Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért tartja "félrebillentve"...

Miért tartja "félrebillentve" 11 hetes kisbabám a fejét?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy 3 hónapos babának már stabilan kell tartania a buksiját, az én kislányom tartja a fejét, de nem egyenesen, hanem ha ölben van feszíti magát hátra egy picit és fejét is oldalra billenti. Más babája is így tartja magát ebben a korban v. kezdjek aggódni?
2008. márc. 21. 08:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nézesd meg egy szakemberrel, ugyanis több eset is van az ismerőseim között, hogy kezelni kellett. Nem ijesztgetésképpen, csak lehet, hogy rövidebb a nyakizma ott, vagy feszesebb, de az is lehet, hogy csak egy rossz szokás. Ennek eldöntéséhez kell egy hozzáért.
2008. márc. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom, hogy ilyenkor a nyk izomzattal nem stimmel valami. Az egyik ismerősöméknek volt ilyen (vagy az anyaméhben volt ilyen kényszertartásban a gyerek, vvagy szülés közben történt valami), és gyógytornára kellett vinni, vagy kimasszírozták...már nem emlékszem pontosan! De ne aggódj, tök egészséges az ő babájuk is, egyszerűen ki kellett dolgozni a nyakából ezt a kényszertartást! Vidd el orvoshoz mihamarabb!
2008. márc. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Általábn ilyenkor a fejbiccentő izom sérül, vagy húzódik. Sokat tedd hasra, úgy sokat tudja erősíteni az izmokat, érdekes, figyelemfelkeltő dolgokat rakj olyankor a közelébe, amiért meg is kell mozdulni kicsit hogy lássa. És persze nézesd meg ortopéd dokival is, lehet hogy speciálisan tornáztatni is kell, de ne aggódj!


itt egy cikk:


[link]

2008. márc. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam is félre tartotta a fejét. Épp mennünk is kellett az ortopéd dokihoz csípővizsgálatra, hát mondtam neki, nézze meg. Azt mondta rá, hogy tornáztassuk úgy, hogy valami érdekeset mutogassunk neki, hogy az ellentétes irányba kelljen fordítania a fejét. Meg gyakrabban vátogassuk azt, hogy a kiságyban merre van a feje a babának, főleg, ha a fal mellett van a kiságy, merthogy a fal felől nem jönnek ingarak, agy mindig kifelé figyel.

Ez szerencsére nálunk két-három hét alatt rendbe hozta.

Tehát szerintem is nézesd meg egy szakorvossal, biztos, ami biztos. Az én nézetem az, hogy inkább nézzenek engem hülyének az orvosok azért, mert egy semmiséggel fordulok hozzájuk, minthogy valami súlyos, fontos dolgot ne vegyek észre időben - elvégre a gyerekem egészségéről van szó.

2008. márc. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!