Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az orvos szerint a 3 hónapos...

Az orvos szerint a 3 hónapos lányomnak kezdődő ekcémája van, de hiába kértem, nem írt fel rá semmit. Mivel kezeljem? Nem akarom megvárni, amíg nagyobb baj lesz.

Figyelt kérdés
2009. máj. 10. 23:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Inkább menjetek el bőrgyógyászhoz. Nem biztos hogy egy gyerekorvos mindent tud az ekcémákról.
2009. máj. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az ekcémát legtöbbször allergia váltja ki, lehet, hogy túl klóros a víz, vagy a fürdetőszerre allergiás. Barátnőm kisbabájának volt ugyanilyen gondja, és megszűnt attól, hogy kizárólag gyógyszertárban kapható fürdetőkrémmel fürdették.
2009. máj. 10. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én is, és a kisfiam is ekcémás. Kizárólag receptre felírt fürdető krémmel fürdik, és amikor nagyon durva volt neki (1x) akkor sajnos szteroidos krém kellett. de el sem fogyott, szerencsére.

Ami még nagyon jó, vannak recept nélkül kapható krémek. és fürdetők, ilyen pl a linola fett. Ezt is használtuk.

Ma már csak télen rossz a helyzet, akkor fürdik a krémmel. tavasztól tusfürdővel.

2009. máj. 11. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
a gyógyszertári fürdető a legjobb sőt nekünk azzal kell kenegetni és sokkal szebb lett tőle alig látszik
2009. máj. 11. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hagyd el az étrendedből a tehéntejet és a tejterméket, csökkentsd az állati eredetű élelmiszereket, egyél több nyers zöldséget és gyümölcsöt.


A gyermeked ekcémája meg fog szűnni.

2009. máj. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Azt a mindenit, itt jósnő is van köztünk.


Légyszives ne tégy ilyen ítéletszerű kijelentéseket. Elhiszem, hogy te vegetariánus vagy, de a legtöbb gyerekkori ekcéma nem a táplálkozásból ered, hanem sokminden másból.

Te sem tudhatod mi a probléma. mindenki elmondhatja a véleményét tapasztalatát, de kinyilatkoztatásra szerintem nincs szükség.

2009. máj. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is és a 4 hónapos babám is ekcémás. Én úgy tudom, hogy a szteroidos krémet, csak két éves kor felett szabad használni, és azokat tényleg csak receptre adják. Mi is a Linola fett-et használjuk napi kétszer, orvosi utasításra, és csak a gyógyszertári kevert fürdetővel fürdetem, és csak folyékony mosószert használok. Valóban igaz, hogy nem szabad az anyukának sok tejet innia, ha még szoptatja a babát, mert az is kihozhatja, ezt már nekem a kórházban is mondták, amikor látta a gyerekorvos, hogy nekem be van írva az ekcéma betegségnek.
2009. máj. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!