Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha lábujjhegyen áll a 10...

Ha lábujjhegyen áll a 10 hónapos kisfiam az baj?

Figyelt kérdés
Nincs el ülve már állandóan állni akar.Mászni is csak addig mászik a szőnyegen amíg nem talál valami kapaszkodót hogy felállhasson.Nagyon szépen megtartja magát, de szinte mindig lábújjhegyen és úgy is lépked.Hogy fog így megtanulni önállóan menni??
2011. nov. 11. 17:19
 1/8 anonim ***** válasza:

Éppenhogy 8 hónapos volt a lányom amikor felállt, azóta lépeget a bútorok mellett, de nem lábujjhegyen.

Nem lehet, hogy kötött valami izma???? Orvos mit mond?

2011. nov. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%
Nem lehet, hogy olyan kapaszkodókat talál, amit csak lábujjhegyen állva ér el kényelmesen?
2011. nov. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
Teljesen normális, kisfiam is így lépkedett 8 hós korában, ez azt mutatja, hogy még nem készült fel a járásra, de már gyakorolja. Nem egyedi, és nem is orvosi eset, megnyugodhatsz. :) És, hogy hogy fog megtanulni önállóan menni? Simán. :D
2011. nov. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%
Még gömbölyded a talpacskája, azért lépked lábujjhegyen. Szerintem, ha valamelyik izma kötött lenne, vagy az ín rövidebb az már kiderült volna. Minden gyerek másképp indul el. Nálunk a nagyobbik mindig befelé fordította a lábfejét. De, ha téged ez nyugtalanít, vidd el egy ortopéd orvoshoz. Nehogy tényleg legyen valami, aztán később magadat okold, hogy nem jártál utána. A nyugalmad megér annyit. Amúgy én is elvittem annak idején.
2011. nov. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Konduktorhoz jártunk még kissebb korában és fejlődés neorologián is voltunk.Ha kötött lenne valamilye azt észre vették volna mert vizsgálták minden porcikáját.Augusztusban voltunk utoljára.
2011. nov. 11. 17:50
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok.

Kislányom 4 hónaposan még nem hasalt, hátracsapta a kezét, a bal karja lógott.

Látta konduktor akkor, szerinte minden rendben. Elvittük neurológiára: negatív.

Csak nem hasalt, hívtam Dévényest. Láss csodát megállapította, hogy szülési sérülés és izomszakadás.

4-7 hónapig járt a lányomhoz.

6 hónaposan felült, mászott, 7 hónaposan már gyorsan csinálta és a 7. hó végén felállt.

Ezt csak azért írtam le, mert az emberek nem tévedhetetlenek.

2011. nov. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
57%

bajnak nem baj, csak bajra utalhat. mégpedig az egyik amit írtak, a másik sajnos az oxigénhiány. de ha ennyi helyen jártatok akkor gondolom ezt kizárták!

szóval nem gond, majd rájön, hogy a tappancskáján kényelmesebb lenne addig is guggolj mindig le hozzá ha beszélsz hozzá vagy játszotok :)

2011. nov. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
57%
Az én kisfiam is lábujjhegyen áll többnyire, 10 hónapos. A lányom is nagyon sokáig csak lábujjhegyen járt, most 12 éves, és semmi baja, ő a király tesi órán.:) Anyukám szerint engem orvoshoz vittek annak idején, mert csak lábujjhegyen voltam hajlandó közlekedni. Az orvos megállapította, hogy kutya bajom, és ez is igaz volt. Szóval nálunk ez hagyomány...:D
2011. nov. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!