Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Orvosfóbia? Kislányom annyira...

Orvosfóbia? Kislányom annyira fél az orvostól, hogy már a váróteremben uvolt, s csak akkor hagyja abba, mikor kijovunk az orvostól.

Figyelt kérdés
Pici korában se szeretett járni - mindig sírt, ha csak megmérték a súlyát, vagy hozzáértek. De minél nagyobb, annál rosszabb. Pedig csak meghallgatta, belenézett a fulébe, meg a torkába. Csak meglátta a doktornot, meg hogy hova is jottunk, s már sírt, toporzékolt (most 21 hónapos). Pedig az oltásokon kívul nem is szúrták még ot, és beteg is csak egyszer volt. Ja és minden orvoznál sír - nem konkrétan ezzel van baja. Sorakozni? Olyat nem is tudok már elképzelni, mert addig uvolt, mig ott vagyunk. Mit tegyek?
2011. nov. 11. 15:59
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de az én kisfiam szintén nem bírja a dokikat. Utálja, ha macerálják, torkát nézegetik, öltöztetik, méricskélik, stb.

Én ki szoktam hívni a dokit, ha valami van, és addig sír, amíg véget nem ér a vizsgálat.

Mondjuk, ha mégis dokihoz megyünk, várakozáskor nincs gond vele.

2011. nov. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hát, remélem, majd kinövik. Az én fiam a 3 hónapban egymás után 3 oltást kapott. Utána mentünk a gyógyszertárba, majd a boltba. Az orvosi rendelő közelébe sem lehet vinni, mert ordít, a gyógyszertárban ordít a mai napig. A boltban is hónapokig üvöltött, úgy összekötötte a kettőt. Szerintem egyértelműen az oltás miatt van. Remélem ha majd meglátja, hogy nem mindig bánt a doktor néni, akkor leszokik róla.

Múltkor a nagyobbik gyerekemet vittem, mert beteg volt. A kicsi úgy ordított, hogy kijött a doki, hogy mi van, már azt hitte, hogy baleset volt, vagy ilyesmi. (Előnye ennek, hogy simán soron kívül bemehettünk.) Amíg bent voltunk egy asszony vállalta, hogy vigyáz rá. De már a polgármesteri hivatalból is átjöttek, hogy mi a fene ez a nagy ordítás. Szóval akár én is kiírhattam volna a kérdést.

A lányom is így volt egyébként (na, ennyire nem volt durva), de ő leszokott róla, mert a védővel egy helyen van, és oda sokat jártunk, amikor a másodikkal terhes voltam, és őt soha nem macerálták olyankor, szóval ő elfelejtette, hogy volt ott oltás is.

2011. nov. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem csoda, ha retteg az orvostól, sok kellemetlen élményben volt része, szurkálták, lefogták, macerálták, nem értette, miért, esetleg sírt néhány másik gyerek a váróban... Ekkora gyereknél van néhány lehetőség, amivel segíthetsz neki a rossz élmények feldolgozására, mert már sok mindent megért, amit mondasz neki.

Először is mesekönyvek, amikben vannak képek orvosról, rendelőről. Nekünk van több is, de ajánlom az Anna, Peti, Gergő sorozatból az Annakönyvet, mert abban van olyan történet (képekkel), ami arról szól, hogyan gyógyította meg a doktor bácsi a kisgyereket. Mesélhetsz neki saját élményeket is, hogyan vizsgált és gyógyított meg téged az orvos, amikor beteg voltál.

Másik ötlet: vegyél neki játék orvosi táskát, és vizsgáljátok meg a játék babákat, magyarázd el és mutasd meg neki, melyik eszköz mire való, játszd el neki, hogy beteg a baba, és aztán meggyógyul.

Időről időre foglalkozzatok ezzel a témával, hogy amikor legközelebb orvoshoz kell menni, már tudja, mi vár rá. Remélhetőleg így már nem fog annyira félni.

2011. nov. 12. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket,remélem sikerül.
2011. nov. 12. 16:39
 5/10 anonim ***** válasza:
Majd írj, ha legközelebb doki felé jártok, sikerült-e már valamennyire csökkenteni a félelmét!
2011. nov. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
nem tudom, én is mindig üvöltök a dokinál mert félek 31/l
2011. nov. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Segíteni nem tudok, mert nálunk pl. az orvososdi sem vált be. Itthon szívesen megvizsgál mindenkit, én is megvizsgálhatom őt, de ahogy az orvoshoz érünk már be sem akar jönni, utána a váróban elvan, de amit belépünk a rendelőbe bebújik a hátam mögé. Ehhez társul még egy remek orvos, aki közli, hogy igyekezzünk, mert sokan várnak és neki nincs ideje erre. Ja? Sokszor voltunk oltáson (kötelező + választott) és túl vagyunk egy vérvételen is, ami valószínűleg tovább erősíti benne, hogy az orvostól félni kell. Oltásnál ordított, az orvos pedig megállapította, hogy egy 3 éves gyereknek már el kellene tudni magyarázni, hogy oltásra megyünk és ott nem kell sírni...
2012. febr. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Sziasztok. Látom, hogy már régebbi ez a kérdés, de az utolsó válaszoló nem olyan rég irt. Pont ma voltam orvosnál a kisfiammal, idáig szornyu hisztiket rendezett le a dokinál, se megvizsgálni, se megmérni a súlyát, semmit nem engedett, rettenetesen ellenkezett, és rettenetesen sirt, én sem tudom hogy honnan ered ez a nagy ellenkezés, én is próbáltam kis torténetekkel, orvosi táska stb... Most 3 éves, ma voltunk ortopédnál, aki megnézte a lábacskáit, már régebbtol mondogatom, hogy csak majd megnézi a lábadat meg sétálni kell, és nem fog semmi fájni. Elég ugyes volt, nem sirt, de nem akart lábra állni, hanem leult, direkt szétcsúsztatta a lábait, azaz nem akart egyutt mukodni, és a doki, ahelyett, hogy biztatta volna lebutuskázta meg stb... Én annyira csodálkozom, hogy az orvosok, hogy bánhatnak igy a gyerekekkel, ok nem tanultak gyerekpszichológiát??? Pedig egy kis biztatással sokkal tobbet el lehet náluk érni, mint ha igy bánnak veluk...
2013. márc. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egy kicsit elnéztem a dátumot :) már egy éve irt :)
2013. márc. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mi most váltottunk orvost (Angliában élünk) nagyon jó fej doktorbácsit fogtunk ki :) Kislányom 20 hónapos kb olyan mint a kérdezőé. Bementünk a gyerek ordított szokásához híven, a doki mondta,hogy üljek le a gyerek hozzám bújt sírt ,ordított vagy 10 percig aztán lassan lenyugodott a doki mutatott neki egy könyvet halkan értelmesen beszélt hozzá és elmagyarázta,hogy nem fogja bántani csak megnézi a pociját,torkát stb.. na akkor még egy hiszti kitörés és tolta el a kezét,hogy nem-nem.Aztán elővett valami köpenyes macit és azzal vizsgálta meg,nagyon jó fej volt,amit egy tömeg rendelésen (magán rendelés) 10 perc alatt elvégeznek lefogással és "kínzással" az itt 35-40 perc volt de azóta is mondja,hogy "nyem fél a doktor bácsinytól" :D Remélem legközelebb már ennyi ordítás sem lesz.3 hét múlva oltás,bizakodunk :)

26/N

2013. márc. 31. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!