Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kell megtanulnia egy...

Mikor kell megtanulnia egy gyereknek egyedül enni kanállal?

Figyelt kérdés
Mindjárt 17 hós a fiam, de még nem tud. Nagyon nem is próbálkoztunk, mert akárhányszor a kezébe adtam a főzelékes kanalat csak szét pacsmagolta magán. Vegyek erőt magamon, és ennek ellenére tanítsam, vagy várhatok még vele?
2011. nov. 21. 14:43
 1/4 anonim ***** válasza:
az én fiam 1évesen már tudott,sőt emlékszem a szülinapi tortáját is már villával ette,igaz nagy segítséggel,mert az még nagyon nem ment neki.
2011. nov. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia!Egy évesen adtam neki kanalat a kezükbe,és én a másikkal etettem.Aztán ha együtt ettünk látta hogy kell és próbálkozott egyre többször.A végén már nem engedte hogy én adjam.Hát pacsmagolás az volt bőven,de a gyakorlat teszi a mestert.Most 21 hós és mindent teljesen egyedül eszik,legutoljára mikor próbáltam valamit adni én neki személyes sértésnek vette és nem evett.Most már szépen tisztán eszik maszat nélkül.Én próbálkoznék a helyedben.
2011. nov. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én akkor adtam kanalat a kezébe, mikor etetőszékben kezdett enni, 8 hónaposan.

A pacsmagolás állandó volt, de valahol el kell kezdeni. Most múlt másfél, talán 2-3 hónapja eszik egyedül. Még mindig pacsmagol, de kb 80% a szájába jut.

Tanítani sosem tanítottam, ha elkezdtem igazgatni a kezében a kanalat, rögtön bepukkad. Anyám még mindig próbálja igazgatni, ha náluk eszünk, még mindig nem hagyja magát.

Villával mondjuk nem eszik,és a poharazás sem megy.

2011. nov. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
14 hós a fiam, 1 éves kora óta a főétkezések során kis tányért, kanalat kap. A tányérba kb. 1 ek.-nyi kaját teszek neki és élvezettel próbálkozik. Nálunk az a gond, hogy nem tudja a kaját a kanálra juttatni, de ha rajta van szépen viszi a szájához, az esetek többségében be is talál. De ezt "tisztán" biztos nem ússzuk meg. Nálunk szó szerint a plafon is tejpépes.
2011. nov. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!