huh, az a büntetés, hogy nem lehet az apjával???azért az nagyon durva.....
2011. nov. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Elso vagyok,és szeretném megmagyarázni a "nem lehet az apjával" buntetést.Az apjával élunk,boldog család vagyunk,és nem "nem lehet"az apjával,hanem nem mehet vele.Pl.az apja el akar menni mondjuk uzletbe vagy bárhová,és szeretne vele menni,és az a buntetés,hogy nem mehet.és mivel nagyon szeret menni,hát ez a legnagyobb buntetés neki.
2011. nov. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
21%

Gondolom apuka dolgozik, szóval nincs egész nap a 15 hónapos kicsivel...azért szerintem akkor is durva ha nem mehet vele mert verekszik, de ez csak az én véleményem!!!


Én is többször rászólok amúgy kisfiamra, mondom neki, hogy simizzen, mutatom is neki, elég jól megy.De volt már hogy bedurvult nagyon, akkor kapott a kis kezére.

2011. nov. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát az én fiam már nem 15 honapos,hanem 4 éves,és szerintem nem rossz buntetés,hogy nem mehet el vele,és így már o is rájott,hogy nem verekedhet.és nem csak az apukával nem mehet,hanem velem se,ha nekem kell elugornom valahová.és nincs bezárva,mielott ez gondolná valaki.Szerintem meg a kézreutés a rosszabb!!!és már tudja,hogy jonak kell lenni,és nem szabad a verekedni ha valamit akar.nálunk nem utéssel megy a nevelés.
2011. nov. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, aranyosak vagytok! Nekem nem durva büntetés, hogy nem mehet apukával üzletbe, de az sem, ha kap a kis kezére. Ki hogy neveli a gyermekét, van akinek egyik van akinek másik változat jön be. Meglátjuk... :) Már elkezdet a nem ütünk hanem simogatunk , nem harapunk hanem puszit adunk verziót, egyenlöre elég kis sikerrel, de nem adom fel :)
2011. nov. 13. 08:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!