Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mièrt nem tudok kivà...

Mièrt nem tudok kivàltani egyetlen szopit sem? Nagyon el vagyok keseredve.

Figyelt kérdés
Fèl èvig csak anyatejes volt a kislànyom. Akkor kezdtük a hozzàtàplàlàst ahogy kell... Majd utàna tejjel kínàltam a kevès mennyisèg miatt. Most 9 hònapos de màr nagyon bànt, èn csinàlok rosszul valamit? Bàrmit kap (gyümölcs, tejpèp, rizspèp, fôzelèk) a legnagyobb szò 16 baba kanàl :) Utàna bezàrja, összeszorítja a szàjàt, tekeri a fejèt, csapkod, sír... Doki/vèdônô mondta ne erôltessem mert megundorodik. De ha akarnàm se tudnàm ùgy tiltakozik :( Van amibôl 2-3 kanàl ès vège. Ekkora mennyisèg utàn meg persze nem èheztetem, tejet kap. Mit csinàljak? Màr 9 hònapos ès itt tartunk :( Nem leszoktatni akarom a tejrôl de nem gondoltam volna hogy egy ètkezèst se tudok kivàltani. Segítsetek!!!
2011. nov. 14. 20:02
 1/9 anonim ***** válasza:

Saját maga még nem szokott csipegetni?

Lányomnál bevált, hogy elé rakok pár falatot, amit már el tud rágcsálni, és olyankor nagyon tetszik neki, hogy ő maga pakolhatja a szájába a falatkákat és így többet is eszik, mintha én adnám neki.

Felaprítom neki pl. a kenyérfalatkákat, a sajtot és lassan, de megeszi.

Másik hogy sokszor odaadtam neki a kiskanalat, hogy próbálkozzon vele és bár több kaja ment a földre, mint a szájába, de élvezte, hogy ő irányíthatja az evést. Persze segítettem neki, hogy a szájába is menjen azért az étel.


Amúgy ne aggódj, előbb-utóbb meg fog a normális kajákra is érni. Lányom most már kifejezetten "szól", hogy ne akarjam őt traktálni babás ételekkel, hanem mutogat az egyes ételekre, hogy ő azt kéri és eszi is szerencsére.

2011. nov. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Tudja, hogy a szopi a legjobb neki. nálunk is ez volt a kisfiammal, 2 éves koráig szopizott, addig mindig, minden evés után kért cicit. engem ez nem zavart.

Azért nem eszik többet, mert több cici kell neki. szerintem megpróbálhatnád, hogy evés előtt 1 órával megszoptatod, hogy az is ki legyen elégítve, hátha akkor jobban eszik.

2011. nov. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Ugyanez a szitu nálunk is - szerintem te is írtál az én kérdésemre kb. 1 hete. :)

Fiam 8 hónapos, és ugyanezt csinála. A napokban vettem neki bulátát, azóta alig bírom elszedni tőle. Persze én fogom a kaját, mert az egészet betömné. Majd utána adtam a kezemből neki pulykanyakról húst (levesből) azt is tömte. Nagyon furi, de úgy tűnik a pépek nem jönnek be neki.

A Nurophenre bezzeg nyitja a száját, én azt is kanállal adom.

Lehet, hogy a fogak is közrejátszanak, mert fiamnak 1 hónapja hetente kijön egy foga. Előtte (7 hónapos koráig) nagyon szépen, és sokat evett.

2011. nov. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2011. nov. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
www.mamami.hu/cikkek/szoptatas/13-mi-az-igeny-szerinti-hozzataplalas/
2011. nov. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Bocsi! Szóval: www.mamami.hu/cikkek/szoptatas/13-mi-az-igeny-szerinti-hozzataplalas/
2011. nov. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A vàlasz íròja 85%-ban ad hasznos vàlaszokat: Kedves vàlaszolò! Èn akkor nem írtam neked, de köszi a linkedet mert hasznos volt az is. Az a baj nàlunk hogy nekem nem hagyja pl. hackukaccal kínàlom hogy fogjam, addig morog-kapkod, ô pedig az egèszet betömnè. Bulàtàt önmagàban adod a kisfiadnak???

A màsik link jò ès èrdekes, mindenkinek köszi eddig.

Írjatok mèg tanàcsokat, ötleteket ami èsszerû mindent kipròbálok hàtha pont arra vàgyna a lànyom ès ùgy menni fog...?!

2011. nov. 15. 08:42
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia

Én vagyok a 85%-os :)

Igen, csak úgy magában adom neki a bulátát, de csak a kezemből eheti, mert betömné ő is az egészet. Utána víz!

Ma reggelre megint kijött foga...

2011. nov. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én ugyanígy voltam anno a fiammal. Szinte semmit sem fogadott el, alig evett pár kanállal. Kínomban már nem tudtam mit csinálni, adtam neki kiflit. Reggel megvettem és elől hagytam hogy száradjon, és a kezébe adtam, Amíg csámcsogott rajta a főzelék nagy részét is be tudtam kanalazni a szájába. Azóta is ez van, már 3 éves, és könyörögni kell neki hogy egyen.

2011. nov. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!