Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak? Kisfiam nem...

Mit csináljak? Kisfiam nem akar aludni, se délután, se este, ha elalszik is fél óra múlva fel kel?

Figyelt kérdés
6,5 hónapos kisfiam kb 3-4 hete nem hajlandó aludni,egyszerűen utál,addig is csak babkocsiba volt hajlandó nagy ritkán kézben,okos,erős kisfiú, már kúszik,mászik,ül,áll,forog,nem tudom mi lehet a baj, eleget eszik,jön a foga is azt is bekenegetem.Már az orvos utasítására kap homeopátiás bogyót is,hátha az a baj,hogy annyira fel van dobva a mozgástól a fejlődéstől,hogy attól nem alszik, 1 hete adom neki,de eddig semmi javulás,az ágyában altatom el meg kézben,ritkán elalszik a hintájában is. Külön szobája van így kipróbáltuk az-e a baj,hogy fél egyedül,de velünk egy szobában is ugyanúgy felsír.Már nagyon fáradt ő is a kevés alvástól,bár energiája még mindig rengeteg van, nekünk már kevésbé.Próbáltuk az aromás fürdető, testápolós masszázst,próbáltuk többször etetni,de egyik sem vált be. Egyszerűen vagy felriad éjjel és ha beteszem a cumit visszaalszik, vagy fel kell eszik és utána játszana. Nappal is nagyon keveset alszik van hogy fél-1 órát.Már nem tudom mit tegyek,tudnátok tanácsot adni?
2011. nov. 12. 12:36
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Hogyan alszik el?

Rengeteg múlik az elalváson, ha az nem megfelelő az éjszaka (alvás) sem lesz az. Kérlek erről írj. Akkor lehet, hogy tudok segíteni.

2011. nov. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Régebben csak babakocsiban és a kezemben aludt el,nagyon kicsiként meg szopi közben.Most úgy hogy ha nagyon fáradt ölbe veszem kicsit dajkálom,félálomba zuhan berakom az ágyába betakargatom simogatom a hátát,majd kimegyek,és csak akkor megyek vissza ha sír,sokszor elalszik rögtön de vissza megyek hozzá megnyugtatom simogatom,de előfordul annyira fel van pörögve törölgeti a szemét,sír,hogy sem ágyban sem ölben nem alszik,berakom a hintájába kicsit ott megnyugszik van hogy ott elalszik.
2011. nov. 12. 13:38
 3/22 anonim ***** válasza:
32%

OK akkor nem kell aggódnod. A kisfiad teljesen normálisan reagál mindenre. Ott vagy,amikor elalszik, aztán eltűnsz. Az alvás alatt, anya eltűnik. Én is utálnék aludni. Most tehát meg kéne tanítanod elaludni.

Nem olyan nehéz, mint gondolod, csak még nem tudod a módját:

Szívesen elmondom neked, mit tanított nekem egy orvos, az alváscentrumban, amikor én is így jártam a kislányommal. Figyelj, és ha betartod 3 nap múlva aludni fog, igazság szerint már máma is, de a 3. nap az fantasztikus lesz.

1 nap:

- esti programnál mindig legyen ugyanaz a sorrend (pl: evés, fürdés, szoptatás)

- az utolsó mozzanat után (pl szoptatás) rakd be őt a kiságyába és mondj neki valamit, ami innentől az alvást fogja jelenten (pl: Jó éjt Kicsim, álmodj szépeket! Anya is megy lefeküdni)

- és menj ki

- hagyd 5 percet sírni (baromi nehéz) és nyugodtan menj vissza, ne nyúlj hozzá, csak hajolj oda és mond azt: Kicsim most este van aludni kell, anya is fáradt és a befejezőmondatot(pl: Jó éjt Kicsim, álmodj szépeket! Anya is megy lefeküdni) és menj ki. Nem baj, hogy végigsírja a mondataidat és úgy mész ki hogy még mindig sír, menj ki

- 5 perc múlva ismétlés

- amíg el nem alszik

Amikor elalszik már végig fogja aludni az estét.

Nálunk az első nap 21 perc, második 6 perc és harmadik 1 perc volt. A legrosszabb, amiről halottam, az első nap 1:38 perc, második nap 40 perc, harmadik nap 8 perc volt. A legjobb eredmény, már az első nap 8 perc volt.

De fontos. Bármilyen kiborító is az, hogy sír, ne sajnáld, hanem az lebegjen a szemed előtt, hogy most meg kell tanulnia aludni, mert ez így neki sem jó. Nem bánod meg. Ha kérdésed van. Nyugodtan írj.

2011. nov. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
6%
Ja és miért fontos, hogy ne sajnáld? Mert érzi rajtad. Ha érzi, hogy eltökélt vagy akkor könnyebb lesz neki is. Amúgy ez egy jótanács a jövőre nézve is. Amit kimondasz, azt ne csak mond, hanem tudd is, hogy az úgy van jól, különben megérzik és ki is játszák. Tudom, még csak 6 hónapos, baba még, de mindent megérez nem buta. (4 és 1 éves gyerekek anyukája)
2011. nov. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm,tényleg nem nagyon tudom hogy kell, megpróbálom,és írok hogyan sikerült.Még egy kérdés nappal hogyan lehet elaltatni ugyanígy?
2011. nov. 12. 13:57
 6/22 anonim ***** válasza:
0%

Igen, bár nálam kikötötték, hogy először csak az estével foglalkozzak. Te is kezd azzal. Most du, legyen még minden a régi. Este, pedig mindent bele.

De holnap már a tanítás a du-inál is ugyanaz. Ne veled aludjon el, hanem nélküled egyedül. Arra ébred, amire elaludt. Ez megnyugtató. Gondold el: "Semmi nem történik, ha sokat alszok, minden ugyanaz marad."

2011. nov. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm,már tényleg sok mindent próbáltam,mindenképp írok hogyan sikerült,mivel mindenképp egy makacs kisfiúról van szó lehet csak 5. napra tanulja meg de már annak is nagyon örülnék,sajnos annyira fáradtak vagyunk mindketten,mégegyszer köszönöm
2011. nov. 12. 14:06
 8/22 A kérdező kommentje:
szia! 40 perc volt tegnap az elalvási idő,volt hogy már félig elaludt de felébredt,kénytelen voltam megigazítania takarót,meg arrébb tenni,mert elmászott,belegabalyodott a rácsvédőbe. Aztán 40 perc után aludt egészen fél 3 ig akkor felkelt,elvileg éhes volt,de sztem csak megszokásból,mert nem nagyon evett,és evés után visszaraktam az ágyba elköszöntem tőle és aludt is.
2011. nov. 13. 08:16
 9/22 A kérdező kommentje:
ja és fél 7 kor kelt utána
2011. nov. 13. 08:16
 10/22 anonim ***** válasza:

Nem lehet hogy már nagyon fáradt és pont azért nem tud már elaludni!Írod is,hogy túl van pörögve!na ezt nem szabad megvárni!Gondolj bele ha mi felnőttek is már nagyon hullák vagyunk nem bírunk ellaludni!legalábbis én így vagyok és az én fiam is ilyen!Nagyon figyelnem kellett ha már ásítozik egyet kettőt akkor már vinnem is kellett aludni mert ha nem akkor meg már átesett a holtponton és utánna meg csak túl pörgött és azért nem bírt elaludni!

meg akkor most nem nagyon tudom kivenni soraidból,hogy hányszor alszik egy nap???

2011. nov. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!