Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ma van az első "önálló,...

Ma van az első "önálló, kettecskén" napunk a három hetes kislányommal. Gőzöm sincs, hogy mihez kezdjek vele. Ötletek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ma három hetes a lányom, és ma vagyunk először itthon kettesben.

Fogalmam sincs, mihez kezdjek vele, bebifláztam egy csomó verset, mondókát az Iciri piciritől az Ákombákomig, próbálok beszélni hozzá, különböző zörgő-csörgő állatkákat mutogatok, de ő nem igazán szeret kézben lenni (ha kézben van, egyből cicit akar), viszont tökéletesen elvan a kiságyban, csendben elnézelődik akár fél órát is (néha többet), viszont félek, hogy így nem éri elég inger. Szeretném, ha ismerné és megismerné a hangomat, az illatomat, de nem akarom ráerőltetni magam. De nem igazán vannak anyai érzéseim - túl hirtelen és gyorsan történt a szülés, és a pici már a kórházban is teljesen jól elvolt a kiskocsijában, nem igényelt engem, ahogy most sem. Azóta pedig itthon volt a nagyi, apa, nagybácsi, mindig lefoglalta valaki, szóval nem igazán segítette elő a környezetem az anyai érzések "kialakulását". Szeretem, imádom, de rossz érzés látni, hogy nincs szüksége rám, csak amikor éhes. Ráadásul szombat óta tápszeres kiegészítést kap, mert egyre kevesebb a tejem, szóval még ez a meghitt kontaktus, a szoptatás sincs már meg közöttünk.

Mihez kezdjek vele? Szeretném, ha kapna elég ingert ahhoz, hogy fejlődjön, és ha lassacskán (tudom, még korai) elkezdene (ki)alakulni a kettőnk kapcsolata.


Félreértés ne essék, egyértelműen nem azt várom, hogy a jövő héten már másodfokú egyenleteket oldjon meg pelusba kakilás közben, csak nem tudom, mit lehet csinálni egy ilyen picúrral, aki nem szeret kézben lenni, és tök jól elvan a kiságyban.


2011. nov. 14. 11:17
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Semmit nem kell csinálnod. Ha el van, hagyjad. Könyörgöm! Három hetes. Pihenj te is, élvezd, hogy anya vagy....oké?
2011. nov. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hidd el, igényel Ő Téged, de még nagyon kicsi. Hagyd had feküdjön ha az jó neki, te csak bújj mellé, nézegesd, puszilgasd. És pihenj, ha már ilyen jól elvan a babád!
2011. nov. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Még néhány hét és egész napos foglalkozást igényel. Addig is élvezd ki, hogy nyugi van.

Az igazat megvallva én sem tudtam, hogy mikor "milyen" egy baba. Most is csak 3 hós korig vagyok képben, mert ennyi idős a fiam. De egy idő után teljesen összehangolódtok és tudni fogod mikor akar egyedül játszani stb. Meg úgy is jelzi ő - sírással, ha valamit akar.

Jó babázást!!!

2011. nov. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Még egy ideig nem fogsz igazán pozitív visszajelzést kapni tőle, viszont sírni tud, ha valami diszkomfort érzése van. Nekem ez volt a legnehezebb az első hat hétben. De most már 14 hónapos a lányom, és ha ébren van, le sem száll rólam (jó értelemben véve). :-)

Különösebben nem kell semmit csinálnod vele, gyönyörködj benne, hisz most végre nem tolakszik oda más. :-)

2011. nov. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
55%

ha kevés atejed és tápszer kap, akor ezek a kettesben töltött idők tökéletesek arra, hogy soakt tedd cicire, ezáltal több lesz tejed éa elhagyhagyjátok a tápszert


De ha minél több tápszert adsz neki, akkor még kevesebb lesz a tejed.


Innen még vissza lehet fordítani dolgokat,

2011. nov. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Örülj ennek az időszaknak, pihenj, foglalkozz magaddal, mert ahogy mások is írták, pár hét és már nagyon fogsz neki kelleni. Aztán meg már el sem enged :) Én a pár hetes fiam mellett jó pár regényt kiolvastam, most 9 hónapos, és csak a babakönyveket ismerem :)
2011. nov. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi is így voltunk 3 hetesen. Tudom, hogy hülyeség, de azt hittem nem szeret a kislányom... Most 10 hetes, mióta kettesben vagyunk itthon fokozatosan kialakult minden, sokat bújunk, gügyögünk, játszunk. Már érzem, hogy ragaszkodik hozzám és szeret. Hidd el kialakul, csak idő kell.
2011. nov. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ó, akkor egy igazi kis angyalkád van. Hidd el, mások sokat adnának egy ilyen babáért. Én ezért nem szeretem, ha az első két hétben Apán és Anyán kívül más is van otthon (már felnőtt). Mert azt érik el, hogy a végén az ember elhiszi, nincs is rá szükség, vagy ő nem is tudja olyan jól megcsinálni. Neki még nem is igazán kell inger, sok alvás és cicire van szüksége. A legjobb, ha megteheted, hogy befekszetek az ágyba, és hagyod, hogy szopizzon, ahányszor csak akar. Így hidd el beindul a kereslet kínálat is, és meglesz a kontaktus is. Olvass, pihenj, tévézz, hidd el nem lesz ez így sokáig. egy háromgyerekes anyuka
2011. nov. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!