Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Van más is aki...

Anyukák! Van más is aki utálja az anyósát amióta megszületett a baba?

Figyelt kérdés

Tudom nehéz dolog,de amióta megszületett a kisfiunk aki már 10 hónapos azóta nem szeretem az anyósom,sőt....

Sok volt a nézeteltérés és a viselkedése is gusztustalan amióta megvan az unokája,beszólások tömkelege stb...Részletezhetném órákig.Mit tegyek ellene?Nem tudok uralkodni az érzéseimen.Örülök ha nem látom,de hát az unokájától csak nem tilthatom el!!!!Segítségeteket várom.


2011. nov. 12. 13:19
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
39%
Gondolj arra, hogy ha a kisfiad azt látja, hogy utálod az anyósod, akkor neki ez lesz természetes, mire te leszel a menyed anyósa. Nekem néha bejön, de nem mindig.
2011. nov. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
74%

Én is megfogadtam, hogy nem fogok csúnyán beszélni az anyósomról és a többi nemszeretem családtagról a gyerek előtt, de attól még az érzések ott vannak.


Előttem mondjuk szomorú családi minta is van, az apai nagyanyám meg a dédim gyűlölte anyámat. A gyerekkoromból arra emlékszem a legjobban,hogy mindig hárman, apám, én meg az öcsém mentünk hozzájuk látogatóba, anyám megfogadta, hogy többet a lábát nem teszi be hozzájuk. De ugye mégsem tilthatja el az unokákat...

Na, ez meg úgy zajlott, hogy a nagyi meg a dédi, ha apám hallótávolságon kívül volt, folyamatosan az anyámat meg az öcsémet szapulták, merthogy egyedül én vagyok "az ő vérük". Nekem elmondhatatlanul sz.rul esett, ahogyan az anyámról meg az öcsémről beszéltek, nem is szerettem hozzájuk menni.


Ebből csak azt akartam kihozni, hogy nem mindig az anyós a szegény meg nem értett áldozat, nagyon sokszor rászolgálnak a menyük neheztelésére.

2011. nov. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
68%
Szülés előtt is utáltam. Had ne részletezzem, hogy most mit tudnék tenni vele, mióta megszületett a fiam, főleg, amikor jön, és nagyon h*lye hangokat ad ki neki... Tegnap volt a fiam névnapja, de felköszönteni nem volt képes (pedig egy udvarban lakunk). A másik 2 unoka mindig időben fel van köszöntve... Elviselem, mert muszáj, ha meg bajom van a páromnak elmondom, aki leállítja.
2011. nov. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
72%
Én már előtte sem kedveltem, azóta meg pláne nem, mert többször jön.
2011. nov. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
62%

Előtte se szerettem túlságosan, de azóta...

Nálunk is a :mért nem jöttök sűrűbben... lemez megy, de nem úgy, hogy esetleg felhívna, hanem kivár, majd robban, számon kér, kiabál. És még az anyja is él, talán még rosszabb... Szóval dupla élvezet.

Persze párom tesójáékkal egészen mások az elvárásaik... Máshogy kezelik őket, ettől csak még jobban robban a bomba nálam...

Nem tudsz mit tenni. Menj ha muszáj, és próblálj meg színészkedni :) Én azt szoktam, aztán hazafele kitombolom magam a kocsiban :D

2011. nov. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
31%

Az a gond hogy beloletek is lesz anyos, es vszinu h titeket is utalni fognak!

En elvagyok az anyossal, bar kicsit sem tokeletes, ahogy en sem vagyok az.

2011. nov. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
64%

Tegnap pedig tanuja voltam, a baratnom es anyosa telefonbeszelgetesenek. A csaj mar ugy vette fel a telcsit h "nem akarok veled beszelni", szornyu volt! De ilyen hozzaallassal elvarja h az anyos jojjon segiteni, meg hozzon ajandekot, ne csak a sogornojenek. Amugy szerintem az anyosa a normal kategoria.


Engem is felcsesz neha az anyos, mert persze mindent jobban tud, de az egyik fulemen be, a masikon ki.....

Nem utalatbol mondja, nem akar rosszat. Vannak baromira idegesito dolgai, de probalok csak a jo tulajdonsagaira figyelni.

2011. nov. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Hát úgy látom többnyire osztjátok a véleményemet, sajnos.Nálunk is az a téma TÖBBEK KÖZT,hogy miért nem megyünk sűrűbben stb,na meg a beszólogatások a gyerekneveléssel kapcsolatban.Pont ma jönnek és már ki vagyok idegileg tőle,de valahogy el kell viselni sajna.Ez van.Szerintem nem velem van a gond ha a másik két unokája se megy hozzá akik már felnőtt emberek a párom testvérének a volt házasságából,persze ott is a menye volt a szemét.Hát elgondolkodtató.Remélem én nem leszek ilyen.Köszönöm a válaszokat.
2011. nov. 13. 12:48
 19/22 anonim ***** válasza:
88%

Nekünk előtte is voltak problémák (legelőször az esküvő szervezésekor).


Most pedig a babával kapcsolatban fokozódtak, röviden:

- ha találkozunk, akkor ki akarja sajátítani a gyereket

- beszólások jönnek persze (párom szerint rémeket látok. de ha a helyemben lenne, ő is venné azokat a burkoltan megfogalmazott dolgokat. ehhez a nőknek nagyobb érzékük van, hogy úgy is el tudják egymást küldeni a fenébe miközben mosolyognak és látszólag teljesen másról beszélnek)

- és amin a legjobban felháborodok: nem tartja tiszteletben a gyerekkel kapcsolatos elképzeléseimet és önállósítja magát. (a példa kedvéért: beszélgettünk is róla, hogy hogy működik most a hozzátáplálás, látszólag meg is értette a dolgokat. egyszer pedig mikor már észbe kapnék, tejet itat a 8 hónapos gyerekkel. Erre már mondani se tudok mit. Ennyire nehéz felfogású, vagy direkt csinálja. Ismerem annyira, hogy 100%ig biztos vagyok benne, hogy az utóbbiról van szó)

- Az előbbiek fényében meg még felháborítóbb, hogy elhord mindenféle felelőtlen szülőnek minket, azért mert néha ki merünk mozdulni a gyerekkel és nem otthon ülünk (Szegénynek aludnia kéne, meg mit tudom én miket mondd. Bezzeg hozzájuk zötyögtessük nyugodtan a kocsiban, nem a szomszédban laknak.)


Egyszerűen képtelen vagyok kezelni a szituációt és sajnos a választ is tudom rá, hogy miért: megfelelő intelligenciával lehetne, de csak akkor ha ez mindkét félnél megvan és hajlandó is igazodni a másikhoz. Ha valamelyik félnél ez nincs meg, akkor...

2011. nov. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
24%
Fogadd el, hogy o ilyen! Eveken keresztul en is utalattal gondoltam az anyosra, de azota probalok csak a jo tulajdonsagaira koncentralni. Sz@rd le amiket mond, bar biztos hogy nem akar rosszat. Ha meg messze laknak, akkor mi a gond?
2011. nov. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!