Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az igaz hogy a kislány babák...

Az igaz hogy a kislány babák előbb tanulnak meg sok mindent mint a fiúk?

Figyelt kérdés
már ugyértem hogy előbb tanulnak meg beszélni járni meg ilyesmi!!!
2008. márc. 21. 00:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem saját tapasztalat, de most készítettem egy családnál anamnézist, ahol egy kislány és egy kisfiú van. Abból az derült ki, hogy a lány mindent előbb tanult meg. De ez az egy példa még nem jelent semmit...
2008. márc. 21. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg ebben oka az agyunkban lehet.A nők agya kisebb,mint a férfiaké,de míg a férfiak csak az egyik agyféltekét használják,addig a nők mind a kettőt.
2008. márc. 21. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mi igazság van benne. Nekem két fiam van. Mind a ketten 9 hónapos korukban indultak el.A nagyobbik 1 évesen elég sok szót mondott,a kicsi most egy éves ő még nem beszél.

Viszont a szomszéd kislány 15 hónapos volt,hogy elindult és beszélni is ott körül kezdett el. SZerintem ez teljesen változó.

2008. márc. 21. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Állítólag igaz. Nekem anyukám mesélte, hogy én már 9 hónaposan elkezdtem beszélni, öcsém csak egy éves kora után. Meg öcsém sokáig nem is állt fel, meg általában a bilit is később kezdik el a fiúk használni.

Nekem fiam van, de rajta azt vettem észre, hogy hasra fordulni 4 hónapos kora óta tud, pedig azt mondták, hogy csak hat hónaposan fogja. Hát azért ez nagyon gyerek-függő.

2008. márc. 21. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is igaz! Átlagban ;) Nagyobbik lányom 1 évesen már szavakat mondott, járni viszont 15 hónaposan tanult meg.

Fiam 2 évesen még nem beszélt, picit hamarabb indult el, 13 hónaposan.

Legkisebbik lányom egyszerre tanult emg felállni és mászni, még nincs 11 hónapos, de kapaszkodva egyedül oldalazva jár, és már mondja hogy pápá, baba, hinta.

Szerintem ez is, mint minden hasonló megfigyelés, nagy átlagban bizonyulhat igaznak.

2008. márc. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nálunk pont fordítva volt,a fiam sokkal előbb csinált mindent mint a lányom.Egyet kivéve,a beszéd,az ment a lányomnak is nagyon korán:)))

De nem kell ezzel túl sokat foglalkozni,minden gyerek a maga ütemében fejlődik.Előbb utóbb mind tudja ugyanazt,ha egészséges.Ne hasonlítgasd a gyereked össze másokéval,semmi érteleme.

2008. márc. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A családunkba van egy ikerpár, egyik kisfiú, a másik kislány.

Már félévesek,a kislány viszont többet tud már mint a kissrác,a kislány hamarabb is kezdett mosolyogni mint a fiú.

A kislány stabilan ül már a fiú még nem,de már megfordult többször. A kislánynak már kibújt két foga,a kisfiú még fogatlan,ebből is látszik hogy a lányok másabbak mint a fiúk.

Sztem ez a kérdés igaz!

2008. márc. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez egyedileg azért változik.

Azt mondták sokan nekem,hogy a lányok hamar beszélnek a fiúk hamar mozognak.

Na ez nálunk megfordult. A lányom minden mozgásformát korán csinált,már egyedül járt 10-11 hónaposan. Viszont már lassan 3éves lesz és nem beszél(megyünk is lassan vele szakemberhez)

A fiam mondjuk még csak 6hónapos,de eddig csak egyszer fordult meg és nem is izgatja hogy mozogni kéne,kicsit lusti.

A kérdésedet sokan igaznak tartják,de vannak kivételek bőven.

2008. márc. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!