Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3Hetes kisfiam nem tud széklet...

3Hetes kisfiam nem tud székletelni, pedig nyomná ö. Az Infacolt használjuk de hiába. Nagyon kinlódik. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
2008. márc. 20. 08:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Brutálisan hangzik, de hidd el hogy működik:

A hőmérőt (óvatosan) bedugod a popójába (lázat is így mérünk kicsiknél), ez kiváltja a székelési ingert. Esetleg óvatosan csikizheted vele belülről, de ezt úgyis látni fogod.

Nekünk bevált.

(Egy háromgyerekes anyuka)

2008. márc. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha anyatejes, akkor ez még belefér. Lánykám ennyi idősen egyszer 6 napig nem kakilt, aztán egyszer kirobbant a tarkójáig :))
2008. márc. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kislányom is hasfájós volt, mindent megtettem volna, hogy segítsek rajta. A hőmérős módszert nekünk is javasolták. Rá is szántam magam egy-kétszer, de sajnos nem jártunk sikerrel. Aztán felfedeztünk az angol vizet (Gripe water) ami azonnal hat, ha fáj a pocak, kaki pedig nálunk is volt, hogy 7 napig sem volt, már tiszta idegbaj voltam, de a doki végig nyugtatott, hogy ez csak azt jelenti, hogy jól hasznosítja a táplálékot a szervezete és hogy anyatejes babáknál ez gyakori és normális, a görcsök és a nyomások pedig nem feltétlenül azt jelentik, hogy kakilni szeretne, csak fáj a pocakja, és próbál segíteni magán. Az angol vizet nagyon tudom javasolni, teljesen természetes készítmény, azt hiszem köménymagolajból. Kitartás!
2008. márc. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
1 dl gyenge kamilla tea 1 teáskanál cukorral. Ha nem sikerülne, akkor próbáld meg ugyanezt, csak 2 teáskanál cukorral. 10 perc múlva lesz kaki, legalábbis nálunk volt. Doktornéni tanácsolta, de csak akkor, ha anyatejes baba és legalább 3 napja nincs széklet.
2008. márc. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%

Laevolac szirup. Recept nélkül kapható, újszülött kortól adható. 100% hatásos! Nálunk ugyanez volt!

3 hetes kisfiú anyukája

2008. márc. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A Gripe Watert most még nem ajánlom, mert csak 1 hónapos kortól adható. Ami nálunk bevált, az a Mecsek tea, azt lehet 0 hónapos kortól is adni. Tegyél bele 1 kávéskanál cukrot (v. fruktózt), az meghozza a székletet. Mi is kínlódtunk, sok mindent kipróbáltunk (lázmérő, glicerines kúp - ami be is vált, csak hozzászokhat a baba, stb.), de ez bevált. Remélem Nektek is! Jobbulást!

Egy 2 hónapos, nagyon hasfájós kisbaba anyukája :-)

2008. márc. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem 10 hetes a kislányom, nagyon hasfájós volt. Az Espumisan vált be, én csak délben és este adok 10-10 cseppet belőle. Van széklete minden nap 1x tőle, és a hasfájást is megszüntette. Ki kell kísérletezni, melyik babának való "gyógyszer" válik be. Én pl. azért döntöttem ez mellett, mert nem szívódik fel, csak a tápcsatornában fejti ki a hatását. Szerencsére nekünk elsőre bevált, nem kellett változtatni. Az én kislányom is kínlódott, de 8 hetes korára minden hasfájás elmúlt.
2008. márc. 25. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!