Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mért van az hogy a 23 honapos...

Mért van az hogy a 23 honapos fiam még mindig nem eszik egyedül? Csak mert itt olvasom 1,1-5 évesen a gyerekek egyedül esznek. Az enyém a kanalat sem akarja megfogni. Miért?

Figyelt kérdés
étvágya nagyon jo,de amikor kaja van,hiába adom fogja meg,ö a kezemet fogja,és odarakja a kanálhoz.miért?ja kenyérfalatok,pogácsa meg ilyenek amit kézzel kel azt eszik egyedül,bár sokszor elvárja,és stereti,ha etetem.
2011. nov. 22. 21:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát az én lányom 1,5 éves, és nem akar egyedül enni. Az evés sem érdekli. Kíváncsi vagyok megtanulja e még mielőtt bölcsibe megyünk...Próbálom ezen a téren önállóságra szokatni, de nem nagyon megy eddig. A múltkor elé raktam az ebédet, leültem mellé, és vártam, fél óráig csak kavargatta,utána letettem aludni, hátha alvás után csak ráviszi az éhség, hogy próbálkozzon, 2 kor felkelt, és fél négyig kínlódtunk az evéssel, nagy nehezen lement egyedül pár falat, a többit én adtam neki.
2011. nov. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem olyan régen kérdeztem ugyanezt. Olvasd el hátha a válaszokban Te is találsz segítséget :)

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..

2011. nov. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm,ja probálkozni az enyém is probálkozik,de nem érdekli,mert majd gondolja anya azért van.jaj igen és játékokat hord az etetöszékbe.
2011. nov. 22. 21:44
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem az erős túlzás, hogy 1 éves gyerek eszik egyedül. Lehet, de akkor az egész konyhát moshatod fel, és fürdetheted a gyereket minden evés után. És még éhes maradt. Én ezt nem nagyon hagytam.

Viszont ezért állítólag egy idő után már nem is akar egyedül enni, hanem azt akarja, hogy anya etesse. Ezt szokta meg. A fiam 21 hónapos, kanállal még nem eszik egyedül. Valóban 1 évesen próbálkozott magára borogatni a levest, de most már nem nagyon akarja. Kézzel, villával eszik egyedül. Nem baj, a lányom 2,5 évesen tanult meg kanalazni.

2011. nov. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

22hós fiam szintén nem viszi túlzásba. 3-5kanállal ha hajlandó egyedül, akkor már jó. Utána követeli a játékokat.

Szerintem ott rontottam el a dolgot, h én tettem elé játékokat, mert úgy könnyebb volt nekem, nem forgolódott el, nem akart kimászni a székből. Aztán ez észrevétlenül bele is rögződött a gyerekbe. A következő babánál tuti nem követem el ezt a hibát.

2011. nov. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

20 hónapos a lányom, és eddig nem igazán érdekelte, hogy egyedül egyen kanállal. Mostanában szokott rá, hogy mindent egyedül akar csinálni. Már egész ügyesen kanalazza a főzeléket a szájába. (A levest azért még én adom neki, vagy legalább a kezét fogom).

Szerintem ne idegesítsd magad ezen, biztos hamarosan nálatok is eljön az idő, hogy nem hagyja, hogy Te etesd!

2011. nov. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

2 gyerekem van. A fiamnál elrontottam a dolgot, mert rossz evő volt és örültem ha valahogyan eszik kicsit, így mindig én etettem. Párszor hagytam próbálkozni, de aztán nem is kérte a kanalat, meg mikor hagytam akkor nem sikerült neki enni mert ügyetlen volt, illetve minden de minden úszott az adott ételben.Így 3 évesen tanult meg egyedül enni az oviban... (de vígasztaló hogy minden gyerek megtanul egyedül enni, ha hamarabb nem is, de az oviban tuti ne aggódj).

A lányommal már ezt a hibát nem követtem el, már 9 hónapos korában adtam neki kanalat és nem érdekelt hogy minden étkezés után az egész konyhát takaríthattam, róla nem beszélve:)

Minden evésénél kezébe adtam neki is a kanalat hogy igenis próbálkozzon. Közben én is etettem.

Telt múlt az idő és egyre ügyesebb lett (de még mindig úszott a konyha de legalább az ő szájába is jutott)Másfél éves kora óta pedig egyáltalán nem hagyja hogy etessem, szorítja össze a száját. Csak ő eszik egyedül, már villával is kanállal is szépen.

Most 2 éves.

2011. nov. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem a fele sem igaz annak, hogy a baba 1-1,5 évesen egyedül eszik, inkább némileg eltúzott szülői büszkeségből írhat ilyet egy anyuka. Ne aggódj, rá fog kattani az érzésre, hogy milyen jó egyedül fogni a kanalat! Próbáld meg úgy, hogy együtt fogjátok a kanalat, mindketten érjetek hozzá, és úgy tegyétek a falatot a kicsi szájába.
2011. nov. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!