Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kel kétóránként a 4...

Miért kel kétóránként a 4 hónapos babám? Hogyan szoktathatnám le erről?

Figyelt kérdés
Napközben 3-4 óránként eszik, de éjszaka kétóránként kel fel és csak cicin alszik vissza.Alig szopik ilyenkor 10 perc és már alszik is. Pár hete kezdte előtte csak egyszer ébredt éjszaka. Már teljesen kimerültem, közben itt a 2 éves testvére is akivel napközben foglalkoznom kell, de a kimerültség miatt egyre türelmetlenebb vagyok vele. Hogyan szoktathatnám le erről, segítsetek légyszi.
2011. nov. 15. 13:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Ezt a kerdest akar en is irhattam volna.Szinten 4-ik honapba jarunk es rosz alvok vagyunk. en a lanyomnal azt tapasztalom, hogy amikor jol alszik napkozbe, akkor ejszaka nem ebred olyan surun, de ha a napirendunk borul valamiert az ejszakaink borzalmasak.
2011. nov. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
napközben nincs semmi gond, jól alszik 3*1 órát de van hogy többet is, mégis kel éjszaka :(
2011. nov. 15. 13:35
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem semmit nem tudsz csinálni. Az én lányom is ugyanezt csinálja, de ő 3 hónapos. Napközben egész jól elvan, de éjjel folyton eszik. Nálam amiatt van sztem, mert estére kevés a tejem, nem lakik jól. Mást nem tudok csinálni, mint hogy etetem éjjel :) Mellém raktam az ágyba, egy hete már igy alszunk, félálomban rácuppantom "tölteni", aztán már alszok is vissza.

Ja, és nekem is van egy kétévesem is! Ő is rosszul alszik, mert most jön a 2 utolsó foga.

Nagymamák a világ végén laknak, semmi segitségem. Meg kell oldani, ez van sajnos :( Hátha van valakinek ötlete...

2011. nov. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
ő is mellettem alszik, mert már nem bírom a folyamatos keléseket, de ígyis nagyon fárasztó, mert nem tudok igazán mélyen aludni vele. nem tudom lehet h éhes,bár már próbáltam este lefejt tejet is adni neki, szopi után hátha nem elég amit szopizik, de 10-20ml nél sose ivott többet belőle és ugyanúgy kelt utána
2011. nov. 15. 14:58
 5/8 anonim ***** válasza:
Ugyanezt írtam ki pár napja, szintén két éves és 4 hónapos gyerekeim vannnak.1 hónapja tart, csak nálam 1,5 óránként ébred.Viszont tegnapeste 11-kor adtam még neki enni(előtte 8-kor evett utoljára),és 4-kor keltelőször,majd 7-kor.Véletlen,nem tdom, de ma is megpróbálom így.Egyébként a mi családunk iski van már tőle.Nálam akiságyban alszik az ágyunk mellett, de apuka már kiköltözött a szobából.
2011. nov. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Belabi válasza:

Nem akarok okoskodni, nekem az első babám. 3és fél hónapos, de kb 6 hetes kora óta átalussza az éjszakákat. Most 9-10 órát alszik.

Szerintem nálam az vált be, hogy éjjel soha nem szoptattam. Lefejt tejet, később vizet kapott. Ezért nem érdemes felkelnie :). A saját kiságyában alszik/aludt mindig. Ott próbáltam először megnyugtatni, ha nyűgösködött.

Este persze jó sokat adok neki enni. Már sajnos tápszerrel pótolok, de eleinte estére gyűjtögettem a lefejt tejet és kb 30%-kal többet kapott/evett, mint a többi etetésnél. Az esti fürdés etetés előtt 1 órával felkeltem, akkor is ha alszik. Előbb játszunk egy kicsit, aztán kb fél órát beszélgetek neki. Figyel és utána a fürdés is nyugis. Én nagyon kocka vagyok és nagyon ragaszkodom a napirendhez. Tudott mihez alkalmazkodni.

Gondolom, hogy egy 2 éves "nagy"tesóval ez nem ilyen egyszerű szóval kitartás és remélem valami ötletet meríthettek.

KITARTÁS!

2011. nov. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én sajnos nem tudok fejni, és nem fogadja el a cumisüveget sem... Szóval az enyém biztos éhes, mert kevés a tejem és igy nem tudom pótolni, kénytelen vagyok éjjel is etetni. De engem annyira nem zavar :) Ja, a 2 évesem anno 6 hetes korától mintagyerek módjára aludt 8 hónaposig. Azt hittem, én vagyok a szuperanya, megy minden, mint a karikacsapás. Aztán egyik napról a másikra nem aludt... Kinőtt újabb 4 foga, igy lett 8, megtanult felállni és jött a szep. szorongás.

Na azóta tudom, hogy semmi sem állandó :) Át fogják majd aludni az éjszakát, egyszer :)

2011. nov. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
hát lehet h próbálok neki adni mégegyszer este lefejt tejet, bár már alig van a mélyhűtőben, így ha nem kel, akkor legalább kiderül, hogy ez volt a baj. Sajnos kicsi a lakás és arra is vigyáznom kell hogy ne keltsük fel a nagyobbat ezért rohanok szoptatni már az első kis sírásnál. köszönöm a válaszokat!
2011. nov. 16. 16:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!