Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Koraszülötteknél hozzátáplálás...

Koraszülötteknél hozzátáplálás esetén is a korrigált korral kell számolni?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2 hónappal korábban született, de néhány napos korától anyatejet kapott. Most 8 hónapos, fejlődésében korrigáltan 6 hónapos.
2011. nov. 23. 14:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de így is, úgyis aktuális a hozzátáplálás, ha még nem kezdtétek el.
2011. nov. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A hozzátáplálást már megkezdtük 6 hónaposan, csak az újonnan bevezethető gyümölcsök, zöldségek, tejtermékek, stb. miatt kérdezem, hogy hogyan is számoljak.
2011. nov. 23. 14:22
 3/5 anonim ***** válasza:

Értem. Akkor szerintem haladhatsz tovább oly ütemben ahogy kezdtétek. Vagyis nem kell korrigálni.

Nem tudom megmagyarázni, de valahogy így érzem kézenfekvőnek.

2011. nov. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kisfiam is korababa, 3 hónappal született hamarabb. Megoszlanak a vélemények, a mi orvosunk pl azt mondja, hogy a hozzátáplálásnál nem kell nézni a korrigált korát, hanem a ténylegeset. Ellenben én úgy tapasztaltam, hogy érdemes köztes megoldást választani, mert nekünk a 6 hónap korainak bizonyult, szerintem 7-7 és fél hósan kellett volna kezdenem. Most 10 hónapos a kisfiam, és tojássárgáját pl még nem mertem adni neki, pedig elvileg már lehetne...Gyümölccsel, zöldséggel is úgy tűnik érdemes néhány hetet csúszni, és mindent nagyon kis adagokkal kell kezdeni, tényleg be kell tartani náluk, hogy az első kóstolás, az kóstolás legyen. (pl egy kiskanál passzírozott zöldborsó a burgonyához, másnap már kettő, aztán kb 1 hét múlva nagyobb adag)

Jó egészséget nektek!

2011. nov. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kislányom is 2 hónappal előbb bújt ki és szerencsére makk egészséges, most 4 hónapos, és már megkezdtük a hozzátáplálást. Én bevallom őszintén, hogy nem hiszem ebben a korrigált korban, a baba annyi idős amennyi. Az más kérdés, hogy mikor hozza be a lemaradását ha van neki egyáltalán. Szerintem ezt csak megnyugtatásként találták ki. Én sose fogom mondani, hogy korrigált kor, mert olyan nincs, Ő 4 hónapja született és 4 hónapos is. De neked tényleg esedékes a hozzátáplálás.
2011. nov. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!